Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(118) 2007-03-06

Moteris, nejaučianti metų naštos

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
“Esu daug nukentėjusi nuo žmonių apkalbų ir pavydo, bet nė ant vieno pykčio nelaikau. Tik džiaugiuosi gyvenimu ir dėl to esu laiminga”, - džiūgavo septynių vaikų motina Elena Šoblinskienė.

„Jei kas galėtų sukeisti skaičius, mano savijauta būtų tokia, kaip 28-erių metų amžiaus žmogaus. Aš visą gyvenimą esu optimistė: neturėjau kada liūdėti ir galvoti, kad man yra blogai“, - tvirtino septynis vaikus užauginusi 82-jų kretingiškė Elena Šoblinskienė.

Visa šeimyna – 51 žmogus

„Esu laiminga, nes visiems vaikams gerai sekasi, - su džiaugsmu spinduliuojančia šypsena kalbėjo E.Šoblinskienė. – Dabar jau visą mūsų šeimyną sudaro 51 žmogus: 7 maniškai vaikai, 21 anūkas ir 8 proanūkiai bei jų antrosios pusės. Kovą laukiame į pasaulį ateinant 52-ojo žmogučio“.

Tarp jauniausio ir vyriausio E.Šoblinskienės vaikų yra net 16 metų skirtumas. Vyriausia šeimoje yra 55-erių Danutė. Antra - 53-jų Birutė. Beje, ji vienintelė iš brolių ir seserų pasekė mamos pėdomis: ji irgi užaugino 7 vaikus. Kiti Elenos vaikai susilaukė po 2-3 atžalas.

Neseniai 50-metį atšventęs Algis Šoblinskas, žinomos Respublikoje kaimo turizmo sodybos „Vienkiemis“ šeimininkas, yra trečias vaikas E.Šoblinskienės šeimoje. Kiti vaikai: 46-erių Regina, po jos – tais pačiais metais, paskutinę jų dieną gimusi 46-erių Virginija bei 42-jų Rasa. Šeimos pagrandukas yra 39-erių Kęstutis, beje, taipogi žinomo, Vydmantuose esančio „Virkštininkų dvaro“ šeimininkas. Visi vaikai, išskyrus Danutę, gyvena Kretingoje.

„Mane pačią užaugino seneliai. Jie buvo labai pamaldūs. Tikėjimo vertybes jie perdavė ir man. Kiek Dievas vaikų davė, tiek jų ir gimė, - atviravo moteris, prisipažindama, kad mažuosius vaikus užaugino viena, be vyro pagalbos. – Pagal tikėjimo dalykus „buvau pririšta“ – kitaip sakant, „suvenčiavota“, todėl ilgai kenčiau. Bet kai gyventi kartu pasidarė nebeįmanoma, apsisprendžiau skyryboms“.


Kolegijos darbas įvertintas teigiamai

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Švietimas

Ekspertų grupė, sudaryta Studijų kokybės vertinimo centro ir tris dienas dirbusi Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijoje, teigiamai įvertino šios mokymo įstaigos darbą, kuris buvo vykdomas 5 metus nuo kolegijos įsteigimo.


Seimo Pirmininkas tarėsi su rajono vadovais

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Politika

Penktadienį į Kretingą buvo atvykęs Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Muntianas. Rajono Savivaldybėje jis susitiko su meru Valerijonu Kubiliumi ir aptarė savivaldos problemas, didžiausią dėmesį skirdamas Savivaldos įstatymo pataisų projektui.


 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

PADVARIŲ k.

esančios bendrovės direktorius kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus dėl 3 tūkst. 700 Lt žalos, padarytos nenustatyto asmens: 2005 m. pavasarį į bendrovės patalpas užėjo nepažįstamas vyriškis, prisistatęs ir įgijęs bendrovės direktoriaus pasitikėjimą, žodžiu sutarė pristatyti ir įrengti 7 vaizdo kameras. Direktorius, būdamas vienintelis bendrovės akcininkas, iš savo lėšų sumokėjo 3 tūkst. 700 Lt avansą, tačiau vyriškis iki šiol vaizdo kamerų nepristatė ir sutarto darbo neatliko.

BAUBLIŲ k.

esančiame nuosavame miške kretingiškis surado nupjautus 20 beržų ir 5 alksnius. Policijos pareigūnai tikslina padarytą žalą.

VYDMANTŲ k.

viename iš kiemų neblaivus (2,26 prom. girtumas) kretingiškis, atbuline eiga vairuodamas nuosavą automobilį VW PASSAT, atsitrenkė į stovintį automobilį VW GOLF, kuriuo naudojasi vienas vydmantiškis. Žmonės nenukentėjo, apgadinti abu automobiliai.

KRETINGA

P.VILEIŠIO g.

Neblaivus (1,55 prom.girtumo) palangiškis, gimęs 1982 m. ir neturintis teisės vairuoti, vairuodamas automobilį BMW 525, nepasirinko saugaus greičio ir trenkėsi į privataus kiemo vartus. Vyriškis iš įvykio vietos pasišalino. Per įvykį apgadinti kiemo vartai ir automobilis, žmonės nenukentėjo.


Mero taurė Kretingoje neliko

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas
Rajono meras Valerijonas Kubilius (kairėje) taurę įteikia II v. užėmusiems Latakų komandos nariams.

Ketvirtą kartą ant Lazdininkų tvenkinio surengtose poledinės žūklės varžybose 78 žvejai iš po ledo ištraukė 22 kg 662 g žuvies. Varžybų organizatorius, Lazdininkų tvenkinio nuomotojas Juozas Motijauskas “Pajūrio naujienoms” sakė, jog retą sykį žvejams buvęs toks geras oras: nors buvo debesuota, lietaus iškrito vos vienas kitas lašas, ledo storis – iki 30 cm, oro temperatūra - plius 1-3 laipsniai. Žvejams ir jų sirgaliams tradiciškai buvo išvirta žuvienės, o jūrų kariai visus dar pavaišino ir kareiviška koše.

“Kasmet varžybos rengiamos vis sklandžiau, jaučiasi vis didesnė Kretingos rajono savivaldybės bei žvejų klubo “Kūrėnas” parama – šiais metais buvo gerokai daugiau ir taurių, ir medalių: retas žvejas išvyko be apdovanojimų”, - kalbėjo J.Motijauskas, teigdamas, jog kitais metais jis ir jo pagalbininkai pabandys surengti respublikinio lygio poledinės žūklės varžybas.

Tradiciškai į varžybas susirinko žvejai iš Kretingos, Klaipėdos, Gargždų, Salantų, kitų Žemaitijos vietovių.

Didžiausią žuvį pasisekė pagauti Remigijui Puidokui: jo pagautas ešerys svėrė 0,565 kg.

Geriausiai žvejoti sekėsi gargždiškiams – komandai “Pyla-1”. Jie pagavo daugiausiai - 3 kg 142 g - žuvies ir mūsų rajono mero taurę išsivežė nebe pirmąjį kartą.

Antrąją vietą užėmė kretingiškių Latakų komanda. Jos nariai pagavo 1 kg 406 g žuvies.

Trečiąją vietą, pagavę 3 kg 22 g žuvies, užėmė “Karklų” komandos nariai. Padėtį turnyrinėje lentelėje nulėmė tai, kokias vietas žūklės dalyviai – komandų nariai - užėmė sektoriuose. Palankesnę padėtį buvo iškovoję Latakų komandos žvejai.

Atskirą grupę sudarė žvejai jauniai, gimę 1991-1993 metais.Jie pagavo 1 kg 162 g žuvies.


Kretingiškio namuose – trys unikalios kolekcijos

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Kretingiškis Linas Puškorius, jauniausias iš penkių garsiųjų tautodailininkų – audėjos Birutės ir medžio drožėjo Aniceto Puškorių – sūnų, savo tėvų atminimui namuose įrengė jų kūrybos muziejų. L.Puškorius ir pats drožia: jo kolekcijoje - per 70 šaukštų, ir kiekvienas išdrožtas iš skirtingos medienos. Tačiau pati originaliausia, anot jo, yra nuo vaikystės renkama natūralių akmenukų kolekcija. Akmenys joje – tik keturkampiai ir su skylutėmis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas