Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(100) 2006-12-29

2006-ųjų Metų žmogumi išrinkta Valerija Žalienė sakė, jog į įvykių sūkurį ją dažniausiai įsuka pats gyvenimas.

“Pajūrio naujienų” skaitytojų balsų dauguma 2006-ųjų Metų žmogumi išrinkta Valerija Žalienė. Ji – rajono Tarybos narė, bendrovės “Kretingos būstas” direktorė, visuomeninės organizacijos – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkė, galų gale – mama ir žmona. “Iš esmės esu “palekiantis” žmogus. Atrodo, lyg pats gyvenimas nuolat mane įtrauktų į įvykių sūkurį. Į jį veda ir mano noras padėti žmonėms, dėl ko kartais įsiveliu ne tik į gerus santykius su žmonėmis”, - sakė tradicinių – Metų žmogaus – rinkimų, kuriuos “Pajūrio naujienos” skelbia nebe pirmus metus, nominantė.

Skaitytojai, balsavę už Valeriją Žalienę, vardijo jos gerąsias žmogiškas savybes – supratingumą, norą padėti, atidumą, mokėjimą išklausyti. Dalis skaitytojų šią moterį įvertino už jos ryžtą dalyvauti ekspedicijoje į Sibirą.

- Gerbiama Valerija, teigiate, jog į gyvenimo sūkurį Jus nuveda noras padėti kitiems. O kaip visa tai sugrįžta Jums?

- Pastebėjau vieną paprastą dalyką: kai rodai žmonėms dėmesį, jie irgi tavęs neužmiršta. To įrodymas – Metų žmogaus titulas. Yra dar ir kitas dalykas – kai sulauki dėmesio iš žmonių, pajauti, jog atsiranda dar ir atsakomybės, pareigos jausmas, kuris vėlgi įpareigoja prieš žmones.

- Esate labai visuomeniška moteris. Kaip į tai reaguoja Jūsų šeima? Gal šeima jaučiasi nuskriausta dėl to, kad dėmesį parodote kitiems?

- Visko būna. Tačiau ne kartą pati šeima mane ir “išstūmė” į visuomeninį gyvenimą. Svarbiausia, kad ir vaikai – sūnus Ovidijus ir duktė Olivija – taip pat visuomeniški žmonės, nesėdintys tarp keturių sienų. Džiaugiuosi Olivijos ryžtu dalyvauti ir laimėti projekte, pagal kurį ji turėjo galimybę vienerius metus mokytis Danijoje, Bornholmo saloje. Sūnus Ovidijus save realizuoja teatro studijoje “Atžalynas”, kartu su manimi keliavo į Sibirą. Sūnus gi į ekspediciją išvyko mano vyrui Pranui paskatinus: kai visi tie, kurie turėjo vykti kartu, atsisakė kelionės į Sibirą, mano vyras pasakė, jog mes, vienos moterys, pražūsime, jeigu niekas nevyks iš vyrų. Taip ir buvo – be Ovidijaus būtume pražuvusios. Antra, be šeimos palaikymo, vargu, ar būtume išvykę dviese, nes šeimai reikėjo patirti dar ir dvigubus kelionės kaštus.


Kokie jums buvo besibaigiantys metai?

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Gatvės interviu

Rimvydas Zaburas:

- Finansiškai žymiai geresni, negu ankstesni metai. Pasikeitė mano darbas, kartu – ir atlyginimas. O tai ir yra pagrindinis dalykas. Šeimoj lydi sėkmė. Nemanau, kad tai būtų susiję su kažkokiomis kosmoso jėgomis. Man tiesiog pasisekė. Juk žmogaus gyvenimas neina tiesia linija, ji – pakankamai banguota.

Jadvyga Batakienė:

- Neblogi. Po truputį viskas sekėsi. Ir darbe neblogai ėjosi – jau 10 metų dirbu vienoje darbovietėje. Santykiai su vaikais klostosi irgi gerai. O ko čia žmogui labai reikia... Šiemet nebuvo ir nieko ypatingo. Gal ateinantys Kiaulės metai ožiaragiams bus daugiau žadantys.

Augustė Nemeikaitė:

- Kažkaip nieko tokio neįvyko: metai kaip metai. Gal ir neblogi buvo metai. Man atrodo, kad ir mokslai gerai sekėsi, nors tėvams visada – per prastai. Namie visus metus – pilna remontų. Kaip ir visada. Šiemet ir naujų draugų nebuvo pamėtėta, visi – tie patys.

Valerija Žalgirienė:

- Nelabai kokie tebuvo šie metai, ypač paskutiniai mėnesiai. Palaidojau tėvuką, neseniai uošvienę išvežėme į ligoninę. Norėtųsi tikėti, kad ateinantys metai nebus pažymėti netektimis ir sunkiomis ligomis. To palinkėsiu sau ir kitiems.


Pradėjo dirbti rinkimų komisija

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Kalėdų išvakarėse pirmą kartą buvo susirinkusi Kretingos rajono rinkimų apygardos Nr. 22 rinkimų komisija, kuri organizuos ir vykdys kitąmet vasario 25 dieną įvyksiančius rajono Savivaldybės Tarybos rinkimus.


Apdovanojo už kalėdinę šviesą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Kultūra

Vakar Kretingos miesto seniūnija prie šventinio stalo sukvietė gyventojus, įmonių ir organizacijų vadovus, kurių indėlis sukurti kalėdinę nuotaiką Kretingoje šiemet yra didžiausias.

Pasak šventinę aplinkos puošybą, apšvietimą vertinusios komisijos pirmininko, Kretingos seniūnijos seniūno Stanislovo Juknevičiaus, komisija daugiau kaip 3 val. apžiūrinėjo miestą, kol išrinko gražiausiai papuoštus įstaigų, individualių namų, parduotuvių aplinką, daugiabučių namų langą. Pelniusieji komisijos pripažinimą dovanų gavo seniūno padėkos raštus ir po kalėdinę rožę.


Tris kūlupėniškes seseris – dvidešimtmetes dvynes Dovilę ir Živilę bei aštuoniolikmetę Dainorą – Kalėdų senelis dar gruodžio pradžioje nustebino neįprasta dovana: mama joms pagimdė ketvirtą sesutę.

„Mums ji - mažytis gyvas stebuklas“, - džiūgavo seserys ir jų 40 – metė mama Dalia Bieliauskienė.


Dar prieš Kalėdų atostogas „Kuprinė“ svečiavosi Simono Daukanto vidurinėje mokykloje. Mums labai magėjo sužinoti –

Tomas Tadijošaitis:

- Man atrodo, kad jo nėra. Iš kur sužinojau? Na, ir mokyklos, ir kiemo draugai kalbėjo, kad tėvai padeda dovanas. Buvau gal kokių šešerių ar septynerių metų, kai jau nebetikėjau Kalėdų seneliu. Užtat niekad jam ir nerašiau jokių laiškų. Bet vis vien dovanų pernai gavau. Šiemet, hmm – nežinau, ar buvau geras, bet gal vis tiek dovanų atneš. Tai jau priklausys nuo tėvų.

Paulius Kliauga:

- Tikras. Jis yra su didele barzda, - užsiaugino, kad gražiau atrodytų. Kad vaikams padarytų didesnį įspūdį. Be to, senelis yra storas. O stori žmonės – visuomet geresni už sudžiūvusius. Paprastai dovanas senelis atneša pro kaminą. Man pernai net motorolerį įgrūdo. Senelis yra toks geras, kad nereikia stengtis būti nei geram, nei blogam – visiems Kalėdos yra dovanų metas.

Martynas Žiobakas:

- Mano reikalai dėl Kalėdų senio – neblogi. Dovanų iš jo esu gavęs ir namų kiną, ir muzikinį centrą. Aš manau, kad tėvai nusprendžia, ko reikia vaikui, ir sudaro sandėrį su Kalėdų seniu. Jei senelis kitiems vaikams teatneša kuklią dovaną, ar jos išvis neatneša, manau, kad patys tėvai nebuvo geri. Dar daržely sužinojau, kad senelis – netikras, bet neliūdėjau, nes jis vis vien aplanko.

Donatas Strazdauskas:

- Tikras. Kalėdų naktį senelis žino, ko vaikui reikia, kokios dovanos jis nori. Tai ir yra tikrų tikriausias stebuklas. O teisybę apie Kalėdų senelį sužinojau būdamas kokių dešimties. Tiesiog pasekiau jį. Sykį šventėm Kalėdas kaime, o man labai norėjosi sužinoti, kur senelis nuėjo toliau. Ėmiau jį ir pasekiau. Tada nusivyliau ta pasaka. Bet ji – nuostabi, nes praskaidrina kasdienybę.

Sandra Lankutytė:

- Iš tikrųjų Kalėdų senelio nėra, nors norėtųsi, kad jis būtų. Apie jį gražiai rodo per reklamą, jis gražiai piešiamas atvirukuose. Bet seniai juo netikim abi su sese, nes pamatėme, kad tėvai perka dovanas. Ir dabar dar tėvai atneša dovaną ir meluoja, kad sutiko Kalėdų senelį. Mes ginčijamės, bandom įtikinėti – tėvai nepasiduoda. Pernai dovanų gavau „Vaikišką enciklopediją“.


Lazdininkų kaime įsikūręs Darbėnų vidurinės mokyklos Lazdininkų pradinio ugdymo skyrius dirba išimties tvarka - čia mokosi septyni vaikai.


Kretingiškis Romanas Sabakonis, 21-erių Vilniaus universiteto studentas, neseniai grįžo iš viešnagės lietuviškose Los Andželo ir Bostono parapijose. Į mėnesio trukmės evangelizacinę kelionę R.Sabakonis vyko kartu su Pakutuvėnų parapijos klebonu broliu Gediminu bei Pakutuvėnų šlovinimo grupės vadove Violeta Gaubyte.


Daugiausiai žalos dėl alkoholio

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Kuprinė

“Moksleiviai neturi pakankamai žinių apie narkotikų keliamas problemas“, - sakė Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Teresė Ramanauskienė, tris mėnesius lankiusis rajono mokyklose ir skaičiusi paskaitas priklausomybės tema.


Lietuvoje klesti prekyba merginomis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė

Lietuvoje prekyba jaunomis moterimis įgyja vis lankstesnes formas. Merginos į vergiją yra verbuojamos įvairiais būdais ir įvairiose vietose: suteneriams apsilankant baruose, vakarėliuose, atokiuose vienkiemiuose, per modelių agentūras, skelbimus laikraščiuose ir SMS televizijoje. Dirbti prostitutėmis, joms šito nežinant, išvežamos jaunos ir patiklios merginos, dažniausiai nuo 15 iki 25 metų. Didžiausia merginų klaida yra manyti, kad taip atsitinka tik kitoms, bet niekad neatsitiks joms pačioms.


Sirgti per šventes išeina namo

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Kuprinė

Per Kalėdas Kretingos ligoninės Vaikų ligų skyriuje gydėsi tik trys maži vaikai. Vyresnieji šventėms buvo išleisti namo. Jeigu viskas bus gerai ir ligos prie jaunųjų rajono gyventojų nepristos, per Naujųjų metų sutikimo šventę Vaikų ligų skyrius taip pat turėtų būti apytuštis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas