Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(101) 2007-01-05

Į vieną darželį – keturios dvynių poros

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Net dešimtadalis „Eglutės“ darželinukų – dvyniai. Nuotraukoje iš kairės: stovi - Danielė Ella ir Gabrielė Anna Osterberg, Ernestas ir Modestas Smulkiai, Aistė ir Aušra Piluckytės, sėdi Viktorija Elizabete ir Gabrielius Pjeras Lont.

Padvarių vaikų darželyje „Eglutė“ Naujus metus pasitiko 75 šią ugdymo įstaigą lankantys vaikai. Iš jų – net keturios poros dvynių. Dvynių amžius - nuo trejų iki penkerių metų.

Pasak „Eglutės“ vedėjos Vidos Simaitienės, per 20 jos darbo darželyje metų nėra buvę tokio rekordinio dvynių skaičiaus. „Mūsų tėveliai – geri: gimdo vis po du, po du. Kad darželis nenunyktų“, - juokavo vedėja.

Įdomu ir tai, jog trys poros dvynių yra iš to paties Padvarių kaimo. Viena pora – iš Šukės.

Padvarių dvyniai yra kone vienodo amžiaus: Danielei Ellai ir Gabrielei Annai Osterberg bei Aistei ir Aušrai Piluckytėms – treji, Ernestui ir Modestui Smulkiams – ketveri. Šie dvyniai auga daugiavaikėse šeimose: visos trys poros turi po vieną vyresnį brolį arba sesę. Danielės Ellos ir Gabrielės Annos penkerių metų sesutė Adelė Danutė lanko netgi tą pačią „Meškučių“ grupę. Aistė ir Aušra turi devynerių brolį Roką, o Ernestas ir Modestas – šešerių Aivarą.

Dviejų darželio dvynių porų tėvai – skirtingų tautybių: trejų metų Danielės Ellos ir Gabrielės Annos mama – lietuvė, o tėtis - švedas. Mergaitės puikiai šneka abiem kalbomis: lietuvių ir švedų.

Penkerių metų dvynių iš Šukės kaimo - Viktorijos Elizabete ir Gabrieliaus Pjero Lont - mama yra lietuvė, o tėtis – amerikietis.

„Iš pradžių kažkiek baiminomės – kaipgi susišnekėsime su tėčiais užsieniečiais. Tačiau abu tėčiai su auklėtojomis iškart stengėsi kalbėti lietuviškai“, - tvirtino vedėja.


Kodėl pinigas yra toks slidus dalykas?

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Gatvės interviu

Leonas Kniūkšta:

- Visąlaik pinigas yra slidus. Visi malonumai – per pinigus, todėl jis ir išslysta labai greit. Bet be pinigų negali gyventi. Nesu išlaidus, ir šventės man labai jau „nekirto per kišenę“. Aš galvoju, kad visgi dėl socialinės neteisybės vieni žmonės turi daugiau pinigų už kitus. Moki išnaudoti – esi turtingas. Mažiau sąžinės – daugiau ir pinigų.

Antanas iš Genčų:

- Oi, kad taip lengva jį būtų uždirbti, kaip lengva yra išleisti. Pinigo vertė yra nevienoda: tarkim, kokiam Brazauskui 100 litų – nusispjaut, o kitam – nemažas pinigas. Kaupi kaupi, o paskui, žiūrėk, ir netikėtos išlaidos. Geriau būtų euras. Kol jį įves, litas bus visai nuvertėjęs. Mūsų ponai jau seniai Šveicarijos bankuose savo pinigus yra pavertę eurais.

Birutė Staponavičienė:

- Todėl, kad mažai uždirbam, o viskas yra labai brangu. Per šias šventes aš neišlaidavau, nes dvi savaites dėl gripo praleidau lovoj. Dabar po ligos iš „Maximos“ parsinešu pirmą pirkinį. Taip netyčia šiemet susitaupė šventėms numatyti pinigai. Išėjo visai gerai, nes esu bedarbė, o pinigai dabar, atrodo, tirpte ištirpsta.

Algimantas Venslovas:

- Viskas labai brangu: maistas, mokesčiai. Dabar dar už šilumą nemažą pinigą tenka pakloti. Esu II grupės invalidas, dirbti negaliu, - gaunu savo pensiją, žiūrėk, sumoki už tą, už tą, ne kažkas ir belieka. Gyvenu vienas, - susispaudus, neišlaidaujant išgyventi galima.


2007 metais bus perkeltos 4 poilsio dienos. Vyriausybė pritarė nutarimo “Dėl poilsio dienų perkėlimo 2007 metais” projektui. Nutarta 2007 metais perkelti šias poilsio dienas:

iš gegužės 5 d., šeštadienio, į balandžio 30 d., pirmadienį;

iš lapkričio 10 d., šeštadienio, į lapkričio 2 d., penktadienį;

iš gruodžio 22 d., šeštadienio, į gruodžio 24 d., pirmadienį;

iš gruodžio 29 d., šeštadienio, į gruodžio 31 d., pirmadienį.

Šis nutarimas bus taikomas įmonėse, įstaigose ir organizacijose, finansuojamose iš valstybės ir savivaldybių biudžetų. Rekomenduojama šias nuostatas taikyti ir kitoms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms.

Darbo kodekso nuostatos Vyriausybei suteikia teisę derinant darbuotojų poilsio laiką su švenčių dienomis, perkelti poilsio dienas valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojamose įmonėse, įstaigose ir organizacijose.

“P.n.” informacija


Į dovanų maišelį - po tryliktą atlyginimą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Gruodžio 28 dieną į šventinį posėdį susirinkusi Kretingos rajono savivaldybės Taryba merui Valerijonui Kubiliui ir vicemerui Juozui Mažeikai leido išmokėti po papildomą vieno mėnesio dydžio atlyginimą.


Nijolė Šličienė – Kretingos PSPC Baublių medicinos punkto darbuotoja, bendruomenės slaugytoja – darbo vietos nėra pakeitusi nuo 1963 metų. Gerai pažįstanti vietos žmones, su jų sveikatos problemomis susidurianti ir dieną, ir naktį, N.Šličienė pusiau juokais sako, kad gal visiems jau yra ir “pakyrėjusi”. Ir tuo pačiu prasitaria, kad Baubliuose gyvena geri ir gražūs žmonės, kurių sveikata jai, kaip bendruomenės slaugytojai, iš dalies tenka pasirūpinti kasdien.


Penkiasdešimt šešerių Alvidas Remesa, kompozitorius, docentas, kretingiškiams labiau žinomas kaip buvęs Kretingos katalikų bažnyčios vargonininkas, savo sukurtą bažnytinę muziką šiandien taiko ir praktiniame gyvenime: ja gydo ligonius. Jau septintus metus A.Remesa dirba muzikos psichoterapeutu ir pedagogu Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje.


Klaipėdoje bus pastatytas pirmasis onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centras Lietuvoje. Jame nedirbs medikai, nebus gydoma piliulėmis, nes centro paskirtis – teikti dvasinę ir psichologinę pagalbą vėžiu sergantiems žmonėms bei jų artimiesiems.


Kuo anksčiau bus diagnozuotas onkologinis susirgimas, tuo didesnė tikimybė, kad žmogus išgyvens. Tai buvo pagrindinis konferencijos „Profilaktika ir ankstyva diagnostika – sėkmingos kovos su vėžiu pagrindas“ leitmotyvas.


Vaikų dantys pakenkti fluorozės

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata

Daugiau negu 80 proc. Kretingos rajono vaikų dantys yra pakenkti fluorozės. Tai parodė tyrimai, kurie buvo atlikti bendrovės „Kretingos vandenys“ užsakymu. Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro burnos higienistė Kristina Eismontienė patikrino 140 vaikų nuo 6 iki 14 metų. Tai yra vaikai, naudojantys vandentiekio vandenį.


“Felčerio darbas buvo sunkus, atsakingas, bet įdomus, - sakė kretingiškis Vacys Daukša, 30 metų dirbęs Greitosios medicinos pagalbos (GMP) felčeriu. – Jeigu reikėtų rinktis iš naujo, vėl rinkčiausi tą patį darbą.“ Vacį Daukšą, dabar jau pensinio amžiaus vyriškį, pažįsta bene visas rajonas. Nes jų, vilkinčių baltu chalatu, anuomet nebuvo daug ir beveik visi jie ligoninėje dirbo visą gyvenimą.


Reikalavo sumokėti tūkstantį litų

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Teisėtvarka

Bandymas susitarti dėl eismo įvykio kretingiškei vos nekainavo tūkstančio litų, kurių iš jos pareikalavo apgadinto automobilio savininkas.


 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Iš policijos suvestinių

KRETINGA

KLAIPĖDOS g.

Į policiją kreipėsi bendrovės ,,Norfos mažmena” apsaugos vadovas. Buvo pastebėta, kad „Norfos“ darbuotojas – 43 metų V.G. – iš parduotuvės pavogė įvairių maisto produktų, cigarečių, alkoholinių gėrimų. Padaryta 475 Lt žala. V.G. po apklausos išleistas. Dalis vogtų daiktų rasta ir paimta.

KLEVŲ g.

Sausio 2 d. į policiją kreipėsi kretingiškė, kuri pareiškė, kad praėjusių metų lapkritį namo kieme iš jos nepilnamečio sūnaus 17 metų kretingiškis apgaulės būdu išviliojo 200 Lt.

PASIENIEČIŲ g.

Bendrovės Kretingos šilumos tinklai meistras, po švenčių atvykęs į katilinę, rado išdaužtus langus, sudaužytus šviestuvus, katilinės signalizacijos pultelį. Bendrovei padaryta 312 Lt žala.

„RUBULIŲ“ sodininkų bendrija.

Policija užregistravo 18 metų kretingiškės pareiškimą, kad antradienio vakarą sodo namelyje vykusių išgertuvių metu kilo konfliktas. Nepažįstamas vaikinas peiliu dūrė jai į pilvą. Mergina gydosi ambulatoriškai. Minėto konflikto metu taip pat sužaloti dar du žmonės. Vienas vyriškis dėl sužalojimų gydomas ligoninėje Klaipėdoje, dar viena sužalota moteris gydosi ambulatoriškai.

ŠIAULIŲ - PALANGOS kelias.

Pirmadienį neblaivus (1,18 prom.) 23 metų palangiškis, vairuodamas automobilį „BMV 525“, lenkė priekyje važiuojantį automobilį ir į jį atsitrenkė. Eismo įvykio metu apgadintos abi transporto priemonės, žmonės nenukentėjo.

JOKŪBAVAS.

Antrąją Kalėdų dieną buvo išdaužyti 71 metų moters namo langų stiklai.


Kretingos sporto mokykla išrinko praėjusių – 2006-ųjų – metų geriausius sportininkus. Jaunųjų sportininkų pasiekimai rodo, jog ši neformaliojo ugdymo įstaiga augina tvirtą pamainą rajono sporto klubams ir komandoms.


Nepažeidžiant rajono sporto tradicijų, Naujųjų išvakarėse buvo pagerbti geriausi rajono sportininkai. Juos pasveikinęs rajono meras Valerijonas Kubilius pasidžiaugė tuo, jog finansinė rajono padėtis neblogėja ir kad perspektyvoje vis tik turėsime sporto kompleksą, kurio dalininkais turėtų būti rajono Savivaldybė bei rajono verslo atstovai.


Šiais metais Kretingos ligoninės gimdymo skyriuje pirmoji pasaulį išvydo mergaitė. Ji gimė sausio 1 dieną 11 val. 51 min. Mergaitės svoris - 3390 g, ūgis - 52 cm. Naujagimę mama Dovilė Jonkutė žada pavadinti Gražvile.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas