Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Įpusėjo kadencija: ar esate patenkinti rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Eglė Katkauskaitė:

- Kasdien pasilepinu šokoladu ar saldainiu. Tačiau labiausiai mėgstu guminukus. Stengiuosi save riboti – kartais per mėnesį vos kokius keturis kartus leidžiu sau jų nusipirkti. Man svarbi ir saldumyno sudėtis – visada ją peržvelgiu, renkuosi ekologiškus produktus. Pirktinių saldžių kepinių vengiu, jei jau užsimanau, bandelę ar pyragą išsikepu pati.

Olegas Kirklys:

- Kartais valgau saldumynų, kartais – ne. Kai užsinoriu, renkuosi saldainius arba bandeles. Saldumynų pagamina žmona arba perkame jų parduotuvėje. Įprastai nekreipiu dėmesio į tai, iš ko saldumynas pagamintas, ar jis labai sveikas – svarbu, kad skanus. Pažiūrėkite į mane - ar atrodo, kad mano sveikatai labai kenktų saldumynai?

Elena Šleinienė:

- Valgau – pagal norą. Saldumynus gaminu namie, nes chemijos ir taip visur pilna, o kai kepu pati, žinau, ką įdedu. Tik ledų, savo mėgstamiausio skanumyno, nepavyko pagaminti – išėjo per riebūs, o man jau reiktų laikytis dietos. Manau, kad tai, kiek saldumynų žmogus gali vartoti, labai individualu. Jeigu kasa veikia puikiai, geba apdoroti riebalus, saldumynai nepakenks.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Vaivos Barysienės komentaras:

- Kasdien saldumynais lepintis nepatarčiau. Žinoma, viskas priklauso nuo saldumynų kiekio – kiekvienam jis individualus, atsižvelgiant į konkrečias ligas, taip pat į maistą, kurį tądien vartojome. Sergant cukriniu diabetu, didelį cukraus kiekį turintys produktai turėtų būti itin ribojami. Jei jau norisi pasmaguriauti, geriausia rinktis natūralius saldumynus - šviežius vaisius, turinčius daug ląstelienos. Tiktų obuoliai, kiviai. Saldainius siūlyčiau valgyti tik retkarčiais, ypatingomis progomis. Nors šokoladui priskiriama ir gerų savybių, nereikia pamiršti, kad tai – taip pat saldumynas, turintis daug kalorijų, cukraus, riebalų, kakavos, kuri kelia spaudimą ir rūgštingumą. Vienas gabalėlis per dieną nepakenks, tačiau daugiau jo valgyti nevertėtų. Be cukrinio diabeto, besaikis saldumynų vartojimas gali grėsti ir nutukimu, kadangi saldumynai įprastai riebūs, cukrus juose papildomas grietinėle, sviesto produktais. Saldumynų turėtų vengti ir depresija sergantys žmonės, užsimirštantys, kiek saldumynų suvartojo, ir dėl savo dvasinės būsenos jaučiantys dar didesnį jų poreikį.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Į neįgalų žmogų – kaip į belytę būtybę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-12-05

„Visuomenė į neįgalius žmones žvelgia lyg į seksualinius monstrus, o socialinės įstaigos, atvirkščiai – lyg į belytes būtybes. Atėjo laikas visiems įveikti šį tabu ir pradėti suvokti, kad neįgalusis taip pat yra orus žmogus, turintis savo dvasinį pasaulį“, - tvirtino Kretingos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ vadovė Sigutė Bendikienė ir Kretingos dienos veiklos centro direktorė Birutė Viskontienė.


Penkis milijonus litų išleido pažangai

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-12-05

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, į kurią sveikatos bėdų spiriami vyksta ir kretingiškiai, pacientų laukia už 5 mln. 135 tūkst. Lt atnaujinta ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, dienos chirurgijos ir palaikomojo gydymo bei slaugos paslaugų teikimo bazė ir šioje ligoninėje dirbantis brandus medikų kolektyvas, kuris kasmet pasipildo jaunais bei šalyje jau pripažintais specialistais.


Trūksta saulės – nepakanka vitamino D

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-12-05

„Vitaminas D yra saulės vitaminas. Statistika parodė, kad net 76 proc. Lietuvos gyventojų šio vitamino trūksta. Todėl tamsiuoju metų periodu mūsų šalies žmonėms būtinai reikėtų vartoti bent žuvies taukus“, - tvirtino „Kretingos šeimos medicinos centro“ šeimos gydytoja Silvija Zamulskienė.


Sėkmingai sprendžia medikų stygiaus problemą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-12-05

Kretingos ligoninės vadovų – vyriausiosios gydytojos Ilonos Volskienės ir jos pavaduotojo Aleksandro Šalavėjaus – bei rajono Savivaldybės rūpesčiu intensyviai sprendžiama medikų trūkumo periferijoje problema: šios gydymo įstaigos medikų bendruomenę pastaraisiais metais papildė gera dešimtis naujų gydytojų, kurių dauguma kaip pranašumą įvardino puikias darbo sąlygas ir gerą kolektyvo mikroklimatą.


Geros valios žmones ir vėl buria kilniam tikslui

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-11-18

Kretingos kultūros centras tęsia tradiciją geros valios žmones suburti kilniam tikslui – paaukoti sunkiomis ligomis sergantiems Kretingos rajono žmonėms. Šiemet į labdaros vakarą-koncertą „Palaiminki gerumą“ kretingiškiai kviečiami gruodžio 12 d. – paaukojus už bilietą-kvietimą, jiems koncertuos profesionalus vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“.


Ar reikia gydyti slogą?

  • Sveikata
  • 2014-11-07

Renata Blažienė:

- Manau, kad slogą reikia gydyti, bet nebūtina varginti gydytoją, nebent ji nuslenka į bronchus, tuomet jau sunkiau apsieiti be specialisto. Kai susergu, nosį skalauju jūros vandeniu arba gaminuosi druskos tirpalą namuose iš paprasčiausios druskos ir vandens, juo rytais ir vakarais, arba grįžus iš kokios įstaigos, praplaunu nosį.

Gintautas Kontrimas:

- Aš negydau slogos. Vaistų tai pat vengiu. Jeigu nėra bėdos, pas gydytoją stengiuosi nesikreipti ir biuletenio neprašau. Mieliau geriu įvairią arbatą, pavyzdžiui, liepžiedžių.

Rūta Jurgutienė:

- Labai retai sergu, bet, manau, kad slogą reikia pačiam išsigydyti – negi dėl tokios smulkmenos bėgsi pas gydytoją. Galiu pasakyti, ką aš vartoju, kad būčiau sveika – imbierą, medų ir citriną. Ar sloga, ar koks kitas negalavimas, geriu šią arbatą ir labai gerai jaučiuosi.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Daivos Lubienės komentaras:

Dėl slogos tikrai neverta kreiptis į gydytoją. Nebent yra ryškus nosies užgulimas arba žmogus linkęs sirgti sinusų uždegimais, taip pat - slogai užsitęsus ilgiau negu savaitę. Kai sloga vos kelių dienų, viskas priklauso nuo to, kaip žmogus jaučiasi. Jeigu ji nėra labai varginanti, nėra stipraus nosies užgulimo, galima ir negydyti. Bet jeigu žmogus negali normaliai kvėpuoti, neužmiega naktį, tuomet reiktų vaistų, kurie sutraukia nosies kraujagysles, mažina nosies paburkimą ir padeda sušvelninti simptomus. Slogą, kosulį, gerklės perštėjimą 90 procentų atvejų sukelia įvairūs virusai. Bakterinė infekcija, kaip komplikacija, pasireiškia daug vėliau, o dažnai – ir neprisideda, nebent žmogaus imunitetas silpnesnis, todėl tikrai nereikėtų skubėti slogos gydyti antibiotikais, kurių žmonės dažnai reikalauja menkiausio negalavimo atveju. Be vaistų, slogą gali palengvinti inhaliacijos su eukaliptu, atlaisvinančios kvėpavimo takus, praplovimai jūros vandeniu. Kai kurie praplauna nosį namų sąlygomis pasigamintu sūriu vandeniu, bet čia kyla pavojus išgraužti nosies gleivinę per sūriu tirpalu. Dar kiti kvėpuoja česnaką, turintį antibakterinį poveikį, pasikabina jo prie lovos miegant.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Atvėsus orams, dažną į lovą paguldo peršalimo ligos. Pajutę pirmuosius simptomus – kylančią temperatūrą, kosčiojimą, imame ieškoti būdų, kaip sau pagelbėti. Gripas ar tik peršalimas? Skiepytis ar gydytis kitais būdais? Į kiekvieną rudenį ramybės neduodančius klausimus „Pajūrio naujienoms“ atsakė naujoji Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Vaiva Barysienė.


Užkrečiamosios ligos: pavojai ir jų prevencija

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-11-07

Visuomenei, medikų bendruomenei nerimaujant dėl tuberkuliozės paplitimo, Seime imtasi iniciatyvos priimti įstatymų pataisas, pagal kurias sergantieji atvira ir atsparia vaistams tuberkulioze bus gydomi priverstinai. Priverstinai bus gydomi ir tie, kurie serga atvira, bet dar neatsparia forma, tačiau patys nesikreipia į gydytojus.


Padėkos gydytojui atvirukas – vietoj vokelio

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2014-11-07

Šv.Pranciškaus onkologijos centras, solidarizuodamasis su Lietuvos medicinos studentų asociacijos korupcijos prevencijos akcija, išleido atviruką „Dėkoju gydytojui“, kuris, tikimasi, taps ženklu, jog būtina keisti ydingą atsidėkojimo gydytojui reiškinį – duoti kyšį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas