Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Įpusėjo kadencija: ar esate patenkinti rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Saulius Zaleckis:

- Nemažai daržovių suvalgau kiekvieną dieną, ypač su mėsa. Pats ūkininkauju, tad pasisėju daržovių, bulvių iki 50 arų. Stengiamės chemijos nenaudoti, geriausia laukus prižiūrėti kauptuku. Daržoves auginu pats ir neįsivaizduoju, kodėl kai kurie žmonės, gyvenantys kaime, daržoves ir mėsą perka, o ne augina patys. Juk neaišku, kokią mėsą nusipirksi, o pačių paršiukas yra ekologiškai augintas, sveikas. Retkarčiais neatsispiriame tokiems skanėstams, kaip abrikosai ar arbūzai, nors ir yra nenatūraliai auginti.

Jadvyga Vaišnorienė:

- Įvairių daržovių, vaisių, uogų suvalgau daug - per dieną turbūt apie 500 gramų. Vakar nusipirkau apie kilogramą daržovių, iki šiandien jų ir neliko. Labai mėgstu salotas, špinatus, tačiau valgau ir kitas daržoves. Šiuo metu ypač daug uogų - braškių, o kur dar daržovės – kopūstai, morkos. Man skanu. Gyvenu mieste, todėl daržoves, vaisius ir uogas perku. Pirmenybę teikiu ekologiškiems, lietuviškiems produktams, todėl dažnai, pirkdama daržoves, vaisius, pasiteirauju, ar jos lietuviškos.

Inga Kelpšienė:

- Per dieną įvairiai: kelis obuolius, nemažai braškių. Suvalgome išties daug daržovių, vaisių. Garnyrui visada ruošiame ne bulves, o daržoves. Manau, kad daržovių, vaisių ir uogų per dieną suvalgome tikrai pakankamai, retkarčiais – netgi daugiau negu reikia. Vaisius ir daržoves dažniausiai perkame, tačiau taip pat ir auginame. Šiais laikais ekologiškų produktų sunku gauti, todėl verta daugiau daržovių užsiauginti patiems.

Kretingos šeimos medicinos centro bendrosios praktikos gydytojos Silvijos Zamulskienės komentaras:

Per dieną reikėtų suvalgyti nuo 400 iki 600 gramų vaisių, daržovių ir uogų. Kalbant paprasčiau - penkis kartus per dieną suvartoti kumščio dydžio vaisių, daržovių ir uogų kiekį. Šiuo metu vyksta kampanija „Penki per dieną“, kurios metu skatinama suvalgyti penkias saujas vaisių ar daržovių, užaugintų Europos Sąjungoje. Vaisių ir daržovių žmogus gali suvalgyti tiek, kiek nori, tačiau reiktų prisiminti, jog vaisius ir uogas rekomenduojama valgyti ne desertui, o 30 minučių prieš arba po valgio. Pirmenybė – tik lietuviškiems vaisiams ir daržovėms. Vaisių karalius – obuolys, labai vertingos daržovės – morkos, kopūstai, burokėliai. Gražgarstes galime pavadinti net vitaminų bomba. Tačiau tam tikrų daržovių ir vaisių, tokių kaip špinatai ar labai saldžios uogos, nepatartina valgyti žmonėms, sergantiems kai kuriomis ligomis ar dėl alergijos. Svarbiausia – neužmiršti plauti visų daržovių, vaisių ir uogų, nors ir užaugintų savame darže.

Kalbino Nijolė Bertašiūtė, fotografavo Darius Šypalis


Mama, o kada aš mirsiu?

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Sveikata
  • 2015-07-03

Mirtis – labai jautri tema ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, tačiau medicinos centro „Northway“ psichologės Ievos Jasaitytės teigimu, nederėtų jos vengti ar slėpti nuo vaiko.


Spartins eiles reabilitacijai gauti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2015-07-03

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininkė Augenija Juknevičienė, vadovaujanti „Kretingos šeimos medicinos centrui“, pastebėjo, jog darbingiems pacientams po traumų ar operacijų gydymo tenka po 2-3 savaites laukti eilėje reabilitacijos paslaugų.


Kretingos ligoninė įsigijo modernų mobilų rentgenoskopinį aparatą su C lanku, operacijų metu leisiantį chirurgams bei traumatologams operatyviai stebėti proceso eigą.


Visuomenės sveikatinimui Kretingoje steigtų biurą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2015-07-03

Iki rugpjūtį įvyksiančio Savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto posėdžio rajono politikai turi apsispręsti – steigti Kretingoje visuomenės sveikatos biurą ar kitąmet tęsti sutartį su Klaipėdos visuomenės sveikatos biuru.


Popierinius receptus pakeis elektroniniai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2015-07-03

Šalies medicinos E– reformoje nuo šio rudens įsigalios dar viena naujovė – gydytojai pacientams nebeišrašys popierinių receptų, jie tai atliks elektroniniu būdu.


Palangiškis 61-erių gydytojas, psichinės ir fizinės sveikatos specialistas, saviugdos treneris Pranas Pocius, prieš 15 metų savanoriškai pabėgęs iš „ligų ministerijos“ – taip jis pavadino dabartinę sveikatos sistemą – įsitikinęs – taikydami įvairias sveikatinimo priemones, apie 70 proc. lėtinėmis ligomis sergančių žmonių išsigydo savo negales.


Artėjant dar vienai šalies ligoninių tinklo pertvarkai, viršum Kretingos ligoninės Gimdymo – Akušerijos skyriaus ir vėl kybojo Damoklo kardas – ar užteks gimdyvių, kad jo neuždarytų. Prieš kelias dienas Kretingos ligoninę pasiekė gera žinia, kad skyrius išliks.

„Liepos 1-oji buvo slenkstis, ar gausime lėšų skyriaus veiklai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, nes per metus 300 gimdyvių turėjo būti suteikta ginekologijos – akušerijos paslaugų. Buvo leista paklaida: minimalus skaičius – 270, o pas mus jis pasiekė 290“, – džiaugėsi Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

Gimdyti į Kretinga, jos žodžiais, atvyksta ne vien gimdyvės iš Kretingos rajono, bet ir Palangos miesto, Skuodo ir Plungės rajonų, o šiemet sulaukta ir iš Klaipėdos, nes buvo remontuojamas Klaipėdos universitetinės ligoninės Gimdymo skyrius.

„Mums, kaip priemiesčio ligoninei, sulaukti 270 gimdyvių yra tikrai nemažai, nes kitose 5 šalies ligoninėse, kurių Ginekologijos skyriams taip pat grėsė uždarymas, šiemet tebuvo iki 160 gimdyvių“, – tikino ligoninės vadovė. I.Volskienė teigė, kad lėšas už suteiktas paslaugas jiems jau pervedė Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, tačiau jų dar negauta iš Šiaulių teritorinės ligonių kasos, su kuria Kretingos ligoninė pratęs sutartį ir kitiems metams.

Nuo 2003 m. vykdant Lietuvos ligoninių restruktūrizaciją, Gimdymo –Akušerijos skyriai buvo uždaryti 14-oje ligoninių: Druskininkų, Ignalinos, Joniškio, Kupiškio, Molėtų, Naujosios Akmenės, Pakruojo, Plungės, Prienų, Skuodo, Šakių, Šilalės, Varėnos, Zarasų.

,,P. n.“ informacija


Ar reikia Kretingai Hemodializės skyriaus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2015-07-03

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos komitetas išvien su Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutiene bei Kretingos ligoninės vyriausiąja gydytoja Ilona Volskiene aptarė galimybę Kretingos ligoninėje įsteigti Hemodializės skyrių.


Ar užtektinai judate?

  • Sveikata
  • 2015-06-05

Jūratė Kazlauskienė:

– Dabar mes daugiau judame kitomis prasmėmis – keliaujame, bendraujame. Visuomeninis gyvenimas daugiausia vyksta internete, o fizinis judėjimas ne toks aktyvus. Kita vertus, teko girdėti, kad sporto klubai dabar gana populiarūs, auga šiaurietiško ėjimo mėgėjų gretos. Mano sportas yra mano daržas ir dviratis.

Jurgita Paulauskaitė:

– Judame nepakankamai. Gyvenimo ritmas toks, kad dirbdami labai išvargstame, po darbų norisi poilsio ir mažiausiai galvojame apie sportą. Savo darbe ant kojų išbūnu po dvylika valandų per parą, judu nuolat, todėl papildomai tam laiko neskiriu. Žmonės turėtų būti skatinami sportuoti nuo mažens – suaugusiųjų įpročių nebepakeisi.

Vytautas Narbutas:

– Ne. Kiek pastebiu, žmonės didžiąją laiko dalį praleidžia sėdėdami prie kompiuterių. Mano darbas pakankamai judrus, todėl atstoja sportą. Vedžioju internetinius tinklus – tenka ir palaipioti, ir pagręžti. O tai, kaip geriausia sportuoti, kiekvienas turėtų atrasti pats – įsigilinti, kas patinka ir tinka konkrečiam organizmui.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Daivos Lubienės komentaras:

– Judame nepakankamai, o fizinis darbas taip pat nėra tolygus mūsų organizmui reikalingam judėjimui. Įprastai, dirbant fiziškai, apkraunamos visai kitos raumenų, sąnarių grupės, negu mankštos ar kitokio judėjimo metu. Ilgai stovint nukenčia klubų, kelių sąnariai, ypač, jei žmogus turi antsvorio. Tokie darbai dažnai neapsieina ir be didesnių svorių kilnojimo, tuomet žalojame stuburą. Todėl derėtų nepamiršti, kad fizinis darbas nėra blogybė, tačiau jis – ir ne panacėja, atstojanti bendrą fizinį aktyvumą. Judėjimo trūkumas, kurį visi patiriame, prišaukia daugybę ligų – širdies ir kraujagyslių, sąnarių, endokrinines. Judėti siūlyčiau pradėti nuo aktyvaus, spartaus ėjimo ir tam skirti bent po 30 minučių 3–4 kartus per savaitę. Tuomet įsijungs visi reikalingi organizmo varikliai.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas