Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(117) 2007-03-02

Didžiojo flirto metas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Balandžio 5-ąją pro Savivaldybės duris įžengs naujoji Taryba.

Rinkimai įvyko, rinkėjų vilionės baigėsi. Daugumos - mažiausiai bent 13 (iš 25) - vietų Kretingos rajono savivaldybės Taryboje negavo nė viena politinė partija, todėl rajoną valdys kelių partijų koalicija. Ar išliks valdžioje socialdemokratai, meru - V.Kubilius, lems konservatorių arba liberalų demokratų sprendimas. Keturi konservatorių balsai jau vadinami auksiniais.

Nors partija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) laimėjo tiek pat vietų - keturias - kaip ir Tėvynės sąjunga (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai), kai kurie į Tarybą patekusių partijų lyderiai - Juozas Pelionis, Algis Šoblinskas, Vida Kanapkienė, kiti - konservatorius pripažįsta kaip turinčius patirties ir patikimesnius partnerius.

Apie vykstančias partijų derybas dėl valdžios rajono Savivaldybėje, apie susitarimus ir galimas koalicijas kalbėjomės su į Tarybą patekusių partijų skyrių pirmininkais, sekmadienį išrinktais Tarybos nariais.


Ar vaikotės madų?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gatvės interviu

Feliksas Untulis:

- Kreipiu dėmesį į savo išorę: norisi būti ir stilingam, ir madingam. Rūbus su šeima stengiamės pirkti firminėse parduotuvėse. Su žmona pasiginčijam, kol surandam aukso vidurį. Man bet ko neįkiš. Kai gyvenau vienas, dažniausiai pirkdavau pigių rūbų parduotuvėse. Dabar retokai benueinam į „labdarynus“, nes kainos ten tokios pačios, kaip parduotuvėse per išpardavimus.

Marijona Jurkienė:

- Ką jau čia tokiam amžiuj bepasivaikysi. Niekad nebuvau „madistė“: buvau iš vargingos šeimos, jaunystėj dirbau kaime buhaltere. Niekad nebuvau linkusi į madas – ne tas rūpėjo. Bet, negaliu sakyti – gražiai apsirengti visada turėjau. Pati nemėgau siūti, tik siuvinėti. Išsisiuvinėdavau ant suknelės kokią rūtą ar rožę.

Romena Stroputė:

- Tikrai ne. Rengiuosi taip, kad man būtų patogu. Dažniausiai rūbus perku turguje. Jei norisi išsirinkti tinkamą, tenka ilgokai apžiūrėti, išsimatuoti. Nesu išranki, tačiau bet kokio rūbo neperku, vis vien taikau į madą. O be to, jei gražu – dar nereiškia, kad bus ir patogu. Nueinu ir į “labdarynus”, bet ten nerasi to, ko nori. Nebent atsitiktinai už kokio rūbo užkliūva akis.

Reda Jazilionienė:

- Ne. Lakstyti po parduotuves, vartyti žurnalus, sukti galvą ką prie ko derinti - tam tiesiog neturiu laiko. Visų madų vis vien nepavysi. Be abejo, reikia ir ne vien laiko – dar ir storos piniginės. Man madų vaikymasis nėra gyvenimo tikslas. Perkuosi, kai prireikia arba jeigu atsitiktinai kokį patinkantį rūbą pamatau.


Išsimaudyti žiemos jūroje, pasak Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento Dainiaus Kepenio, yra tas pats, kaip įkopti į kalną.

“Žiemos maudynės jūroje, - sakė D.Kepenis, – yra bendraminčių šventė.”


Pamainos sau neužsiaugino

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata

Kasdien Piliakalnio medicinos punkte apsilanko 10 ir daugiau pacientų. Kas – susileisti vaistų, kas – pasimatuoti kraujospūdį. “Ateina žmonės ir pasitarti, pasiguosti, išsisakyti bėdų, ne vieną tenka ir nuraminti”, - sakė Piliakalnio medicinos punkto bendruomenės slaugytoja Stanislava Alonderienė, šį darbą dirbanti jau 44 metus.


Prieš pusmetį išsituokę tėvai kreipėsi pagalbos. Jų pirmokas sūnus tapo liūdnas, dažnai verkdavo. Jis kentėjo ir norėjo tik vieno – kad tėvai vėl būtų kartu.

“Psichologo užduotis – padėti vaikui išreikšti savo jausmus, susivokti, kas atsitiko iš tikrųjų, ir tėvus išmokyti bendrauti su savo atžala”, - sakė Kretingos psichikos sveikatos centro psichologė Ingrida Karmazaitė.


„Protezavimo kokybė sovietmečiu neprilygo šiandieninei, bet žmonės – jaunas ar senas - be dantų nebuvo. Dabar gi pensininkai protezuoti dantis eilėse laukia po 3-4 metus“, - tvirtino ilgametė Kretingos poliklinikos protezavimo kabineto vedėja, gydytoja stomatologė protezuotoja Elena Jankauskienė. Šioje srityje gydytoja dirbo 42–ejus metus.


Pagal nukentėjusiųjų parodymus specialistai sudarė apgavikės fotorobotą.

Į vieną iš Lietuvos komisariatų kreipėsi 88 metų moteris. Ji pranešė, kad apie vidurdienį iš jos namų buvo pavogta nemaža pinigų suma – 8 tūkst. Lt.

Senolės pasakojimu, į jos namus pasibeldė nepažįstama moteris ir pasiteiravo, ar jai atnešama našlystės pensija. Nukentėjusiajai atsakius neigiamai, nepažįstamoji pranešė, kad norint, jog našlystės pensija būtų atnešama į namus, reikia našlės asmens dokumentų.

Atnešti dokumento moteris nuskubėjo į gretimą kambarį, o nepažįstamoji nusekė jai iš paskos. Senajai traukiant dokumentus, nepažįstamoji ją pastūmė ir suradusi paslėptus pinigus skubiai išėjo ir užrakino duris iš lauko pusės.

Tai ne pirmas atvejis Lietuvoje, kai nepažįstama moteris pinigus pavagia panaudojusi jėgą, o pasišalindama namo duris užrakina iš antros pusės.

Nukentėjo ir jaunesnė moteris. Pas ją į kiemą mašina atvažiavo nepažįstama moteris, kuri pasakė, kad ją atsiuntė minėtos moters sūnus pakeisti litų į eurus, kadangi vėliau neva ji pakeis tik pusę sumos. Moteris nepažįstamajai padavė 5 tūkst. Lt. Ši perskaičiavo pinigus, surašė banknotų numerius, išėjo neva atnešti eurų, sėdo į automobilį ir išvažiavo.

Mašinoje be moters liudininkai pastebėjo laukiančius du vyriškius. Vienas jų sėdėjo už vairo.

Abiem atvejais moters požymiai panašūs: ji kalba aiškia lietuvių kalba, yra apie 160 - 165 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, geltonų plaukų (gali būti dažyti), šviesaus gymio, apsirengusi pilka striuke ir kelnėmis.

Įtariama, kad minėti asmenys galėjo vykdyti panašius nusikaltimus ir kitose Respublikos vietose, todėl rajono gyventojus prašome būti atidesniais. Kaip matome iš surinktos informacijos, sukčių aukomis pasirenkami garbaus amžiaus, vieniši, privačiuose namuose gyvenantys asmenys.

Neringa RETKIENĖ

Kretingos rajono policijos komisariato atstovė spaudai


Sulaukę skambučio į laidinį telefoną ir nuspaudę prašomą skaičių – devynetą, - jūs galite gauti pusantro tūkstančio litų telefono sąskaitą.

Kol kas žinomi atvejai, kai skambinama į laidinį telefoną. Žmogus, pakėlęs telefono ragelį, išgirs tekstą: „Sveikinimai jums! Skambiname jums, norėdami pranešti, kad jūs laimėjote kelionės į (nurodoma šalis) išlaidų apmokėjimą. Spauskite devynis, kad sužinotumėte detaliau“.

Jeigu žmogus nuspaudžia devynetą, jis yra sujungiamas su labai brangia linija - apie 20 svarų sterlingų (GBP), tai yra - 110 Lt per minutę.

Net jei iš karto, nuspaudus devynetą, padedamas telefono ragelis, po sujungimo pokalbis automatiškai bus tęsiamas mažiausiai penkias minutes. Taigi pokalbis kainuos apie 100 GBP, tai yra 570 Lt.

Jeigu žmogus nepadeda ragelio, po 11 minučių įrašytas balsas paprašo įvesti savo pašto kodą ir namo numerį. Dar po dviejų minučių pasigirsta pranešimas: „Atsiprašome, bet jūs nesate vienas iš laimingųjų“. Po to pokalbis baigiamas.

Po tokio telefono skambučio sąskaita gali siekti apie 260 GBP, t.y. 1,5 tūkst. Lt. Kam panaudojamas pašto indeksas ir namo numeris, kol kas neaišku. „British Telepom“ (Lietuvos Telekomo analogas Anglijoje) teigimu, šie skambučiai ateina iš už Didžiosios Britanijos ribų ir „British Telepom“ yra nepajėgus jų sustabdyti. Vienintelis sprendimas yra padėti ragelį prieš surenkant devynetą. Jei jus pasieks panašaus turinio skambutis, nedvejodami padėkite ragelį ir jokiu būdu nespauskite devyneto.

Parengta pagal Kretingos rajono policijos komisariato informaciją


Teismas nusprendė – „Turgelio“ nebus

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka

Laikinas prekybos paviljonas „Turgelis“, esantis Rotušės aikštėje, turės būti nugriautas, nes teismas atmetė savininko Mindaugo Gindvilo prašymą dėl naujo statybos leidimo išdavimo.

Dvejus metus M.Gindvilas siekė, kad jo kioskas išliktų, nors tam priešinosi Kretingos rajono vartotojų kooperatyvas.

Apskundė kooperatyvą

Prieš septynerius metus M.Gindvilas gavo statybos leidimą ir prie „Jovaro“ parduotuvės pasistatė prekybos paviljoną. Pasibaigus statybos leidimo galiojimui, jis vėl kreipėsi į Savivaldybę, prašydamas išduoti naują. Tačiau Savivaldybė jo prašymo nepatenkino, nes su tuo nesutiko bendraturčiai – Kretingos rajono vartotojų kooperatyvas. M.Gindvilas kooperatyvą apskundė teismui, neva kooperatyvas pažeidžia jo teises, nes nenurodo jokių rimtų priežasčių, kodėl jis negalėtų statyti paviljono.

Kooperatyvas prieš septynerius metus sutiko, kad M.Gindvilas statytų laikiną paviljoną be pamatų prekiauti gėlėmis ir vainikais. Tačiau šis pasielgė ne pagal susitarimą ir pasistatė paviljoną su pamatais, o anksčiau minėtomis prekėmis jame niekuomet neprekiavo.

Leidimas – tik bendraturčiams sutikus

Kooperatyvo atstovai teisme teigė, kad M.Gindvilas kioską pasistatė ant dalies bendro naudojimo žemės. Šis sklypo planas buvęs suklastotas. Dėl minėto fakto buvo pradėta baudžiamoji byla, bet buvo nutraukta suėjus senaties terminui, nenustačius klastojusio asmens.

Vartotojų kooperatyvas rengiasi rekonstruoti savo patalpas, bet darbus atlikti trukdo M.Gindvilo paviljonas. Todėl kooperatyvas ir atsisakė duoti sutikimą naujam statybos leidimui.

Savivaldybės vyriausiasis architektas Jonas Petrulis teisme paaiškino, kad ginčijamoje vietoje turėjo būti statomas trijų aukštų pastatas.

Teismas išaiškino, kad statybos leidimas išduodamas tik tuo atveju, jeigu sutinka bendraturčiai. Kadangi bendraturčiai - Kretingos vartotojų kooperatyvas - nesutinka, nes paviljonas trukdo naudotis jiems priklausančiomis patalpomis ir jas perplanuoti, teismas M.Gindvilo pretenzijas atmetė.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

SAVANORIŲ g.

Trečiadienio vakarą blaivus 62 metų kretingiškis, vairuodamas automobilį “VW Passat”, partrenkė į gatvę staiga išbėgusią pėsčiąją – 45 metų Šlaveitų gyventoją. Eismo įvykio metu sužalota pėsčioji, kuriai diagnozuoti sužalojimai ir nustatytas girtumas. Nukentėjusioji gydoma ligoninėje.

Trečiadienio vakarą namo kieme neblaivus (1,69 prom.) 54 metų kretingiškis, neturintis vairuotojo pažymėjimo ir vairuodamas automobilį „VW Passat“, bandydamas apsisukti kieme kliudė ten stovėjusį automobilį „BMW 525“ ir iš įvykio vietos pasišalino. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai, žmonės nenukentėjo.


Treneris Arnoldas Slušnys, žaidėjai - Edgaras Slušnys, Daina Kairytė ir Saulius Šaltmeris po apdovanojimų.

Latvijos mieste Siguldoje įvyko tarptautinis jaunųjų badmintonininkų turnyras. Jame dalyvavo Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Lietuvos atstovai. Į šį turnyrą buvo pakviesti ir Kretingos sporto klubo “Žalgiris” badmintonininkai - Daina Kairytė, Edgaras Slušnys, Saulius Šaltmeris bei treneris Arnoldas Slušnys.

Merginų grupėje vieneto varžybose D.Kairytė liko IV vietoje. Kovojant dėl trečios vietos ji 0:2 (20:22; 18:21) pralaimėjo latvei D.Pelnai. Geriau sekėsi Dainai žaidžiant dvejeto varžybose. Kartu su kauniete I.Sirevičiūte iškovotas sidabro medalis. Jos finale po atkaklios kovos 1:2 (21:18; 19:21; 16:21) nusileido latvėms D.Pelnai ir M.Radovskai.

Dar geriau Daina sužaidė mišrų dvejetą su savo klubo draugu Edgaru Slušniu. Kretingiškių dvejetas finale palaužė Lenkijos sportininkų T.Personos ir A.Wiklo pasipriešinimą ir laimėjo 2:1 (13:21; 23:21; 21:12). Kitas kretingiškis Saulius Šaltmeris kartu su kauniete I.Sirevičiūte, kovodami dėl penktos vietos, 2:0 (21:11; 21:16) nugalėjo Estijos atstovus A.Vorps ir S.Buhrote.

Vaikinų vienetų varžybose Edgaras Slušnys iškovojo bronzos medalį. Pusfinalyje jis po labai įnirtingos kovos 1:2 (21:19; 20:22; 17:22) nusileido turnyro nugalėtojui A.Priedičiui iš Latvijos. S.Šaltmeris dėl septintos vietos kovojo su estu S.Jarveoja ir nugalėjo 2:0 (21:5; 21:11).

Vaikinų dvejeto varžybose niekas neprilygo E.Slušniui ir S.Šaltmeriui. Lengvai įveikę visus barjerus, finale jiems bandė pasipriešinti estai A.Kapp ir D.Uprus. Pirmąjį setą kretingiškiai laimėjo 21:18, antrą po pratęsimo laimėjo estai. Tačiau trečiajame Edgaras ir Saulius “nušlavė” varžovus 21:5 ir susitikimą laimėjo 2:1.

“P.n.” informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas