Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(115) 2007-02-23

Koncertas ir akcija vyko pastatuose, esančiuose netoliese vienas kito. „Mūsų atsakas į „Lordi“ koncertą – taikus. Krikščionys nerengia mitingų su plakatais ir šūkiais. Priešiškumo būdu krikščioniškų vertybių neįtvirtinsi“, - įsitikinę akcijos organizatoriai. Iš kairės: Virginija Martusevičienė, Modestas Žadvydas ir Aldona Šeduikienė.

Vakar vakare Klaipėdos Šv.Kazimiero bažnyčioje, tuo pat metu, kai kaimynystėje esančios Lietuvos krikščioniškojo fondo Aukštosios mokyklos (LCC) salėje prasidėjo suomių grupės „Lordi“ koncertas, buvo surengta krikščionių akcija. Katalikai, evangelikai liuteronai, evangelikai baptistai, stačiatikiai ortodoksai, Evangelijos bažnyčios atstovai giesmėmis ir šlovinimu atsakė į greta siautusią blogio dvasią. Į akciją įsijungė ir Kretingos katalikų bendruomenė.

Pagrindiniai šios akcijos organizatoriai – Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino Telšių brolijos magistras Modestas Žadvydas, Pranciškoniškos pasauliečių akademijos direktorė Aldona Šeduikienė ir Evangelizacijos paramos fondo direktorė Virginija Martusevičienė - „Pajūrio naujienoms“ tvirtino, jog galbūt jie nebūtų reagavę į „Lordi“ koncertą Klaipėdoje, jeigu jam surengti nebūtų pasirinkta krikščioniška aukštoji mokykla.

Į tai, kad LCC išnuomojo 1500 vietų žiūrovų salę prieštaringai vertinamai suomių grupei, pirmieji nepasitenkinimą išreiškė buvę koledžo studentai bei dabartinių studentų tėvai.

„Šis momentas išjudino supūliavusią votį, kuri sykį turėjo sprogti. Pernai laimėję Eurovizijos konkursą, suomių pabaisos tarsi įkūnijo Europos muzikos viziją. Mes nesame prieš roką ir „Lordi“ muzikantus. Tačiau mes pasisakome prieš blogio dvasią, sklindančią iš jų dainų tekstų“, - tikino pašnekovai.

Pasak jų, nors grupės muzikantai nevadina savęs satanistais ir dainų tekstuose atvirai nepasisako prieš Dievą ir Jėzų Kristų, vienok jų dainose – apstu svaidymosi prakeiksmais, tamsių jėgų ir blogio aukštinimo.

„Krikščionims turi rūpėti viso pasaulio blogybės. Mes, krikščionys, dažniausiai pakimbame dausose ir pilietiškumo ribose tampame bejėgiais“, - akcentavo A.Šeduikienė. Jai pritarė V.Martusevičienė tvirtino, jog jie, atstovaujantys atitinkamoms krikščioniškoms institucijoms, nebenori būti abejingi negatyviems visuomenės reiškiniams“.


Ar neiti balsuoti yra nuodėmė?

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gatvės interviu
Vyskupų konferencijos pirmininkas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius paragino tautiečius nebūti abejingais ir eiti balsuoti už nesavanaudiškus žmones. Neiti į rinkimus, anot jo, yra nuodėmė. Su kretingiškiais gatvėje ir kalbėjomės –

Ponia Bronė:

- Aš eisiu balsuoti, o nuodėmė tai ar ne nuodėmė – man nesvarbu. Kaip aš balsuosiu, žinos tik mano sąžinė. Kaip padarysiu – irgi mano reikalas: jei rytas bus šviesus, padarysiu vienaip, jei tamsus – kitaip. Žmonės ne be reikalo nuo seno sako, jog visa valdžia – nuo velnio. Arkivyskupas, manau, čia susipainiojo.

Rimas Elijošaitis:

- O aš manau, kad gyvenimas yra nuo velnio, o valdžia - nuo Dievo. Dievas tam ir duoda žmogui protą, kad juo vadovaudamasis išsirinktų savo valdžią. Aš balsuosiu už salantiškius. Taryboje reikia saviškių. Salantai yra 31 km nuo Kretingos, taigi, kaip sakoma, „paskutiniam paršeliui nuo papo – kas belieka“.

Kristina Norvilaitė:

- Nežinau. Dabar žmonės yra visais nusivylę: ką beišrinktų, savo pažadų vis vien nevykdo. Aš dar nežinau, už ką balsuosiu. Artimiausiomis dienomis pradėsiu domėtis kandidatais. Jų programų nė nebūtina skaityti, - nuojauta pasako, kuris dar gali kažką padaryti ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų.


Rinkiminės agitacijos maratonas baigiasi. Laikraščio skaitytojai turėjo galimybę įvertinti kiekvienos partijos, kurių kandidatai siekia rajono Savivaldybės Tarybos nario mandato, rinkiminius pažadus, siekius, deklaruojamus šūkius: politinės reklamos “Pajūrio naujienose” tikrai netrūko. Tačiau laikraštis tęsia skaitytojams duotą pažadą kuo objektyviau nušviesti priešrinkiminę agitaciją, rinkėjų “teismui” pateikdamas neužsakomąją informaciją. Jau kartą rajono politikus buvome sukvietę prie apskritojo stalo, o šįsyk klausimus uždavėme kandidatuojančių į rajono Savivaldybės Tarybą partijų lyderiams.

Jų paprašėme atsakyti į du klausimus:

1. Kokią opiausią problemą matote mūsų rajone?

2. Kaip Jūsų vadovaujamos partijos kandidatai, laimėję tam tikrą mandatų skaičių rajono Taryboje, yra pasirengę spręsti šią, Jūsų iškeltą, problemą?


  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
Šįsyk „Kuprinė“ viešėjo Kartenos vidurinėje mokykloje. Su moksleiviais šnekėjomės:

Regina Kubiliutė:

- Nesu pagalvojusi... Na, ištekėti norėčiau ne anksčiau, kaip 25-erių metų. Pirmiausia reikia užbaigti mokslą. Esu sunkaus charakterio, manau, jog man tiktų ir patiktų studijuoti filosofiją arba psichologiją. Vyrui gal ir sunku bus gyventi su tokia žmona. Man nesvarbu, kokia bus jo profesija, svarbiausia – kad gerai uždirbtų. Norėčiau susilaukti trijų vaikų. Mes šeimoje esame dviese, trims būtų smagiau.

Martyna Valužytė:

- Svarbiausia, kad visi būtume laimingi ir turtingi viskuo. Pirmiausia norėčiau įgyti gerą specialybę: norėčiau būti teisininke. Tai, manau, yra šeimos pamatas. Ištekėti užtektų ir kokių trisdešimties. Man nėra svarbu sutuoktinio specialybė, jis nebūtinai turėtų būti turtingas. Visų svarbiausia – kad su būsimu vyru sutaptų interesai. Ir dėl vaikų turėtume nuspręsti kartu. Aš norėčiau dviejų vaikų, nes vienas būna išlepęs.

Inesa Kniuipytė:

- Turėsiu vyrą. Bet ištekėsiu tik 30 metų, nes noriu baigti studijas, įgyti darbą. Mėgstu dainuoti, tad norėčiau būti dainininke arba artiste. Mano vyras turi būti aukštas, gražus, geras. Bendrai, išorė gal ir nėra labai svarbi, bet jis turi mylėti vaikus. Būtų geriau, jeigu jis irgi būtų meno žmogus. Kad vyras nepyktų, į gastroles gal su visa šeima važiuočiau. Norėčiau turėti sūnų ir dukrą. Gali būti ir daugiau, tik ne vienturtis vaikas.

Tadas Rimkus:

- Šeimoje esame keturiese: trys broliai pametinukai: vyriausiam – 15, man – 14, dar kitam – 13 metų, ir dar ketverių metukų sesutė. Mums yra gerai, bet gal per daug. Man užtektų dviejų savų vaikų. Tuoktis norėčiau kokių 18 – 19 metų. Juk ir susituokus, jei tik norisi, galima toliau mokytis.Norėčiau likti Kartenoj gyventi, bet žmona gali būti ir ne iš šių vietų. Norėčiau dirbti statybose, vidaus apdailos darbus, nes - geri uždarbiai. Bent šeimą galėčiau išlaikyti.

Rimvydas Bitautas:

- Norėčiau turėti tik vieną vaiką. Mažiau rūpesčių. Geriau berniuką – jis nėra toks reiklus, kaip mergaitė. Turiu 16-metę sesę ir gerai žinau, ką sakau. Šeimą kursiu tik 25-27-erių metų, nes turiu susirasti gerą darbą. Ką norėčiau dirbti, dar neapsisprendžiau. Mano žmona turėtų būti protinga, graži. Man labiau patinka juodaplaukės. Norėčiau gyventi Lietuvoj, ne užsieny. Namo nestatysiu pats, galvoju, kad nemokėsiu statyti. Be to – brangu. Geriau gal butą pirksiu.

Tomas Tamošauskas:

- Vyras ir žmona po savęs turi palikti po vieną vaiką. Tad norėčiau porelės. O dirbti - profesionaliu virėju. Nuo mažens šeimai gaminu valgį ir man tas labai patinka. Mamai sakau, palauk, kol grįšiu iš mokyklos ir pats paruošiu. Vakar gaminau kotletus, prieš kelias dienas – cepelinus. Galvoju, kad ne tik į vyro, bet ir į moters širdį einama per skrandį. Tad dėl žmonos vargo nebus. Esu padūkęs, norėčiau, kad ir žmona trokštų nuotykių. Bet iki 25-erių „nesiženysiu“ - turiu išsilakstyti.


Trylikametė karteniškė moksleivė Sandra Liaudinskytė laimėjo Signatarų namų surengtą atviruko ir plakato konkursą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Jos grafikos darbas buvo atrinktas iš 250 visos Lietuvos moksleivių darbų ir išleistas kaip atskiras atvirukas.

Atsiimti diplomą Sandra kartu su konkursui ją rengusia dailės mokytoja Kristina Pocevičiene buvo pakviestos į Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namus Vilniuje. Už moksleivės parengimą konkursui, pilietiškumo ir tautiškumo ugdymą mokytojai K.Pocevičienei padėkos raštą įteikė Signatarų namų direktorė Birutė Kulnytė.


„Druska“ – ne prėskam jaunimui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė

Kovo mėnesį sukaks dveji metai, kaip Kretingos pranciškoniškas jaunimas žengė drąsų žingsnį: visos Lietuvos klausytojams jie ėmėsi rengti krikščionišką radijo laidą jaunimui „Druska“.


Nė vienas pašalinis asmuo, netgi tėvas ar buvęs mokinys, neturi teisės vaikštinėti po mokyklą, kada užsimanęs. Prie durų svečius ir lankytojus pasitinka budėtojos, kurios, jeigu neužregistruoja, tai būtinai pasiteirauja, pas ką ir kokiu reikalu atėjo pašalinis žmogus.

Keturių miesto ugdymo įstaigų vadovai tvirtino, kad jėga budėtojos niekam durų neužtveria, nes jų darbas kitoks. Budėtojų pareiga - pastebėti ir užfiksuoti, kas, pas ką ir kada atėjo į mokyklą.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

SAVANORIŲ g.

Pirmadienį kretingiškis, grįžęs į nuomojamą butą, pastebėjo atidarytą kambario langą ir pasigedo muzikinio centro ,,Samsung”. Nuostolis - 550 litų.

GRŪŠLAUKĖ. Vasario 14 d. apie 6.15 val. juodos spalvos automobiliu „Ford Fiesta“ išvažiavo į darbą ir iki šiol negrįžta 45 metų Sergej Šatochin. Požymiai: apie 165 cm ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, juodų garbanotų plaukų iki pečių. Nešioja akinius. Ypatingi požymiai: ant kairės rankos plaštakos virš nykščio ištatuiruota D raidė. Apranga: džinsinė tamsi striukė su baltu kailiu viduje, tamsiai mėlynos džinsinės kelnės, tamsiai mėlynas megztinis, juodi kerziniai auliniai batai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas