Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

(126) 2007-04-03

Talkininkų žvejai nesulaukė

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Pirmas puslapis
Nesulaukę daugiau talkininkų, Antanas Račinskis (kairėje) ir Feliksas Lukauskas, pasiėmę maišus, kibo į darbą.

Nutirpęs sniegas atidengė prišiukšlintus kiemus ir pakeles. Šiukšlintojų – daug, tačiau gerokai mažiau norinčių šiukšles rinkti. Šeštadienį į Žvejų-medžiotojų draugijos rengiamą talką prie Padvarių užtvankos atėjo vos keletas žmonių.

Šiukšles rinko trise

Nors Žvejų-medžiotojų draugijos medžioklės žinovas-žuvininkas Antanas Račinskis per spaudą į talką pakvietė ne tik žvejus, bet talkininkų nesulaukė. Tad šiukšles rinko trise: jis pats, žvejas Feliksas Lukauskas ir rajono ekologas Raimondas Jocius.

A.Račinskis apgailestavo, jog žmonės abejingi gamtai.

- Paprašėme Kurmaičių pradinės mokyklos moksleivių rinkti šiukšles ir jie sutiko, - sakė pašnekovas, pridurdamas, jog vaikams nupirko ne tik pirštinių, bet ir saldainių.

Pasak žvejo Felikso Lukausko, žmonėms trūksta kultūros. Pabuvoję gamtoje, galėtų susirinkti savo šiukšles. Jis pastebėjo, jog anksčiau žiemą ant užšalusios Akmenos buvo galima čiuožti - toks švarus buvo ledas, o dabar kyšo įšalusios šiukšlės.

- Gal jaunimas, pats rinkdamas šiukšles, bus supratingesnis ir nebešiukšlins, - viltingai sakė F.Lukauskas.

Anot žvejo, trūksta žmonėms ir taupumo: kur pažvelgsi - visur mėtosi buteliai. Tad reikėtų gerinti tuščių butelių supirkimo sistemą.

Į talką atvykęs rajono Savivaldybės vyr. ekologas Raimondas Jocius sakė, jog pakelės pilnos ne tik tuščių butelių: mėtosi net stiklainiai sugedusių daržovių. Pakelėse prieglobstį randa ir seni baldai – sofos, lovos, spintos.

- Žmonės neturi moralės, - sakė ekologas.


Plėtros planas kelia abejonių

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Šią savaitę kadenciją baigianti Kretingos rajono savivaldybės taryba suskubo patvirtinti Kretingos rajono 2007-2013 metų plėtros planą, nors kai kurie tarybos nariai šio svarbaus dokumento svarstymą bei tvirtinimą siūlė palikti naujai išrinktai tarybai.


 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

Policija užregistravo 24-erių G.B. , gyv. Klaipėdoje, pareiškimą, kad pernai liepą vienos Kretingoje esančios individualios įmonės savininkė R.A. žadėjo įdarbinti Anglijoje ir paėmė pinigus už šią paslaugą. Buvo išrašyta Didžiojoje Britanijoje teikiamų paslaugų sutartis ir kasos pajamų orderio kvitas. Už paslaugas paimta 800 Lt. G.B. nuvykus į Angliją, paaiškėjo, kad žadėta informacija apie darbą, jo apmokėjimą bei gyvenimo sąlygas neatitinka tikrovės. G.B. padaryta žala – per 1800 Lt. Pradėtas ikiteisminis šio įvykio tyrimas.

ROTUŠĖS a.

Praėjusią savaitę, kilus tarpusavio konfliktui, grupė 18-20 metų nepažįstamų jaunuolių sumušė tris kretingiškius: 37-erių G.S., 31-erių E.G. ir 28-erių M.K. Jaunuoliai „prikibo“ prie nukentėjusiųjų neva dėl to, kad nepatiko jų apranga. Konfliktas vyko pusvalandį po vidurnakčio. Įvykis tiriamas.

Šitaip po susidūrimo su sunkvežimiu buvo sumaitotas palangiškio BMW markės automobilis.
MELIORATORIŲ ir J.JABLONSKIO g.

Kovo 29 dieną 18.30 val. sankryžoje 43-jų šiaulietis V.R., vairuodamas krovininį automobilį, “Mercedes Benz 1820”, priklausantį bendrovei „Šiaulių hidrogeologija“, suko iš Melioratorių į J.Jablonskio gatvę. Sukdamas jis nepraleido pagrindiniu keliu Kretingos miesto link važiavusio automobilio BMW 316 ir su juo susidūrė.

Eismo įvykio metu susižalojo automobilio BMW 316 vairuotojas, 35-erių palangiškis A.N. Vyriškiui Kretingos ligoninėje diagnozuotas kaklo patempimas. Nustatyta, kad abu vairuotojai buvo blaivūs.

Šitaip po susidūrimo su sunkvežimiu buvo sumaitotas palangiškio BMW markės automobilis.

P.VILEIŠIO g.

Kovo 30-osios rytą, apie 7 val. 43-jų A.N. priklausančiame name rastas neįprastas radinys. Spintoje aptikti du polietileniniai maišeliai su baltos spalvos milteliais bei žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga. Kiekis tikslinamas. Įtariama, kad tai – narkotinės ir psichotropinės medžiagos.

Kelias DARBĖNAI – GRŪŠLAUKĖ – SALANTAI.

Kovo 31-osios vėlų vakarą Barzdžių kaimo gyventojas R.M., vairuodamas automobilį „VW Santana“, nepasirinko saugaus greičio ir vertėsi du kartus. Apsivertęs 35-erių R.M. atsidūrė laukuose. Nukentėjo kartu važiavęs septyniolikmetis Barzdžių kaimo gyventojas J.B. Ligoninėje jam diagnozuotas galvos smegenų sukrėtimas, kairės rankos pjautinė žaizda, rankų ir kojų sumušimai. Nukentėjusysis gydomas ligoninėje. Nustatyta, kad vairuotojas buvo neblaivus: R.M. kraujyje aptikta 0,87 promilės alkoholio.

Važiuodamas nuo centro ir leisdamasis į pakalnę Birutės gatvėje, vairuotojas, kuris iš įvykio vietos pasišalino, nesuvaldė automobilio „Renault Kangoo“ ir virto ant šono. Virsdamas automobilis užkliudė dvi pėsčiąsias.
BIRUTĖS g.

Kovo 31-osios vakare, apie 19 val., tuo metu nenustatyto asmens vairuojamas automobilis „Renault Kangoo“ vertėsi posūkyje ir kliudė šaligatviu ėjusias dvi pėsčiąsias. Vairuotojas iš įvykio vietos pasišalino. Eismo įvykio metu sužalotas automobiliu važiavęs 26-erių Klaipėdos rajono gyventojas K.Š. bei šaligatviu ėjusios dvi merginos: 17-metė klaipėdietė L.V. bei 15-metė Savanorių gatvės gyventoja I.P.

Kretingos ligoninėje K.Š. diagnozuotas galvos smegenų sutrenkimas, galvos kirstinė žaizda, o L.V. - juosmens ir kryžkaulio sumušimai. I.P. sumuštas tik pirštas.

Kitą dieną po įvykio į komisariatą kreipėsi 22-jų G.B. ir prisipažino vairavęs automobilį, o pabėgęs neva dėl patirto išgąsčio.


“Kryžkelės” komanda, iškovojusi Mažąją taurę: priekyje (iš kairės) Ričardas Stonkus, Paulius Zėringis, Vytautas Indreika, Regimantas Jurevičius; stovi Arūnas Knieta, Audrius Leliuga, Ramūnas Skurvydas, Evaldas Jodkonis.

Finišą pasiekė ir rajono krepšinio Mažosios taurės varžybų dalyviai.

Mažąją taurę iškovojo “Kryžkelė”, antri liko SM-90 krepšininkai, trečią vietą užėmė “Kredito unijos” komanda.

Rungtynių statistika: dėl I v. – “Kryžkelė” – SM-90 – 72:68 (Vytautas Indreika – 21, Regimantas Jurevičius – 17, Arūnas Knieta – 14; Vygantas Beržanskas – 17, Dainius Žvinklys – 13, Aurimas Gadeikis – 10); dėl III v. – “Kredito unija” – “Salantų gimnazija” – 81:73 (Tomas Račkus – 15, Aleksandras Daraškevičius – 14, Mantas Barzdžius – 13; Mindaugas Kniukšta – 20, Jonas Galdikas – 16, Germanas Vaniuchinas – 12).

Geriausiais žaidėjais pripažinti: Arūnas Knieta (“Kryžkelė”), Haroldas Zenkovas (SM-90), Aleksandras Daraškevičius (sūnus, “Kredito unija”), Vilmantas Šiaulys (“Salantų gimnazija”).

“P.n.” informacija


Sveikatos taku – per 100 bėgikų

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

“HBH-Juozo alaus” daryklos savininkų Rados ir Juozo Matulevičių kvietimu į “Špuosų ėr sveikatos maratuoną” susirinko per 100 bėgikų iš Kretingos, Kauno, Palangos, Klaipėdos rajono.


Kretingiškis, 22 metų Klaipėdos universiteto studentas Linas Lukošius tarp 14 šachmatininkų buvo geriausias ir iškovojo rajono šachmatų pirmenybių čempiono vardą.

Šių metų rajono šachmatų čempionu tapo kretingiškis, Klaipėdos universiteto studentas 22 metų Linas Lukošius. Jis finale nugalėjo stipriausius savo varžovus – Evaldą Arnauską ir Vladislavą Kanareikiną, nors pirmąsias partijas jiems ir pralaimėjo.

L.Lukošius šachmatais žaidžia nuo 12 metų. Šiuo žaidimu jį sudomino draugas.

Šachmatininkas norėtų daugiau laiko skirti šachmatams, tačiau didžiausią vaikino laiko dalį “suryja” studijos. “Anksčiau prie šachmatų lentos prisėsdavau gerokai dažniau: žaisdavau su draugais, kompiuteriu, atrasdavau laiko ir specialią literatūrą pastudijuoti. Į rajono šachmatų pirmenybes atėjau nežaidęs metus laiko”, - prisipažino L.Lukošius.

Jam šachmatai – pomėgis, būdas atsipalaiduoti. “Nesvarbu, kad žaidžiant šachmatais reikia mąstyti, bet aš kažkodėl sugebu atsipalaiduoti: paleidžiu savo fantaziją, vaizduotę, viską aplink pamirštu”, - teigė nugalėtojas.

L.Lukošius įsitikinęs, jog šachmatai – tas pats, kaip išmokti važiuoti dviračiu: vieną kartą išmokai – atsimeni visam gyvenimui. Tas pats ir su šachmatais – teorinės žinios gali prisimiršti, o visa kita – lieka. “Svarbiausia, išlieka nuojauta, kaip reikia žaisti. Dažniausiai aš ja ir vadovaujuosi. Į atmintį šachmatai įsėda labai giliai. Pradėjus žaisti kad ir po ilgesnės pertraukos, atmintyje viskas atsigamina savaime”, - kalbėjo šachmatininkas.

Jis mano, jog šachmatai, kaip pomėgis, išliks visam gyvenimui. Visuomet labiau linkęs į humanitarinius mokslus, šiuo metu studijuojantis Klaipėdos universiteto Menų fakulteto aktoriniame kurse, L.Lukošius sako, jog šachmatai nėra tik matematinio mąstymo žmonių žaidimas: be logikos, šachmatai reikalauja turėti gerą vaizduotę, lakią fantaziją. “Šachmatai – tai visų pirma kūryba”, - įsitikinęs L.Lukošius.


Pasibaigė 2007 metų Kretingos rajono atviros šachmatų pirmenybės. Jose dalyvavo ir Palangos šachmatininkai. Varžybas pradėjo keturiolika žaidėjų, baigė dešimt. Buvo žaidžiama rato sistema, laiko kontrolė - pusė valandos partijai.

Į finalinį etapą pateko trys šachmatininkai ir žadė tarpusavyje po dvi partijas (baltosiomis ir juodosiomis figūromis), esant 15 min. laiko kontrolei.

Rajono čempionu tapo Linas Lukošius, nugalėjęs abu savo varžovus. Jis buvo apdovanotas čempiono taure.

Antrą vietą užėmė Evaldas Arnauskas, trečią - Vladislav Kanareikin. Jie apdovanoti vertingomis knygomis.

Ketvirtą vietą užėmė Algirdas Bakonas (Palanga), penktą - Viktoras Neimanas, šeštą - Vytautas Reinikis (Palanga), septintą - Ričardas Dalinkevičius, aštuntą - šių eilučių autorius, devintą - Kazys Dirgėla (Palanga), dešimtą - Dovydas Motužis.

Dabartiniu metu šachmatininkai rengiasi draugiškam mačui prie dešimties lentų su Gargždų šachmatininkais. Šios varžybos numatomos balandžio pabaigoje.

Pranas ANDRIEJAITIS

Šachmatų-šaškių klubo pirmininkas


Keltuvo neįgaliai šeimai neprijungė

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Problema

Praėjusį savaitgalį prie Savanorių gatvės 33 namo Vilniaus bendrovės „Puntukas“ vyrai montavo specialų keltuvą, skirtą palengvinti neįgalios poros - Virginijos ir Prano Šideikių – gyvenimą ir buitį. Deja, keltuvas, turėjęs pakelti ir nuleisti antrame šio namo aukšte gyvenančius sutuoktinius, nepradėjo veikti dėl kretingiškių statybininkų laiku neatliktų darbų.


Klibiškiai mėgsta sveiką humorą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse
Štai tokį kelio ženklą visai ne juokais pasistatė klibiškiai balandžio 1-ąją.

Kol valdininkai atsikalbinėja prieš Klibių kaimo žmones, kodėl ligi šiol prie kelio Kretinga – Kūlupėnai nepastatytas gyvenvietę nurodantis kelio ženklas, neapsikentę klibiškiai balandžio 1-ąją patys ėmėsi iniciatyvos. Ėmė sau žmonės ir pasistatė kelio ženklą: kaip mokėjo, taip sukalė kuolą, kaip mokėjo, taip ant lentos užrašė. Užtat ir ryšku, ir aišku, kad dešinėje kelio pusėje, važiuojant nuo Kretingos, yra ne kokia kita, o būtent Klibių gyvenvietė.

„Neaišku, kas pastatė. Gal vaikai norėjo pajuokauti, o gal kas per Velykas laukia svečių iš toliau. Kad šie nepravažiuotų mūsų kaimo, klibiškiai ir pažymėjo, kur gyvena“, - kalbėjo klibiuose užkalbinti žmonės.

Greta pagrindinio kelio gyvenanti Petronėlė Angelė Bružienė pasakojo sekmadienį ėjusi į autobusų stotelę su „dvyliktiniu“ važiuoti į bažnyčią: „Ogi žiūriu, lentoje šviečia riebios juodos raidės. Pajudinau kuolą, visas kliba. Ketinau tvirčiau įkalti, ale neturėjau su kuo. Eisiu atgal, nusinešiu mietą ir įkalsiu giliau. Juk visiems geriau bus“.

O vakar po gyvenvietę savo sukonstruota transporto priemone besivažinėjantis septintokas Tadas Tamošauskas demonstravo, kad klibiškiai mėgsta ne tik tvarką, bet ir ekstremalius pasivažinėjimus. Ant „diesnelės“ rėmo vaikinas sumontavo paspirtuko ratą, na, o užpakalinis ratas – visai be padangos. Ir ką gi – hibridas rieda kuo puikiausiai. Beje, ir greičio pakanka, kad vairuotojo nosis būtų kaip reikiant nubalnota.


Gesino namą, žolę, šiaudus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Gaisrai
Viename apleistame ir negyvenamame pastate, kur įsisiautėjo ugnis, buvo gyvenamosios ir ūkinės patalpos. Kai ugniagesiai sutramdė liepsnas, iš statinio liko tik apdegusios sienos: stogas ir jo konstrukcijos supleškėjo.

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono ugniagesiai į gaisravietes vyko triskart: jie gesino degantį pastatą vienkiemyje, fermoje užsidegusius šiaudus bei žolę.

Pranešimą apie tai, kad Kiauleikiuose dega gyvenamasis ir ūkinis pastatas, ugniagesiai gavo tuomet, kai ugnis jau buvo apėmusi atokiame vienkiemyje esančio statinio stogą. Gaisrą gesinti suvažiavo net penkios gaisrinės mašinos iš aplinkinių vietovių: dvi iš Kretingos, iš Palangos, Darbėnų ir Girkalių kaimo. Sudegė statinio stogas ir stogo konstrukcijos.

Pasak Kretingos priešgaisrinės tarnybos inspektoriaus Egidijaus Pazdrazdžio, numanoma gaisro priežastis – užsidegusi žolė. „Žmonės tame vienkiemyje jau seniai negyvena. Savininkų nėra gal kokį dešimt metų, nes piktžolės aplink pastatą – žmogaus ūgio“, - tvirtino E.Pazdrazdis.

Savaitgalį ugniagesiai gesino Kurmaičių fermoje degusius šiaudus bei Šašaičių kaime užsiliepsnojusią žolę.


Darželio gėlės pražysta paveiksluose

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Mūsų žmonės

Kretingos muziejuje atidaryta Irenos Rekašienės jubiliejinė kūrybos darbų paroda. Parodoje eksponuojami kryželiu siuvinėti paveikslai, staltiesės, servetėlės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas