Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

(123) 2007-03-23

Mirtis į tą patį taikinį šovė antrąkart

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Sielvarte paskendusi Birutė Rimkienė palydėjo savo vaikus: sūnų Egidijų vakar – į amžino poilsio vietą, o prie krūtinės glaudžiamą dukterį Editą užvakar – į Norvegiją.

Pirmadienį, kovo 19 dieną, apie 21 val. kelyje Plungė – Skuodas, netoli Salantų kapinių, automobilyje „VW Golf“ sudegė grūšlaukiškis 28-erių Egidijus Rimkus. Vakar E.Rimkus amžino poilsio ir atgulė į tas pačias Salantų kapines, greta brolio Alvydo.

Grūšlaukės žmonės stebėjosi negailestingu lemties sprendimu: paprastai, anot jų, mirtis į tą patį taikinį antrąsyk nešauna. Bet šįkart taisyklė negaliojo. Prieš septynerius su puse metų Egidijus su Alvydu pateko į autokatastrofą. Alvydas žuvo vietoje, o Egidijus patyrė sunkią stuburo ir kaklo traumą.

Gaisro priežastis – netvarkinga elektra

Pasak Kretingos priešgaisrinės tarnybos viršininko Gintaro Bruzdeilino, apie įvykį Salantų ugniagesiams buvo pranešta, kai žmonės jau matė liepsnojantį automobilį. Kai ugniagesiai liepsną užgesino, paaiškėjo, kad ten buvo žmogus. Sudegė tik priekinė golfo dalis, variklis - apgadintas, padangos nesudegė. Užpakalinėje automobilio dalyje buvęs dujų balionas nesprogo. Manoma, kad jame nebebuvo dujų. Gaisrininkų numanoma gaisro priežastis: automobilyje buvo netvarkinga elektros instaliacija.

Namiškiams neaišku, kodėl apdegęs Egidijaus lavonas buvo rastas keleivio sėdynėje, dešinėje automobilio pusėje.

Po įvykio E.Rimkaus lavonas kartu su automobiliu buvo pakrautas ant tralo ir išgabentas tirti į Teismo medicinos instituto Klaipėdos ekspertinį skyrių. Redakciją pasiekė žmonių pasipiktinimas, kad žuvusiajam nebuvo parodyta derama pagarba. „Nejaugi negalima buvo ištraukti lavono, suvynioti ir išgabenti atskirai?“ - piktinosi įvyko vietoje buvę salantiškiai.


Kas jums yra pirmieji pavasario šaukliai?

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Gatvės interviu

Mindaugas Venckus:

- Pirmiausiai, ką pamatau nutirpus sniegui – tai kyšančias šiukšles. Man tai yra baisiausias vaizdas. O šiaip gyvenu prie miško, išgirstu parskrendančius paukščius. Prieš kokią savaitę jau ir pempės sugrįžo, kovų padaugėjo. Ir saulė kopia vis aukštyn.

Nerijus Girdenis:

- Šylantis oras, saulė, gaivus vėjas. Na, pavasaris tiesiog tvyro ore. Šiandien (kovo 22-ąją, - aut. pastaba) - dar ir pavasario lygiadienis, kai diena susilygina su naktimi. Žmonės tampa nuotaikingesni, geresni. Pavasarį ir darbai labiau sekasi.

Antanas Paulauskas:

- Šiaip tai - paukščiai. Bet kur tu mieste pamatysi parskrendančius paukščius. Anksčiau būdavo pilna žvirblių. Dabar jų stipriai apmažėjo. Užtat kovarniai sugrįžta, sako – net iš Sibiro. Kai čia atšyla, jie vėl grįžta į vėsesnius kraštus. Tuo domiuosi iš knygų, esu gamtos mėgėjas.

Marius Maciulevičius:

- Saulė. Ji kyla vis aukštyn, ir jos vis daugyn. Dar – šylantys orai. Ir dar – trumpi sijonėliai. Jų kol kas nesimato, reikia luktelti. Netrukus gatvėse pražys moterys ir merginos – bus labai gražus pavasaris.


Labiausiai užterštas Kretingos tvenkinys yra prie miesto estrados. Tai nustatė Pranciškonų gimnazijos moksleivės Gabrielė Matilionytė ir Greta Jurgutytė, vadovaujamos geografijos mokytojos Danutės Vasiliauskienės. Prieš dvejus metus įsigytoje vandens tyrimo laboratorijoje gimnazistės nustatė nitratų, fosfatų, nitritų kiekį vandenyje. Ištyrus Pastauninko upelį paaiškėjo, kad jis – pats didžiausias tvenkinių teršėjas. Su juo į tvenkinius patenka gyvenamųjų namų nuotekos, kurių vamzdžiai išeina į upelį.


Kamera užfiksavo piktadarius

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Praėjusią vasarą savo lėšomis ir jėgomis iš pagrindų atnaujinę administracinio pastato Savanorių gatvėje Kretingoje aplinką, Kretingos miškų urėdijos darbuotojai priversti sukti galvas, kaip sudrausminti sukurtą grožį niokojančius vandalus.


Savaitgalį sodininkų bendrija „Draugystė“, išsirinkusi naują pirmininką, tebesprendžia įsisenėjusias problemas. Bendrijoje nuolat tenka atjunginėti elektrą, niekas neišveža šiukšlių, nėra nuotekų sistemos, aplink šlaistosi girtuokliai. Sodų gyventojos Loretos Žukauskienės nuomone, sodininkų bendrija – sovietinė atgyvena, todėl gyventojai norėtų pakeisti bendrijos statusą.


Tualetas turi būti mokamas

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Antradienį Kretingos muziejuje susirinkęs Kretingos miesto bendruomenės aktyvas sutarė, jog naujai pastatyto viešojo tualeto paslaugos visiems, išskyrus neįgaliuosius vežimėliuose, turi būti mokamos.


„Vaiduoklių“ miške – šiurpūs radiniai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Teisėtvarka

Kovo 21-osios pavakarę Jokūbavo miške buvo aptikti II pasaulinio karo sprogmenys. Savaitę prieš šį įvykį Jokūbavo kaimo gyventojas Kostas Mingėla pamiškėje, už puskilometrio nuo sprogmenų radimo vietos, melioracijos griovyje aptiko žmogaus palaikus.


Sutelkus Europos Sąjungos ir rajono Savivaldybės lėšas, buvo atliktas kapitalinis Kūlupėnų medicinos punkto remontas. Beveik 100 kv. metrų užimančiose medicinos punkto patalpose įrengtas šeimos gydytojo, procedūrinis, slaugytojos kabinetai, patalpa darbuotojams, laboratorija, registratūra, numatytas odontologo kabinetas.


Keičiasi įmonių vadovai

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Naujienos

Pirmadienį rajono Savivaldybės Tarybai iš “Kretingos komunalininko” direktoriaus pareigų atleidus Konstantiną Skierų, trečiadienį vadovo postą paliko kitos Savivaldybės įmonės - “Kretingos vandenų” - direktorius Algimantas Šteinys. Nuo kovo 1 dienos naują vadovą - Artūrą Meškį - turi valstybinės įmonės Klaipėdos regiono keliai Kretingos kelių tarnybos kolektyvas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas