Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(102) 2007-01-09

Vienam - internetas, kitam - karvė

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Pirmas puslapis
Vaclovui Edmundui Šveriui interneto įrangą į namus atvežė TEO LT grupės vadovė Lilija Bistrubienė (dešinėje) ir pardavimo vadybininkė Dalia Vazgirdienė.

Išsipildė 84 metų salantiškio Vaclovo Edmundo Šverio svajonė namuose turėti internetą. Svajonę įgyvendinti padėjo bendrovė TEO LT, savo garbingo amžiaus klientui padovanojusi interneto įrangą.

Internetas reikalingas bendrauti su draugais

Energingas ir vietoje nenustygstantis V.E.Šverys, visą gyvenimą dirbęs buhalteriu, teigia, jog jam internetas labiausiai reikalingas bendrauti su draugais, kurie yra išsibarstę po pasaulį – Australiją, Kanadą,Vokietiją.

Pasak TEO LT pardavimo vadybininkės Dalios Vazgirdienės, pasiūlius V.E.Šveriui įsivesti namuose internetą, šis prisipažino labai jo norintis, tačiau kol kas to daryti neleidžiančios finansinės galimybės. Dar po kelių pokalbių vadybininkė įsitikino, jog žmogus iš tiesų pats nori naudotis internetu ir apie tai pasakė grupės vadovei Lilijai Bistrubienei.

- Nustebino solidaus amžiaus žmogaus noras turėti internetą. Gerbdami savo klientus, mes galime jiems padaryti kai kurių nuolaidų.Tačiau šis atvejis – išskirtinis, todėl žmogui dovanojome interneto įrangą,- sakė L.Bistrubienė.

Pasak V.E.Šverio, turint internetą, neprailgs ir žiemos vakarai, skaitant naujienas ar rašant laiškus draugams. Jis mano, jog ir mokesčius mokės internetu.


Į Kretingą buvo atvykę ir su rajono meru Valerijonu Kubiliumi (stovi pirmas iš dešinės) susitiko: priekyje (iš kairės) – Latvijos užsienio reikalų ministras Artis Pabriks, Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, stovi – Latvijos ambasadorius Lietuvoje Hardijus Baumanis ir Lietuvos ambasadorius Latvijoje, mūsų kraštietis Antanas Vinkus.

Penktadienio popietę po neformalaus susitikimo Palangos poilsio namuose “Auska” į Kretingą buvo atvykę Latvijos ir Lietuvos valstybių užsienio reikalų ministrai Artis Pabriks ir Petras Vaitiekūnas, lydimi Latvijos ambasadoriaus Lietuvoje Hardijaus Baumanio ir Lietuvos ambasadoriaus Latvijoje Antano Vinkaus.

Tai, kad dviejų šalių ministrai užsuko į Kretingą, yra ambasadoriaus, mūsų kraštiečio Antano Vinkaus nuopelnas. “Man yra garbė aukšto rango Latvijos valstybės veikėjus supažindinti su rajono meru Valerijonu Kubiliumi, kuris daug metų vadovauja rajonui ir yra pavyzdys, kaip sutelkti visas politines partijas darbui dėl rajono žmonių gerovės”,- teigė A.Vinkus.

V.Kubilius ta proga pasidžiaugė, kad Kretingos rajono savivaldybė, turinti sieną su Latvija, kartu su kitomis Lietuvos (Skuodo, Palangos) ir Latvijos pasienio savivaldybėmis yra susivienijusios į euroregioną “Bartuva” ir vykdo turizmo plėtros, kultūrinius bei kitus bendrus projektus. Per pusvalandį trukusį pokalbį mero kabinete buvo prisimintas Lietuvos ir Latvijos santykius 2006-ųjų metų pabaigoje apkartinęs vilkikų virtinės Lietuvos pusėje prie Latvijos-Lietuvos pasienio postų atvejis. Abiejų šalių ministrai teigė, jog tai nėra vien Latvijos problema, kad jai išspręsti yra reikalinga Europos Sąjungos finansinė parama. “Būtina iš esmės gerinti Latvijos su Rusija, Estijos su Rusija pasienio infrastruktūrą, būtina šį klausimą kelti Europos Sąjungos ir Rusijos santykių kontekste, nes tai - ne tik Latvijos ar Estijos su Rusija, bet ir Europos Sąjungos su Rusija siena”,- sakė P.Vaitiekūnas. A.Vinkus padėkojo Latvijos užsienio reikalų ministrui A.Pabriksui už objektyvumą. Ambasadorius sakė: “Ministras A.Pabriks net per Latvijos televiziją pareiškė lietuvius suprantąs, lietuviai - teisūs”.

Palangoje buvo aptarti ne vien pasienio, bet ir energetikos klausimai, gamtinių dujų saugyklos projektas Duobelėje.

Svečiai aplankė Kretingos muziejų, Žiemos sodą, dvaro parke esantį vienintelį Europoje Astronominį kalendorių, Kretingos katalikų bažnyčią.


  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

J.PABRĖŽOS g.

Sugadinta keturių apskaitų elektros spinta, pastatyta ant gyvenamojo namo sklypo ribos. Padaryta 1 tūkst. 163 Lt žala.

SALANTAI.

Iš Klaipėdos ligoninės reanimacijos skyriaus gautas pranešimas, jog reanimacijos skyriuje mirė 66 metų salantiškis. Pirminio tyrimo metu nustatyta, kad namuose, griūdamas nuo laiptų, jis susižalojo galvą.

VYDMANTAI.

Vydmantiškis pastebėjo, jog yra sulaužyta namo durų spyna ir įsibrauta į vidų. Iš namo pavogta: garso stiprintuvas, dvi garso kolonėlės, garso grotuvas su CD leistuvu, mikrobangų krosnelė, 100 m ilgio varinio daugiagyslio elektros kabelio. Padaryta 4 tūkst. 560 Lt žala.

„RUBULIŲ“ sodininkų bendrija.

Išgertuvių metu kilus konfliktui nepažįstamas vaikinas peiliu sužalojo namo šeimininką, kuris dėl arterijos pažeidimo gydomas Klaipėdos jūrininkų ligoninės reanimacijos skyriuje. Dėl įvykio sulaikytas įtariamasis – 26 metų kretingiškis M.L.


Susituokę, kaip patys sako, iš meilės, Kluonaliuose gyvenantys Onutė ir Juozapas Beniušiai atšventė savo auksinių vestuvių jubiliejų. Ta proga juos pasveikino ne tik keturi jau savo šeimas sukūrę sūnūs – Juozas, Rimvydas, Audrius ir Giedrius, bet ir rajono bei Žalgirio seniūnijos vadovai.


Susibūrė pačių suremontuotuose bendruomenės namuose

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
Ketvirtus metus skaičiuojanti “Leliūnų“ bendruomenė pradėjo atnaujintomis tarybos pajėgomis (iš kairės) – Eugenijus Šaulys, Janina Narkuvienė, Antanas Narkus, Janina Bertašienė, Regina Paulauskienė, Petras Stanius, Vilma Kauliuvienė, Diana Žilinskienė, Nomeda Samoškienė, Alma Buivydienė, Dalia Griciuvienė, Ingrida Velykienė.

”Leliūnų“ bendruomenė dar trejiems metams išsirinko tą patį pirmininką – Petrą Stanių. Jis bendruomenei vadovauja nuo pat jos įsikūrimo 2003 m. pradžios.

Savaitgalį „Leliūnų“ bendruomenė, į kurią susibūrė Leliūnų, Žutgalio, Bajoralių, Klecininkų, Bargalio ir Pesčių kaimų gyventojai, rinkosi į naujai suremontuotus bendruomenės namus, esančius Leliūnų kaime. Bendruomenė aptarė nuveiktus darbus, kurių svarbiausias – įsigijo ir suremontavo bendruomenės namus.

Pastatą, kuriame kitados buvo dispečerinė, bendruomenė įsigijo iš Savivaldybės lėšų. Dešimties hektarų sklypą, esantį prie pastato, bendruomenė išsinuomojo 99 metams. Kol kas aplink pastatą telkšo balos ir purvas, bet gyventojai laukia pavasario, kuomet, kaip jiems pažadėjo viena bendrovė, bus sutvarkytas pro šalį einantis kelias, o jie patys imsis tvarkyti aplinką. Pirmininkas P.Stanius mano, kad pirmiausiai reikėtų aplinką apsodinti tujomis – suformuoti sklypą. Bet tai turi nuspręsti visa bendruomenė, jungianti apie 40 vietos gyventojų.

Bendruomenės nariai džiaugėsi pačių suremontuotomis patalpomis. Jie čia padirbėjo ne vieną dieną – be užmokesčio, nes sau. Jie suskaičiavo valandas, kiek kuri šeima dirbo bendruomenės reikmėms prikeliant pelėsiais apėjusį pastatą. Daugiausiai laiko remontuojant patalpas čia praleido bendruomenės pirmininkas P.Stanius su šeima, jo pavaduotoja ir bendruomenės “generatorius” Ingrida Velykienė, Vilma Kauliuvienė, Vacys Vaičius su šeimomis, kiti bendruomenės nariai.

Nors patalpos blankiai apšviestos, nors pelėsius sunku paslėpti net po keliais dažų sluoksniais, nors pora elektrinių šildytuvų menkai apšildo patalpas, bet žmonės neslėpė pasitenkinimo, turintys bendruomenės namus, turintys vietą, kur gali pasibūti kartu. Už menką mėnesinį bendruomenės nario mokestį jie gauna kelissyk daugiau.

Kitados Leliūnuose buvo ir kultūros namai, ir biblioteka. Laimingu sutapimu jie laiko tai, kad kaip tik šiame pastate, nusipirkęs Nepriklausomybės laikais, apsigyveno dabartinis bendruomenės pirmininkas.

Nors vos už trijų kilometrų yra Juodupėnai su kultūros namais, biblioteka, su savo bendruomene, leliūniškiai nori atgaivinti savo kaimą. Jie džiaugiasi gera pradžia – turi bendruomenės namus, pirmą kartą šiemet Leliūnuose įkurta rinkiminė apylinkė. Tačiau P.Stanius neslepia nuoskaudos:

- Mažos bendruomenės yra nuskriaustos. Juodupėnams skirti ir kultūros namų direktoriaus, ir meno vadovo etatai, jie turi ir biblioteką. Mes irgi norim dalyvauti saviveikloje, norim atstovauti savo kaimui, gyventi gražioje aplinkoje – tokia žmogaus prigimtis.

P.Staniui pritarė ir bendruomenės narė V.Kauliuvienė, tvirtindama, kad žmonės nori atkurti tai, kas sunaikinta.

Ketvirtus metus gyvuojančios bendruomenės vadovas sakė, kad kaime sudėtingiausia ne parašyti projektus, per kuriuos galbūt gautų lėšų, bet juos įgyvendinti. Todėl bent kol kas jie visa daro savo jėgomis, savo lėšomis.

Bendruomenės namuose surengta nedidelė bendruomenės narės Dianos Žilinskienės darbų paroda. Augindama vaikus, jauna moteris daro siuvinėtus ir kriauklių paveikslus. Į parodą atkeliavo ir jos tetos bei močiutės rankdarbiai.


Knygos išmokė gyventi kitaip

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Gyvenimo būdas

Meilė Tamošiūnienė - Kretingoje esančio knygyno „Atrask save“ savininkė. Knygynas sėkmingai dirba jau septintus metus. Prieš keletą metų knygyne pradėta prekiauti ne tik knygomis apie sveikatą, bet ir įvairiomis žolelėmis bei jų mišiniais.

M.Tamošiūnienė sako, jog jos darbas - prekyba įvairiomis knygomis - turi įtakos gyvenimo būdui ir pomėgiams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas