Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar dalyvaujate pavasarinėse akcijose aplinkai tvarkyti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(12) 2006-02-10

Laiminga, karjerą paaukojusi dėl šeimos

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis

Šiandien Reginai Birutei Špučienei bus įteikti du padėkos raštai – rajono Policijos komisariato viršininko ir Migracijos departamento, - nes šiandien sukanka 40 metų, kai moteris pradėjo dirbti anuometinėje milicijoje. Visus tuos metus ji dirbo ir dabar tebedirba tą patį darbą, keitėsi tik darbovietės pavadinimas. Pradėjusi dirbti milicininke, nors iš tiesų buvo padėjėja, po poros metų ji tapo milicijos pasų stalo pasininke. Tą patį darbą, tik turintį kitokį pavadinimą, ji tebedirba iki šiol. Dabar Regina yra rajono Policijos komisariato Migracijos poskyrio specialistė.

Per keturias dešimtis metų moteris nepadarė karjeros, bet dėl to nesisieloja. Didžiausias Reginos pasiekimas ir gyvenimo prasmė – šeima ir namai.


Kaip žmonės suranda savo antrąją pusę?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gatvės interviu

Arvydas Beržinskas:

- Įvairiai: kavinėse, Kretingoje – šokių vakaruose „Kam 40“. O būna, kad ir netikėtai gatvėje. Aš dar tebesu laisvas, dar vis renkuosi. Tikiuosi, kad kantriai išlauksiu to, kas man skirta. Tačiau nesu vienišas, ir Valentino dieną ketinu atšvęsti su drauge.

Virginija Piekuvienė:

- Reikia širdimi jausti, o kaip surasti – kiekvienas turi savo kelią. Man labai pasisekė: turiu šaunų vyrą ir kartu su juo sugyventus šaunius vaikus.

Susipažinom per pusseserės vestuves, buvom pabroliais. Ir taip gimė meilė iš pirmo žvilgsnio, kurios ugnis neblėsta ligi šiol.

Eugenija ir Andrius Karkos:

Eugenija – vyrui: „Mesk savo išmintį“. Andrius: „Dievulis neklausia mūsų ir padaro taip, kaip jam reikia. Nieko nėra atsitiktinio. Svarbiausia - laiku susimirksėti. Mirktelėjai ir, jeigu tau sumirksėjo atgal, galima bandyti kartu gyventi. Jeigu antra pusė neatmirksi – nieko iš to neišeis“.


Į susitikimą Klaipėdoje jį atlydėjo Liberalų demokratų partijos pirmininko pavaduotojas Evaldas Lementauskas, Vilniaus miesto tarybos narys, partijos valdybos narys Juozas Imbrasas, Seimo narys Egidijus Klumbys, susitikimą su Klaipėdos apskrities skyrių nariais suorganizavęs koordinatorius Valerijonas Bernotas.


Nuo metų pradžios rajone nustatyti trys pasiutligės atvejai.

Du paskutiniai pasiutligės atvejai nustatyti sausio 31 dieną.

Vienas šių atvejų buvo Darbėnų seniūnijoje, Kašučių kaime. Sodybos šeimininkas V.Pučinskas pastebėjo, kad katė, grįžusi į sodybą, elgiasi neįprastai, yra apatiška. Ji įlindo į šuns būdą. Po kurio laiko sodybos gyventojai katę rado nebegyvą. Tyrimai parodė, kad katė nugaišo dėl pasiutligės. Kaip sakė veterinarijos gydytojas inspektorius Šarūnas Nenartavičius, nustačius pasiutligės atvejus, imtasi įprastų tokiems atvejams apsaugos priemonių. Buvo dezinfekuoti abu židiniai, vakcinuoti gyvuliai ir naminiai gyvūnai. Pasiutligės židiniais paskelbtos sodybos, iš kurių buvo paimti tirti pasiutlige sirgę gyvūnai, o priežiūros zona – abu kaimai. Apsaugos priemonės taikomos, t.y. vietovė stebima porą mėnesių.

Pirmasis pasiutligės židinys šiemet buvo nustatytas Barzdžiuose, Imbarės seniūnijoje. Sausio 4 d. į R.Beniušio sodybą atbėgo kiaunė, kurią sudraskė šuo. Nustatyta, kad kiaunė sirgo pasiutlige.


Kretingos verslininkų Arvydo Vengalio ir Algio Plokščio rūpesčiu Kretingos Motiejaus Valančiaus viešajai bibliotekai buvo padovanota 30 egzempliorių naujausios kretingiškio rašytojo Pranciškaus Šerno knygos “Paštininkai”.

Tai – septintoji P.Šerno knyga. Joje atsispindi Kretingos rajono pašto istorija, pateikiama per žmogų – pašto darbuotojus, laiškininkus.

Rašytojo P.Šerno draugystė su Kretingos viešąja biblioteka tęsiasi jau daugelį metų: bibliotekoje organizuojami rašytojo susitikimai, knygų aptarimai su skaitytojais, literatūros mėgėjais.

Naujausios P.Šerno knygos egzemplioriai bus padalinti ir atokiausioms mūsų rajono bibliotekoms.

“Aš esu nuoširdžiai dėkingas ir bibliotekos direktorei, ir verslininkams, kad mano knygos pasiekia skaitytojus”, - sakė P.Šernas.

Bibliotekai savo knygų P.Šernas yra dovanojęs ir anksčiau: skaitytojai turi galimybę paskaityti knygas “Kūryba – ne vienspalvė diena”, “Sugrįžimas” bei kitas.


Susipažino su žemės ūkio specialistais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemė ir ūkis

Kretingos rajono savivaldybės meras Valerijonas Kubilius, vicemeras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Valerijonas Černeckis susipažino su nuo šiol seniūnijose pradėjusiais dirbti žemės ūkio specialistais. “Manykime, kad šis mūsų susitikimas – kaip palaiminimas darbui”, - sakė rajono meras V.Kubilius.


Pranciškonų gimnazijos technologijų mokytoja Aldona Narkuvienų – kandidatų į tautodailininkus. Pasak A.Narkuvienės, sugebėjimą nerti, megzti bei siuvinėti ji paveldėjo iš motinos.


Pusiau vilniete, pusiau palangiške save vadinančią Jurgą Šeduikytę pirmiausiai išvydome televizijos ekranuose. Žurnalistiką baigusi dvidešimt šešerių mergina jau trečią sezoną veda populiarią TV laidą „Lietuvos dainų dešimtukas“ bei Eurovizijos atrankos konkursą. Praėjusį rudenį įrašius pirmąją autorinių dainų kompaktinę plokštelę „Aukso pieva“, J.Šeduikytė vis dažniau išvystame ir išgirstame kaip sparčiai kylančią jaunąją muzikos žvaigždę.


Sertifikatus pasirašė TOK prezidentas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Lietuvos tarptautinio olimpinio komiteto būstinėje Olimpinio sporto ir literatūros konkurso laureatams buvo įteikti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) apdovanojimai.

Už rašinius sporto tema buvo apdovanotos ir dvi kretingiškės moksleivės bei jų mokytojos. Tai – Marijono Daujoto vidurinės mokyklos dvyliktokė Simona Statneckytė (mokytoja Aldona Bruzdeilinienė) ir penktokė Vaida Januškevičiūtė (mokytoja Violeta Petrauskienė). Ant diplomų, arba sertifikatų, liudijančių, kad merginos tapo literatūrinio konkurso olimpine tema laureatėmis, pasirašė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacques Rogge.

Apdovanojimo iškilmėse dalyvavo ir prizus bei diplomus moksleiviams ir jų mokytojams įteikė Lietuvos TOK prezidentas Artūras Poviliūnas, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Rytis Rimgaila, olimpinės čempionės – Daina Gudzinevičiūtė ir Vida Vencienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas