Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(10) 2006-02-06

Bendrovė dovanojo kretingiškiams šventintą duoną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis

Praėjusį sekmadienį, viso pasaulio krikščionims minint Šv.Agotos dieną, bendrovė „Klaipėdos duona“ savo parduotuvėje Kretingoje, Vytauto gatvėje, surengė šventinę akciją: kretingiškiams puskepaliais buvo dalijama pašventinta balta plikyta duona. Kretingiškiai į savo namus tądien parsinešė 800 puskepalių, arba pusę tonos šventintos duonos.

Parduotuvės „Klaipėdos duona“ vyriausia pardavėja – sandėlininkė Janina Ramanauskienė pasakojo, jog darbymetis parduotuvėje prasidėjo pusę penkių ryto. Darbuotojos pjaustė ir po pusę kepalo fasavo dar karštą duoną, kad po rytmetinių šv.Mišių namo skubantys kretingiškiai pagal tradiciją parsineštų ir namiškiams išdalintų po gabalėlį šventintos duonos, saugančios namus nuo ugnies ir įvairių negandų.


Nušalintas nuo pareigų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos

Viešosios policijos operatyvaus valdymo poskyrio viršininkas Arvydas Dargis laikinai nušalintas nuo pareigų. Jį, kol bus atliekamas tarnybinis patikrinimas, nuo pareigų nušalino Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Jonas Petrikas.

Policijos departamento Vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai aiškinasi, kas sausio 31 d. vairavo A.Dargiui priklausantį automobilį „Audi 100“, kuris pateko į eismo įvykį.

Sausio 31 d. kelyje Šiauliai – Palanga įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo apgadinti du automobiliai. Policijos suvestinėse teigiama, kad palangiškis D.Drungilas, vairuodamas automobilį “Audi 80”, nepasirinko saugaus greičio, neatsižvelgė į kelio ir meteorologines sąlygas, nesuvaldė automobilio ir atsitrenkė į priekyje važiavusį automobilį “Audi 100”. Po smūgio „Audi 80“ nuvažiavo nuo kelio sankasos į pakelėje esančius laukus ir ten sustojo. Automobiliu “Audi 100” važiavo automobilio savininkas A.Dargis ir dar vienas kretingiškis. Abu vyriškiai buvo neblaivūs – jiems nustatytas lengvas girtumas. Vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai aiškinasi, kas vairavo automobilį – policijos pareigūnas ar kartu važiavęs vyriškis.

Policija surašė protokolą, pagal kurį eismo įvykio kaltininku pripažintas D.Drungilas, tačiau nuobauda nepaskirta. Kaip sakė Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas Vidmantas Viskontas, siekiant objektyvumo, paskirta autotechninė ekspertizė.


Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Konstantinas Skierus sako, kad švara mieste priklausys nuo politikų valios, nes po reorganizacijos komunalininkai neteko dalies lėšų. Kadangi Kretingos turgus dirbo pelningai, naujosios bendrovės „Kretingos turgus“ direktorius Jonas Drungilas jau šiemet planuoja renovuoti turgaus pastatus, įrengti naują tualetą. Bendrovei „Kretingos būstas“ vadovaujanti Valerija Žalienė sakė esanti optimistė. Ji mano, kad nenorėdami mokėti už kai kurias paslaugas, gyventojai galbūt gyvens tvarkingiau.

Prieš kelias dienas darbą pradėjo nuo bendrovės „Kretingos komunalininkas“ atsiskyrusios dvi uždarosios akcinės bendrovės. Tai „Kretingos būstas“ ir „Kretingos turgus“.

Miestas neteks dalies švarai skirtų lėšų

„Kretingos komunalininkas“, kuriam ir toliau vadovauja Konstantinas Skierus, rūpinsis miesto švara, apšvietimu, kapinėmis, vandens telkiniais, eismą reguliuojančiomis priemonėmis, gatvių ženklinimu. Iš buvusių 74 darbuotojų liko 62. Su darbo netekusiais komunalininkais darbo sutartis pratęsė naujai susikūrusios bendrovės.

Bendrovei „Kretingos turgus“ komunalininkai perdavė turgaus teritoriją su pastatais, vieną transporto priemonę. Bendrovei „Kretingos būstas“ – du pastatus Vytauto gatvėje, dirbtuves Taikos gatvėje bei dvi transporto priemones. Visų bendrovių akcijos priklauso rajono Tarybai.

Teigiamus poslinkius pirmiausiai turėtų pajusti turgaus prekeiviai ir lankytojai. Iki šiol turgus per metus gaudavo apie 200 tūkst. Lt pelno, kurio pusė būdavo skiriama miesto reikmėms. Dabar šie pinigai bus investuojami į turgų. Tačiau miestas nebegaus 100 tūkst. Lt.

Atskyrus bendrovę „Kretingos būstas“, daugiabučių namų savininkai pagerėjimo nesulauks. Iki šiol gyventojai nemokėjo už aplinkos tvarkymą – medžių priežiūrą, žolynų šienavimą, iš dalies – už teritorijos valymą. Per mėnesį už šias paslaugas gyventojai komunalininkams sumokėdavo apie 5 tūkst. Lt, nors realios išlaidos, pasak K.Skieraus, buvo triskart didesnės. Komunalininkai surinktas lėšas perskirstydavo pagal poreikį.

Taigi miestą tvarkyti komunalininkai turės mažiau lėšų – ši suma sumažės apie pusantro šimto tūkstančio litų. Pagal Civilinį kodeksą bendrieji miesto plotai turi būti tvarkomi už Savivaldybės lėšas, taip pat ir plotai prie daugiabučių namų, kurių bendrijos neprivatizavo žemės. Kol kas šioms reikmėms Savivaldybė pinigų neskyrė. Vasario 23 d. rajono Tarybos posėdyje bus tvirtinamas Savivaldybės biudžetas. Taigi nuo politikų valios priklausys, kiek pinigų bus skirta miestui tvarkyti.


Skuode, šio rajono Tarybos Kaimo reikalų komiteto iniciatyva, įvyko žemdirbių susitikimas su žemės ūkio ministre Kazimiera Prunskiene. Ministrė į susitikimą atvyko lydima savo patarėjų bei ministerijos tarnautojų. Kretingos žemdirbių interesams šiame susitikime atstovavo Kretingos rajono tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkas Povilas Turauskis ir rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė.

Skuodiškiai ministrę pasikvietė, norėdami gauti atsakymus į iš anksto suformuluotus klausimus dėl tiesioginių išmokų mokėjimo tvarkos, dėl pieno kvotų, dėl mėsinės gyvulininkystės perspektyvų, dėl kaimų infrastruktūros, netradicinių verslų vystymo ir t.t.


Gerą žinią “Pajūrio naujienoms” pranešė Kretingos sporto mokyklos lengvosios atletikos treneris Juozas Pelionis – jo auklėtinis, bėgikas Aurimas Pazdrazdis savaitgalį įvykusiame Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate užėmė I vietą ir tapo Lietuvos čempionu. Šį titulą A.Pazdrazdis iškovojo, 3000 m nubėgęs per 9 min. 10,82 sek.

Kitą čempionato dieną Lietuvos čempionas varžėsi, bėgdamas 1000 m. Tokiai pat pergalei A.Pazdrazdis šiek tiek pritrūko jėgų ir buvo antras: 1000 m jis įveikė per 2 min. 38,16 sek. Aurimo brolis Mindaugas 2000 m su kliūtimis nubėgo per 7 min. 31 sek. ir užėmė II vietą.

Kukliau sekėsi Kristinai Rašinskaitei – ji 1000 m nubėgo per 3 min. 23,30 sek. ir buvo šešta.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas