![]() |
![]() |
|
SveikataAr pykti yra mandagu?
Išauklėtas ir kultūringas žmogus niekada neleis sau garsiai kuo nors piktintis – rėkiant ir šaukiant sukelti skandalą, iškoneveikti kitą. Jis išliks orus, ramia veido išraiška net ir tada, kai reikės atlaikyti kito žmogaus pykčio ataką. Bent jau taip dauguma įsivaizduoja gerai etiketo pamokas išmokusį inteligentišką žmogų. Bet ar tikrai pykti yra nemandagu?
Kai mintis išduoda paveikslai
Rytų išmintis sako, kad vienas piešinys atitinka tūkstantį žodžių. Todėl nekeista, kad meno terapija vaidina svarbų vaidmenį sveikatos apsaugos sistemoje. Klaipėdos psichiatrijos ligoninės meno terapijos klubui „Modus Vivendi“ jau visą dešimtmetį vadovauja viena žymiausių Klaipėdos krašto tapytojų akvarele Renatė Lūšis.
Pienas ir jo produktai vertinami nevienodai
Vieni šaltiniai teigia, kad pienas yra gyvybiškai svarbus ir kad išgėrus jo stiklinę gaunama 30 proc. žmogui reikalingos paros normos kalcio, kiti su pieno ir jo produktų vartojimu sieja vėžinius susirgimus.
Saugiai laikyti reikia net nagų laką
Įprastas indų ploviklis ar ne vietoje padėtas nagų lakas gali tapti rimto buitinio apsinuodijimo priežastimi: nesaugiai laikomomis cheminėmis medžiagomis ar medikamentais neretai apsinuodija vaikai, piktnaudžiauja į savižudybę linkę suaugusieji, paaugliai.
Žmonija nieko tobuliau už šeimą neišrado
Seimo iniciatyva visoje šalyje įsiplieskus diskusijoms, kas yra šeima, šia tema „Pajūrio naujienos“ pakvietė padiskutuoti klaipėdietį garsų seksologą Pragiedrulį Veličką, kuriam pacientai lengvai atveria ne tik kūno, bet ir širdies skaudulius.
Už valdiško slenksčio - gyvenimo lūžiai
Vienišumas, liga, senatvė, artimųjų nemeilė, - dėl šių priežasčių žmogus priverstas palikti savus namus ir ryžtasi apsigyventi po valdišku stogu. Arba už jį tai nusprendžia giminės. O peržengus globos namų slenkstį ne vienam tenka skausmingai išgyventi ir įveikti gyvenimo lūžį.
Maisto papildai: už ar prieš?
Daugiau: Maisto papildai
Vaistas, kurio niekada neperdozuosi
Šaltasis metų laikas išryškina ne vieną sveikatos ir savijautos problemą: susilpnėja imunitetas, pradeda šerpetoti oda, lūžinėti plaukai ir nagai, o neretai pritrūksta ir energijos bei gero ūpo. Susirūpinę puolam į vaistinę pirkti piliulių, vitaminų, maisto papildų. Nors pagalbos savo pavargusiam organizmui galime rasti visai čia pat – pavyzdžiui, virtuvėje.
Vietoj vaistų – geras žodis
„Seniau mokinys praverdavo kabineto duris ir sakydavo: „Skauda pilvą, duokite tabletę“. O dabar to jau nebepasitaiko. Per keletą metų vaikai išmoko, kad mes nesame gydytojos, ir visų pirma mūsų pareiga yra mokiniams suteikti žinių, kaip rūpintis savo sveikata, kad to pilvo jiems neskaudėtų“,- apie pasikeitusį darbo pobūdį kalbėjo Aristida Kižienė, Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.
Brandžiam žmogui stebuklo nereikia
Kasmet su viltimi žmonės laukia didžiųjų metų švenčių, kurios žada stebuklingą laiką: atrodo, kad tuomet, lyg burtų lazdele pamojus, išnyks visos bėdos ir rūpesčiai, o supantys žmonės taps geresni ir dėmesingesni vienas kitam. Juk retas sau tyliai nepasižadame, kad nuo Naujųjų metų pradėsime reguliariai sportuoti ar kantriai mokytis užsienio kalbos, į šalį nustūmę mintis, jog tokius planus galėtume įgyvendinti jau šiandien. Šventės praeina, o stebuklas neįvyksta. Kodėl? Apie tai – pokalbis su Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro Palangos filialo psichologu psichoterapeutu Evaldu Simučiu.
|