Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(129) 2007-04-17

Durys ir mūro siena vienodai sulaiko šilumą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Parodoje “Individuali statyba 2007” abejonių dėl įmonės gaminių kokybės nekėlė ir išradingai įrengtas stendas, ir gabūs konsultantai: (iš kairės) durų ir langų cechų meistrai Audrius Mažeika ir Aivaras Vaškyla.

Jūratės ir Prano Varkojų medžio apdirbimo įmonė Kurmaičiuose - viena ilgiausiai veikiančių įmonių Vakarų Lietuvoje - pradėjo gaminti naujos kartos duris ir langus.

Taupo šilumą, nesideformuoja

Naujos medinės durys įmonėje gaminamos iš plokštės, kurią atsiveža iš Vokietijos. Plokštė gaminama klijuojant medį, fanerą, aliuminio foliją ir metalą. Metalo vidurys dar pripurškiamas izoliacinės medžiagos. “Tokių durų šiluminė varža prilygsta mūrinės namo sienos varžai, o jų storis tas pats kaip ir paprastų - 7 centimetrai”,- vardijo Jūratė Varkojienė pradėtų gaminti durų savybes. Laukujėms durims kliūna ir drėgmės, ir didesnių negu pastato viduje temperatūrų svyravimų. Dažnas namo savininkas yra patyręs, ką reiškia išbrinkusios - kai sunku uždaryti, ar perdžiūvusios laukujės durys. Naujosios Varkojų įmonės durys dėl plokštės turimų savybių deformacijai yra itin atsparios.

Įmonė pradėjo gaminti ir sandaresnius langus. Įsigijo naujus, šiuolaikiškus įrankius, kurių pagalba gali įdėti storesnį - 34 milimetrų - diskamerinį stiklo paketą. Naujųjų langų šilumos laidumo koeficientas siekia 1,02 W (kv.m).

Jūratė Varkojienė neslepia, kad naujieji langai ir durys yra brangesni. “Šiuolaikinis klientas pirmenybę teikia kokybei, nebe kainai”,- patikino verslininkė.


Kretingos rajono savivaldybės tarybos sutikimas iš sutaupytų mokinio krepšelio lėšų apmokėti dalį - 30 tūkst. Lt - mokyklų direktorių kelionės į Paryžių ir Briuselį išlaidų nepatiko ne vien tarybos nariams Juozui Pelioniui ir Povilui Turauskiui, tam nepritaria kai kurie “Pajūrio naujienų” skaitytojai, šią žinią perskaitę praėjusio penktadienio laikraštyje. Ką apie iš krepšelio apmokamas pedagogų keliones mano praėjusį ketvirtadienį išrinktas rajono Savivaldybės tarybos Švietimo komiteto pirmininkas Darius Petreikis, dirbantis mokytoju Vydmantų pagrindinėje mokykloje, kuriam buvo pasiūlyta vykti kartu su direktoriais:


  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

SAVANORIŲ g.

Balandžio 14-osios vakare, apie 21.30 val., 19-metis Melioratorių gatvės gyventojas A.S. vairavo automobilį „Mazda 626“ ir sukėlė eismo įvykį. Iš kelkraščio vaikinas suko į kairę ir nepraleido Savanorių gatve važiavusio motorolerio, kurį vairavo 17-metis Kretingalės kaimo gyventojas T.R. „Mazda“ su juo susidūrė.

Eismo įvykio metu nukentėjo motorolerio vairuotojas bei jo keleivė, 18-metė V.R., gyvenanti Kretingoje, Žaliojoje gatvėje. Vaikinui lūžo kairės rankos dilbis. O mergina dėl kaukolės pamato lūžių išvežta į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Nustatyta, kad mazdos vairuotojas buvo blaivus.

LAISVĖS g.

Balandžio 15-ąją, apie 20 val., 34-erių Lazdynų gatvės gyventoja L.Š. automobiliu „Ford Galaxy“ atbuline eiga važiavo iš prekybos centro „Aibė“ automobilių stovėjimo aikštelės ir partrenkė moterį. 55-erių kretingiškė, Topolių gatvės gyventoja S.V. tuo metu lipo į savo automobilį „Ford Escort“, stovintį kitoje Laisvės gatvės pusėje. Eismo įvykio metu S.V. sužalota koja: sumuštas kairysis kelis ir patempti raiščiai.

Mazda „pamėgo“ šaligatvį

Tamsiai mėlynos spalvos mazda, kurios valstybinis numeris BCC 624, jau kelintą kartą pastebėta ant šaligatvio, ties kavine „Rūsys“. Greta stovi kelio ženklas, nurodantis pėsčiųjų ir dviračių taką.

Taip parkuotas automobilis nuo ryto prastovi po keletą valandų: jis buvo pastebėtas praėjusį ketvirtadienį ir vakar rytą. Policijos duomenimis, ši mazda priklauso kretingiškei Skaidrei Zaliapūgienei, gyvenančiai J. K. Chodkevičiaus gatvėje.

Kretingos policijos komisariato kelių eismo priežiūros specialisto Lino Derkinčio teigimu, už tokį pažeidimą automobilio savininkei kaskart gresia bauda nuo 100 iki 150 litų.

Gaisrai

Praėjęs savaitgalis mūsų rajono ugniagesiams buvo ramus – degė tik žolė ir šiukšlės metaliniame konteineryje.

Kretingos priešgaisrinės tarnybos vyriausiojo inspektoriaus Egidijaus Martinaičio pateiktais duomenimis, per pirmus tris šių metų mėnesius ugniagesiai gesino 37 gaisrus. Iš jų degė: 11 gyvenamųjų, 2 ūkiniai pastatai, 3 transporto priemonės. 5 kartus gesinta žolė, 16 sykių ugniagesiai buvo iškviesti gesinti kitus objektus – žolę, pirtis.


Baigėsi rajono moterų krepšinio pirmenybės “Pajūrio naujienų” taurei laimėti. Taurę iškovojo “Augmos” moterų komanda, finale sutriuškinusi daugiau negu perpus jaunesnes Kretingos sporto mokyklos auklėtines.


Didelės kuprinės ir 2 tūkst. kilometrų prieš akis. Tikslas – Asyžius. Keturi keliautojai – kretingiškiai Giedrė Barčkutė, Inga Kovalenkaitė, Nerijus Staponkus ir kaunietė Agnė Abromavičiūtė – savo piligriminę kelionę, skirtą pagerbti šv. Pranciškui, pradėjo Kaune, prie autostrados iškėlę nykščius. „Tranzuojant pasiekti Asyžių buvo sena mano ir draugų svajonė. Vieną dieną nusprendžiau, kad reikia ne svajoti, o imti ir pradėti veikti“, - savo pasakojimą pradėjo G. Barčkutė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas