Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(116) 2007-02-27

Paskui raudoną rožę - kregždutės ir erelis

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Pagal rinkėjų skaičių didžiausios Jurgio Pabrėžos rinkimų apylinkės komisijos nariai atidaro balsadėžę.

Sekmadienį įvykę Kretingos rajono savivaldybės Tarybos rinkimai didelės staigmenos nepažėrė - daugiausia rinkėjų balsų gavo valdžioje esantys socialdemokratai - 3719 (7 vietas Taryboje), Tėvynės sąjunga (konservatoriai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, krikščioniškieji demokratai) - 2027 (4 vietas), partija Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) - 1176 (4 vietas). Sprendžiant pagal į Tarybą patekusius politikus, bus kas drumsčia lig šiol tvyrojusią Vatikano ramybę.

Kadenciją baigiančioje rajono Savivaldybės Taryboje socialdemokratai turėjo 9 vietas. Socialdemokratų lyderis, meras Valerijonas Kubilius mano, jog jų pozicijų Taryboje susilpnėjimą lėmė žemesnis negu prieš ketverius metus įvykusių rinkimų rinkėjų aktyvumas.

Šįkart rajono Savivaldybės valdžią išrinko mažiau negu pusė rinkimų teisę turinčių gyventojų. Iš 35944 rinkėjų rinkimuose dalyvavo 14206, t.y. 39,52 proc. Ankstesniuose rinkimuose dalyvavo per 4 tūkstančius daugiau rinkėjų. Pagal šių rinkimų rezultatus mandatų skirstymo kvota yra 504. Tai reiškia, jog 1 vietą Taryboje partijos gavo už 504 rinkėjų balsus. Iš vienuolikos rinkimuose dalyvavusių partijų šios ribos neįveikė ir į Tarybą nepateko pirmąkart rajono Savivaldybės Tarybos rinkimuose dalyvavę Tautos pažangos partija ir Lietuvos liberalų sąjūdis bei Valstiečių liaudininkų sąjunga, dabartinėje Taryboje turinti 1 vietą.

Su konservatoriais beveik daugumą (12 iš 25) turėję socialdemokratai tam, kad išlaikytų pozicijas, turės derėtis dėl koalicijos su kitomis partijomis ir aukoti kažką iš turimų postų. Derybos turėtų vykti dėl mero, vicemero, administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo, Tarybos komitetų pirmininkų postų. Paklaustas apie galimą koaliciją, Valerijonas Kubilius sakė: “Nežinau. Kalbėsime su visomis partijomis. Vyks derybos”.


Praėjusią savaitę Kretingos rajono apylinkės teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurios baigtis kretingiškiams gali būti labai svarbi.

Sustabdė planavimo darbus

Kretingiškiai tikėjosi, tą buvo pažadėjusi ir rajono valdžia, kad sklype, esančiame netoli vandens bokšto, tarp Šiaulių – Palangos kelio ir Savanorių gatvės, bus statomi ne tik gyvenamieji namai, bet ir viešosios paskirties pastatai. Tačiau šiuo metu visi pradėti detaliojo plano rengimo darbai sustabdyti, o pats sklypas negali būti nei parduotas, nei dovanotas, nei jame gali būti pradėtos statybos.

„Sklypas nėra suformuotas, žemė yra valstybės, todėl ja, kol vyksta teismai, niekas negali disponuoti“, - sakė rajono Žemėtvarkos skyriaus teisininkas Vitalijus Galuškinas.

Atsirado pretendentas į žemę

Kretingos rajono savivaldybė pradėjo rengti teritorijos, kurioje yra minėtas sklypas, detalųjį planą. Šioje teritorijoje buvo numatyta statyti gyvenamuosius namus, sporto kompleksą, kitus viešosios paskirties statinius. Savivaldybė buvo sudariusi sutartį dėl detaliojo plano rengimo, įvykdyti viešieji pirkimai.

Tačiau visus pradėtus darbus Savivaldybei teko stabdyti, nes teismas nusprendė, kad dalį šios teritorijos, tai yra 1,65 ha žemės, gali susigrąžinti Stasys Lubys, kurio tėvai šią žemę nuosavybės teise valdė iki 1940 m.

Dabar teisme pradėta nagrinėti byla pagal Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, siekiančio apginti viešąjį interesą, prašymą atnaujinti procesą civilinėje byloje.

Suinteresuotos pusės kratėsi Savivaldybės

Praėjusią savaitę teismas dar neapsisprendė, ar patenkins generalinio prokuroro prašymą ir pradės iš naujo nagrinėti bylą.

Į teismą kreipėsi Savivaldybė, kuriai atstovavo Juridinio skyriaus vedėja Virginija Šoblinskienė. Ji prašė teismą Savivaldybę į bylą įtraukti suinteresuotu asmeniu, nes ginčijamoje teritorijoje Savivaldybė pradėjo rengti detalųjį planą. Tokiam Savivaldybės norui pasipriešino ne tik S.Lubio advokatas, bet ir Žemėtvarkos skyriaus teisininkas V.Galuškinas. Jis pareiškė, kad viešąjį interesą gali ginti tik generalinis prokuroras, o Savivaldybė neturi galios spręsti dėl valstybės žemės.

Tačiau teismas neatsižvelgė į prieštaravimus ir leido Savivaldybei dalyvauti byloje suinteresuotu asmeniu. V.Šoblinskienė paprašė 10 dienų susipažinti su teismui pateikta medžiaga.

Byla bus nagrinėjama kovo mėnesį. Jeigu teisėjas Valdas Alška patenkins generalinio prokuroro prašymą atnaujinti bylos nagrinėjimą, teismas turės nuspręsti, ar S.Lubio tėvai ginčijamą sklypą turėjo iki 1940 m.

Jeigu bylą laimėtų S.Lubys, Savivaldybė prarastų pinigus, kuriuos jai tektų sumokėti įmonei, pradėjusiai rengti detalųjį teritorijos planą.


Gyventojai teiraujasi, kas yra vandens pardavimo kaina ir kodėl vieni moka daugiau, kiti – mažiau. Apie tai – bendrovės „Kretingos vandenys“ ekonomistė Nelia Brazauskienė.

Geriamojo vandens tiekimas ir nuotėkų tvarkymas, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nutarimu, apskaičiuojamas pagal dvinarę kainą.

Vandens pardavimo kainą sudaro pastovioji ir kintamoji dalis.

Kintamoji kainos dalis yra kaina už patiektą vandenį ir nuotėkų tvarkymą - vieno kubinio metro kaina. Pastovioji dalis yra pardavimo kaina, kuri tiesiogiai nepriklauso nuo suvartoto vandens bei jo nuotėkų kiekio, todėl konkrečiam vartotojui ir abonentui yra sąlygiškai pastovi.

„Taigi pardavimo kaina yra pardavimo tarnybos sąnaudų kiekis abonentams – įvadui, vartotojams – butui, daugiabučiam ir individualiam namui, - sakė ekonomistė. - Pardavimo tarnybos sąnaudas sudaro: tarnybos darbuotojų darbo užmokestis, skaitiklių įrengimas, remontas, metrologinė patikra, transportas, informacija ir skelbimai, pastatų ir kito ilgalaikio turto priežiūra bei remontas, amortizacija bei kitos, su pardavimu susijusios, kaip pavyzdžiui, kompiuterinė įranga ir aptarnavimas, sąnaudos.“

Valstybinės kainų komisijos nustatytos kainos diferencijuotos:

1. Daugiabučio namo gyventojai už kubinį metrą suvartoto šalto vandens moka 2,13 Lt be PVM, už nuotėkų priėmimą – 2,40 Lt be PVM.

Iš viso daugiabučio namo gyventojams kintamoji kainos dalis bus 4,53 Lt be PVM. Su PVM ši suma sudaro 5,34 Lt.

2. Individualių namų gyventojams ir bendrijoms ši suma yra 5,30 Lt.

3. Įmonėms – 5,04 Lt.

Skirtinga yra ir pastovioji dvinarės kainos dalis arba pardavimo kaina:

1. Daugiabučių namų gyventojams - 2,57 Lt butui per mėnesį be PVM arba 3,03 Lt butui per mėnesį su PVM.

2. Individualių namų gyventojams pardavimo kaina su PVM - 2,54 Lt namui per mėnesį.

3. Įmonėms pardavimo kaina su PVM - 8,46 Lt per mėnesį įvadiniam skaitikliui. 4. Gyventojams, neturintiems skaitiklio, tai yra atsiskaitantiems pagal patvirtintą normą, - 1,14 Lt per mėnesį arba 1,35 Lt per mėnesį su PVM.

“P.n.” informacija


Išleido pirmąjį kūrybos almanachą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra

„Ieškoti savęs einu...“ – taip pavadinta pirmoji Kretingos pranciškonų gimnazijos kūrėjų rinktinė, kuri gimnazijos bendruomenei buvo pristatyta praėjusį penktadienį.

Ši rinktinė, gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Rasos Balsienės žodžiais, yra mokyklos reprezentacinis leidinys, skirtas filologiniams laimėjimams. Į spalvingą ir itin kokybiškai bei meniškai išleistą rinktinę sudėti moksleivių kūrybos darbai, sukurti per aštuonerių metų laikotarpį (1998 – 2006) ir įvertinti respublikiniuose, zoniniuose, rajoniniuose filologų, fotografijos bei dailės konkursuose. Knyga buvo išleista už mokytojų ir tėvų gimnazijai skirtą 2 proc. pajamų mokestį.

Į almanachą sugulė vienuolikos moksleivių proza ir poezija, kuri iliustruojama gausaus būrio – net 28 - moksleivių tapybos ir fotografijos darbais. Moksleivių kūrybos almanacho sudarytojos – Pranciškonų gimnazijos mokytojos: Daiva Ataitė, Rasa Balsienė, Virgilija Kavoliūnienė, Virginija Rudavičienė, Renata Puotkalytė, Joana Žilaitienė.

Į knygos pristatymo popietę buvo pakviesti gimnazijos mokytojai, svečiai – rajono meras Valerijonas Kubilius ir vicemeras Juozas Mažeika, pranciškonų vienuolyno gvardijonas Sigitas Benediktas Jurčys bei buvę kūrėjai – pagrindiniai almanacho autoriai. Iš jų dalyvavo tik trise: Sigita Šimkutė, Diana Jomantaitė ir Antanas Zališčevskis.

„Labai džiaugiamės, kad užvėrę gimnazijos duris ir išėję į gyvenimą ieškoti savęs, jie sugrįžo ir sutiko su dar ieškančiais gimnazistais pasidalinti buvimo kartu ir kūrybos džiaugsmu“, - kalbėjo mokytoja V.Kavoliūnienė. O popietėje dalyvavusių kūrėjų autografų paprašė ne tik mokytojai, bet ir popietės svečiai.

„Ši knyga – tikras „stebuklėlis“ visai gimnazijai. Jos idėja gimė gimnazijos kūrėjų klubo „Šviesk“ susibūrimuose. Mokytojos lituanistės negailėjo savų atostogų laiko, kol atrinko geriausius iš geriausių moksleivių kūrinius“, - mokytoja V.Rudavičienė pasidžiaugė naujuoju almanachu, kurio kūrybos fragmentai išraiškingai buvo skaitomi kamerinėje popietės aplinkoje. Popietės nuotaiką paįvairino Gintaro Puco vadovaujamo gimnazijos gitarisčių ansamblio atliekami kūriniai.


Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos Kretingos skyriuje atidaryta Darbėnų seniūno Edvardo Stalmoko tapybos darbų paroda. Parodoje, kuri veiks mėnesį, eksponuojama 11 darbų.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

ROTUŠĖS a.

Iš Eurovaistinės filialo buvo pavogtos keturios dėžutės maisto papildų. Padaryta 144 Lt žala. Prekybos centro „Maxima“ apsaugos darbuotojai sulaikė 35 metų įtariamąjį klaipėdietį. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

SAVANORIŲ g.

Šeštadienio rytą 45 metų kretingiškė, vairuodama „Renault Rapid“, sukdama į pagrindinę Vilniaus gatvę, nepraleido pagrindine gatve važiavusios 53 metų dviratininkės ir ją partrenkė. Moteris po medikų apžiūros išleista gydytis į namus.

TOPOLIŲ aklg.

Kretingiškis pastebėjo, jog yra apgadintas jam priklausantis automobilis „Opel Vectra“, stovėjęs daugiabučio namo kieme. Išdaužtas automobilio žibinto gaubtas, nubrėžtas variklio gaubtas, subraižytos priekinės ir galinės durelės, priekinis ir galinis sparnai. Automobilyje įrengta signalizacija, automobilis apdraustas. KURMAIČIAI.

Sekmadienio rytą neblaivus (2,60 prom.) 37 metų kurmaitiškis, vairuodamas automobilį „VW Golf“, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio į pakelės griovį ir apsivertė. Eismo įvykio metu apgadintas automobilis, žmonės nenukentėjo.


Rankinio pamokos Baltarusijoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Ne per seniausiai Kretingos sporto mokyklos rankininkės, gimusios 1990-1991 m., ir jų treneris Algimantas Pranaitis sugrįžo iš rankinio turnyro, kuris įvyko Baltarusijoje, 200 tūkst. gyventojų turinčiame Grodno (arba Gardino) mieste. Tai buvo atsakomasis kretingiškių vizitas, mat baltarusės rankininkės dalyvavo tradiciniame ir jau tarptautiniu tapusiame Kretingoje vykstančiame rankinio turnyre “Rados” taurei laimėti.


Baigėsi Kretingos rajono salės futbolo pirmenybės, paaiškėjo jų nugalėtojai: I lygoje nugalėtojų vardus iškovojo “Aston Villa”, II lygoje - “Kredito unija”.


Kretingos sporto mokyklos lengvaatlečių trenerio Juozo Pelionio auklėtiniai, sėkmingai baigę žiemos sezono varžybas, gerus pamatus padėjo būsimiems sėkmingiems startams per vasaros varžybas.

“Nors treniruodamiesi lauko sąlygomis Kretingos bėgikai žiemą neturi pranašumo prieš miestų ir rajonų sportininkus, turinčius galimybę treniruotis uždaruose maniežuose, žiemos sezoną mūsiškiai sportininkai užbaigė įspūdingais pasiekimais: metų pradžioje įvykusiose Lietuvos rajonų jaunimo ir jaunių pirmenybėse Kretingos lengvaatlečiai iškovojo net septynis įvairių spalvų medalius”, - “Pajūrio naujienoms” teigė treneris.

Jaunimo grupėje, bėgant 3000 m nuotolį, nugalėjo Aurimas Pazdrazdis. Jo laikas – 9 min. 16,68 sek. Aurimo brolis Mindaugas tą patį nuotolį jaunių grupėje įveikė per 9 min. 41,75 sek. ir užėmė III v. Broliai mokosi Pranciškonų gimnazijoje. Kartenos vidurinės mokyklos moksleivė Rūta Narkutė 3000 m jaunių amžiaus grupėje nubėgo per 11 min. 14,67 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Kitą varžybų dieną Rūta iškovojo III v., 1000 m nuotolį nubėgusi per 3 min. 22,54 sek. Sportininkės komandos draugas – Jurgio Pabrėžos gimnazijos gimnazistas Andrius Narmontas - tą patį nuotolį įveikė per 2 min. 50,88 sek. ir taip pat buvo trečias.

Broliai Pazdrazdžiai savo apdovanojimų kolekciją tose pačiose varžybose papildė dar dviem sidabro medaliais: Aurimas - 1000 m nuotolio rungtyje (2 min. 37, 69 sek.), o Mindaugas – 2000 m bėgimo su kliūtimis rungtyje (6 min. 31, 46 sek.).

Lietuvos jaunių pirmenybių finalinėse varžybose dalyvavo prieš tai zoninėse varžybose I-II vietas iškovoję rajono sportininkai. Tai – Mindaugas Pazdrazdis, Rūta Narkutė, Kristina Rašinskaitė (Simono Daukanto vid. m.), Valdas Valančius (Kartenos vid. m.) ir Andrius Narmontas.

Ši sportininkų grupė taip pat negrįžo be medalių: sidabro medalį iškovojo Rūta Narkutė (3000 m nuotolis, 11 min. 9, 29 sek.), bronzos – Mindaugas Pazdrazdis (2000 m nuotolis su kliūtimis, 6 min. 25,94 sek.).

Lietuvos lengvosios atletikos čempionate dalyvavo geriausi rajono ir Kretingos sporto mokyklos bėgikai. Rūta Narkutė 3000 m rungtyje, jaunimo amžiaus grupėje, nuotolį įveikusi per 11 min. 17, 27 sek., užėmė IV v., gi Aurimas Pazdrazdis, tą patį nuotolį nubėgęs per 9 min. 3,40 sek., jaunimo grupėje iki 20 metų iškovojo bronzos medalį.

Rūta Narkutė kartu su Lietuvos jaunių rinktine dalyvavo Baltijos šalių lengvosios atletikos mače ir užėmė III v.: 3000 m ji nubėgo per 10 min. 51,31 sek. ir asmeninį rezultatą pagerino 19 sek.

“Džiaugiuosi tuo, jog šiais metais sparčiai tobulėja ir Pranciškonų gimnazijos moksleivis bėgikas Paulius Balsys, Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleivis Vilius Kuktorovas, Baublių pagrindinės mokyklos moksleivis Šarūnas Karnauskas ir kiti jaunieji bėgikai. Vadinasi, medalininkų pamaina auga”, - kalbėjo Juozas Pelionis.

“P.n.” informacija


Sėkmingai išlaikė egzaminą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Būrys Kartenos vidurinės mokyklos moksleivių – vaikinų ir merginų – praėjusį savaitgalį sėkmingai išlaikė egzaminą ir apgynė teisę apsijuosti karatė-do shotokan baltąjį diržą. Rytų kovų menu – karatė-do shotokan – susidomėję karteniškiai moksleiviai įrodė, kad nuoseklus darbas per treniruotes, užsispyrimas ir saviugda duoda rezultatą: nuo šiol sistemingai lankę karatė-do shotokan treniruotes moksleiviai gali pasigirti pagerėjusia judesių koordinacija, reakcija, jėga. Pasikeitė vaikų požiūris ir į kūno kultūros pamokas – karteniškiai teigė, jog šios pamokos jiems tapo mielesnės, patrauklesnės, jog dabar jiems kūno kultūros pamoka atrodo kaip vaikų žaidimas. Šia mintį karatė aistruoliai patvirtino: per karatė užsiėmimus jie varnų negaudo – kad ko nors pasiektum, tenka dirbti rimtai ir sunkiai.


Ne visi moksleiviai laisvalaikį leidžia prie kompiuterių. Vieni turėdami laisvo laiko į rankas paima kaltą, kiti – adatą ar skiautę spalvoto audinio. Tai, ką moksleiviai sugeba padaryti, buvo galima pamatyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje įvykusioje Kretingos rajono mokinių technologijų olimpiadoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas