Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 12 %
Naktį15°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(114) 2007-02-20

„Tarnaudamas Kretingoje, praėjau gyvenimo mokyklą. Tai buvo gražiausias iki šiol nugyventas mano gyvenimo tarpsnis. Tačiau jaučiu, kad reikia augti, todėl reikalingas judėjimas. Išvykstu ir dėl savęs, ir tam, kad reikalinga pastiprinti Hamiltono lietuvių bendruomenę“, - atsisveikindamas su kretingiškiais, kalbėjo brolis Bernardas.

Praėjusį šeštadienį Kretingos katalikų bažnyčioje įvyko iškilmingos šv.Mišios, kurių metu kretingiškiai gėlėmis ir padėkos žodžiais apipylė Kretingą paliekančius brolius pranciškonus: Kazimierą, Juozapą Mariją ir Bernardą. Pilna bažnyčia susirinkusiųjų ypač karštai plojo kretingiškių pagarbos nusipelniusiam broliui Bernardui. Brolis Bernardas kovo 10 dieną išvyksta tarnauti į Hamiltono Aušros vartų parapiją Kanadoje.

Brolių pareigos buvo perskirstytos per šį sausį įvykusią pranciškonų kapitulą ir vasario pradžioje patvirtintos pranciškonų vadovybės Romoje.

Tarnystę naujoje vietoje broliai atliks trejus metus. Kretingos katalikų parapijos klebonu šiai kadencijai liko brolis Evaldas Darulis. Kretingos pranciškonų vienuolyno gvardijonu paskirtas buvęs Lietuvos Mažesniųjų brolių ordino Šv.Kazimiero provincijos provincijolas Benediktas Jurčys.

Brolis Kazimieras Kasparavičius išvyksta į Pakutuvėnų parapiją, Aurelijus Gricius į Kenebunkporto lietuvių pranciškonų vienuolyną JAV išvyko vasario 16 dieną. Buvęs Kretingos vienuolyno gvardijonas Juozapas Marija Žukauskas paskirtas Lietuvos brolių pranciškonų provincijos sekretoriumi ir išvyksta į Vilniaus Bernardinų bažnyčią.

Brolį Bernardą Belicką atsisveikinimo kalboje rajono meras Valerijonas Kubilius prilygino pranciškonų kultūros atašė mūsų mieste ir rajone: per pastaruosius trejus metus jis atstovavo broliams pranciškonams įvairiuose kultūros renginiuose. Buvo laukiamas svečias kaimo bendruomenėse, mokyklose. Savo įtaigiu poetiniu žodžiu jis praturtindavo daugybę vakaronių, popiečių, susitikimų.


Biudžeto pinigus padalino baigiantis kadencijai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Savivaldybėje

Baigiantis kadencijai, rajono Tarybos nariai patvirtino šių metų biudžetą. Naujų rinkimų į vietos savivaldą išvakarėse Tarybos nariai kvietė atsisakyti agitacinių kalbų bent posėdžio metu, bet retas kalbėtojas to išvengė. Kaip jau rašėme, nors svarbiausiu posėdžio klausimu turėjo būti šių metų biudžeto tvirtinimas, didžiausių aistrų sukėlė gyventojų skundai dėl statybų ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus mokyklos.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

PANEVĖŽIO g.

Sekmadienio rytą sudegė pavėsinė su joje buvusiais baldais. Įtariama, kad gaisras kilo dėl trumpo jungimo elektros instaliacijoje.

KLAIPĖDOS g.

Sekmadienio pavakarę buvusiojo „Laisvės“ fabriko teritorijoje degė apleistas sandėlis. Gaisro metu sudegė pastatas ir jame buvęs senas automobilis. Įtariama, kad gaisras kilo dėl neatsargaus vaikų elgesio su ugnimi. Ugniagesiai nustatinėja, kam priklausė sandėlis ir jame buvęs automobilis.

SAVANORIŲ g.

Ketvirtadienio rytą 49 metų kretingiškis apvirto kniūbsčias, veidu trenkėsi į suledėjusį sniegą ir prasikirto dešinįjį antakį. Nuvežtas į Kretingos ligoninę, netrukus reanimacijos skyriuje mirė. Diagnozė - galvos smegenų trauma.

LAISVĖS g.

Ketvirtadienio vakarą neblaivus (1,85 prom.) dvidešimtmetis, vairuodamas automobilį ,,Ford Mondeo”, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, atsitrenkė į dešinėje pusėje stovėjusius automobilius ,,BMW 316” ir ,,BMW 525”. Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apgadinti visi automobiliai.

MELIORATORIŲ g.

Penkiasdešimt septynerių metų kretingiškį, penktadienio vakarą ėjusį ties garažų masyvu, sumušė trys iš paskos ėję jaunuoliai. Nukentėjusysis gydomas ligoninėje.

VILNIAUS g.

Šeštadienio naktį žuvo 23 metų kretingiškis. Vairuodamas automobilį „Mazda 121“, jis nepasirinko saugaus greičio, atstumo, lenkdamas priekyje ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Mercedes Benz 200“, jį kliudė, užvažiavo ant kelkraščio, atsitrenkė į metalinį stulpą ir dar kartą trenkėsi į medį. Eismo įvykio metu automobilio „Mazda 121“ vairuotojas nuo patirtų sužalojimų mirė eismo įvykio vietoje. Kartu važiavęs 27 metų keleivis gydomas ligoninėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas