Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Joga padeda išspręsti sveikatos problemas

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-05-05

Kretingiškius į jogos užsiėmimus pakvietusiai Loretai Stonkutei-Balsienei per penkis mėnesius pavyko suburti grupę žmonių, kurie tvirtina jau patyrę, kad joga gali padėti išspręsti ir sveikatos, ir dvasines problemas. Jogos užsiėmimus vedančiai Loretai taip pat pavyko išsklaidyti stereotipą, kad joga – tai būdas išmokti ryti ugnį, vaikščioti ant žarijų ar gulėti ant vinių.


Gydo muzika ir šviesa

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-05-05

Kretingos psichikos sveikatos centre (PSC) taikoma šviesos ir muzikos terapija. Tai yra ne tik sveikatos susigrąžinimo būdas, bet ir galimybė pailsėti po sunkios darbo dienos, atsikvėpti, pajutus, kad „tuoj tuoj gali palūžti“.

PSC įrengtas atskiras kabinetas, kuriame yra sumontuota muzikos aparatūra, pastatytas televizorius, šviesos terapijos lempa. Pacientai valandai, paprastai tiek trunka seansas, įsitaiso minkštuose krėsluose.


“Netaisyklinga jaunuolių laikysena, dėl kurios gali vystytis stuburo iškrypimai, retai būna įgimta – dažniausiai ji susiformuoja persikreipus sėdint suole, kuris nepritaikytas pagal vaiko ūgį, ilgai sėdint prie kompiuterio, susirietus miegant minkštoje lovoje, ant aukštų pagalvių“, - sakė apie vaikus ir jaunuolius ištinkančias sveikatos problemas „Northway medicinos centro“ Kretingoje direktorė ir gydytoja reabilitologė Jolanta Baronienė.


Svarbu žinia, o ne jos pranašas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-05-05

Kretingos anoniminių alkoholikų (AA) bendruomenė „Vilties slenkstis“ atšventė šešerių metų gyvavimo jubiliejų. Į šventę, įvykusią Pranciškonų gimnazijoje, suvažiavo per septyniasdešimt dalyvių iš Žemaitijos regiono – Palangos, Klaipėdos, Plungės, Telšių, Skuodo – grupių. Visuomenei kretingiškiai surengė atvirą susirinkimą, kuriame pristatė AA judėjimą, jo programą bei tradicijas.


Medikai įteikė šešias nominacijas

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-05-05
Rajono medikų bendruomenę sudaro arti 600 darbuotojų, kurių dauguma – moterys. Anot Kretingos ligoninės vadovo Viliaus Matulionio, medikes, nusivilkusias baltus chalatus ir pasipuošusias šventei, vos įmanoma beatpažinti.

Medikai nėra tik susirūpinę žmonės baltais chalatais, sugeriantys svetimą skausmą ir negales. Jiems nesvetimas humoro jausmas, gebėjimas lengvai pasišaipyti iš kolegų. Tai jie įrodė vieni kitiems Medikų dieną, kurią atšventė Žiemos sode, įteikę šmaikščias nominacijas.

Vieni kitais rūpinosi net konkurentai

Kartenos medikams teko artimiausių kaimynų nominacija. Kaip draugystės simbolį salantiškiai jiems padovanojo fakelą. „Šeimos medicinos centras“ iš šventės išsinešė šunį. Kretingos ligoninės medikai jį padovanojo, kaip patys įvardino, pirmiesiems rajono privatininkams, kuriems reikia šuns kaip sargo geram šeimininkui, kaip taupyklės turinčiam skaičiuoti pinigus. Kretingos šeimos kliniką kolegos iš Kretingos PSPC įvardino kaip kolektyvą, palikusį pėdas ne vienoje sveikatos priežiūros įstaigoje. Todėl jiems atiteko batas.

Salantai šiemet neteko seniai užmiršto ir nebenaudojamo automobilio. Todėl „Northway medicinos centras“, patikinęs, kad nesidžiaugia kaimynų nelaime, kaip tai įprasta lietuviams, įteikė ant spintos statomą ar kitur saugiai dedamą automobilį. Karteniškiai nutarė, kad Kretingos ligoninė niekaip negali apsieiti be dramblių stiprybės ir gelbėjimo rato, nes juos puola ne tik stambesni rinkos dalyviai iš Klaipėdos, bet ir sveikatos reforma.

Psichikos sveikatos centras (PSC) ėmėsi gelbėti „Northway medicinos centrą“, įsikūrusį ant nuolat iš krantų lipančios Akmenos. Burlaivis turi apsaugoti ne tik nuo potvynių, bet ir atplukdyti klientų. O patys PSC darbuotojai pelnė ištvermingiausiųjų nominaciją, nes ilgiausiai ištvėrė be nuolatinio vadovo. Taip nutarė Kretingos šeimos klinikos komanda ir padovanojo modernią žmogaus skulptūrą.

Kretingos PSPC į pasaulį paleido daug medikų, kurie įkūrė atskirus centrus. Todėl, „Šeimos medicinos centrui“ nusprendus, jiems buvo padovanota medaus puodynė. Taip išėjusios „bitės“ padėkojo motininiam aviliui.

Dirba nuo pamainos iki pamainos

“Džiaugiuosi, kad susirinko visi medikai. Retai kada jie gali kalbėtis ne apie darbą, - sakė Savivaldybės vyriausioji gydytoja Vanda Verbutienė. – Darbo monotonijoje randasi rutina, kuri spaudžia prie žemės. Tad žmogiškas bendravimas yra vertybė“.

Mediko kasdienybė nėra lengva. Jo išeiginės nėra savaitgaliais, jis dirba nuo pamainos iki pamainos. Todėl medikų šeimos, pasak V.Verbutienės, pelno didelę pagarbą už supratingumą.

„Pastebimos menkiausios jūsų klaidelės, jūs negalite parodyti savo neigiamų emocijų“, - sveikinimo kalboje pažymėjo rajono meras Valerijonas Kubilius, linkėdamas medikams kantrybės, ištvermės ir pasiaukojimo.


„Jei gydytojas jums pasakys diagnozę – vėžys, neišsigąskit ir nenumirkit anksčiau laiko“, - tikina 45 – erių kretingiškė Aldona Kerpytė, per šešerius metus dukart įveikusi vėžį – kiaušidžių ir krūties. Moteris tvirtino, jog tie metai jos gyvenimą pripildė visiškai kitokios kokybės: visos dienos priimamos kaip Dievo dovana ir tampa svarbu ne kiek gyvensi, bet kaip gyvensi.

A.Kerpytė, Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė, už svarų indėlį Kretingos miesto visuomeniniame gyvenime bei pagalbą onkologiniams ligoniams užpernai „Pajūrio naujienų“ skaitytojų buvo išrinkta Metų žmogumi. Ji dalyvauja Lietuvos viešųjų bibliotekų asociacijos, Lietuvos bibliotekų draugijos bei Pasauliečių pranciškonų akademijos veikloje. A.Kerpytė įkūrė Klaipėdos apskrities moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugiją „Zunda“. Ji yra viena iš Klaipėdoje kuriamo Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centro iniciatorių. Kretingoje prie parapijos veikia onkologinių ligonių grupė, kuriai vadovauja irgi A.Kerpytė.

„Iki ligos norėjau pabėgti iš „voverės rato“, dabar vėl lyg ir grįžau į jį. Tačiau išmokau ne vien veikti, bet ir būti. Viskas, ką darau, įgijo prasmę ir man teikia malonumą“, - kalbėjo kretingiškė.


Atsakomybė – įpareigojimas ir našta

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-05-05

Mediko dienos proga per 40 rajono specialistų – gydytojų, bendruomenės slaugytojų, kitų sveikatos įstaigų darbuotojų – buvo apdovanoti padėkos raštais. Chirurgui Petrui Navasaičiui ir Klinikinės diagnostinės laboratorijos vedėjai Jūrutei Sofijai Pocienei padėkos raštus atsiuntė sveikatos ministras Žilvinas Padaiga.


Padovanojo kojinaičių naujagimiams

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-04-21
Velykų išvakarėse gimęs Deivydas buvo pirmasis mažylis, apautas Gerumo dienos kojinaitėmis. Medikės (iš kairės) - Janina Luotienė, Nijolė Satkauskienė, Ilona Volskienė ir Irena Šiaulienė.

Į Kretingos ligoninės ginekologijos – akušerijos skyrių Velykų išvakarėse atkeliavo siunta su 350 kojinaičių naujagimiams. Tai yra LNK televizijos, organizavusios akciją Gerumo diena, dovana naujiesiems Kretingos rajono gyventojams.

„Kretingos ligoninėje kasmet gimsta 300-400 kūdikių, todėl dovanotas kojinaites dalinsime ištisus metus“, - sakė ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Ilona Volskienė.

Naujagimiams kojinaites megzdavo ir skyriaus darbuotojos Irena Šiaulienė bei Gerda Veitienė, kurioms siūlus nešdavo visos ginekologijos – akušerijos skyriaus darbuotojos. Su dovanotomis kojinaitėmis naujagimiai išvažiuodavo namo.

Pasak I.Šiaulienės, jos su kolege kojinaites megzdavo ne tik todėl, kad tai mėgsta, bet ir todėl, kad būtų kuo apauti naujagimius. Labiausiai naujagimiams tinka avies vilna. Mezgant svarbu žiūrėti, kad čiurna būtų laisva ir nespaustų kūdikio kojos. Vilnonės kojinaitės ne tik šildo, bet ir atstato kraujotaką.

Šiemet per LNK Gerumo dieną žmonės paaukojo 1 mln. 415 tūkst. 88 Lt. Akcija buvo skirta pirma laiko gimusiems kūdikiams. Paaukota pinigų suma bus padalyta trims pagrindinėms Lietuvos ligoninėms, kuriose auginami ypač maži ir labai anksti gimę kūdikiai.

Į televiziją taip pat buvo atsiųsta 20 tūkst. 745 poros vilnonių kojinių naujagimiams.


Atšilus orams pabunda erkės

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Sveikata
 • 2006-04-07

Oro temperatūrai pakilus iki 8 laipsnių šilumos, erkės suaktyvėja. Kartu atsiranda ir galimybė užsikrėsti erkiniu encefalitu ar susirgti Laimo liga.


Kai maloniausiu dalyku tampa valgyti

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Sveikata
 • 2006-04-07

Keturiasdešimtmetė dviejų vaikų motina sako esanti priversta pripažinti, kad serga bulimija.

„Gėda net pagalvoti, kad sergu jauniklių liga“, - sako moteris.

Skrandis pilnas, o valgyti vis norisi

Pirmą kartą moteris ryžosi atsikratyti suvalgytu maistu būdama 22-23 metų. Suvokusi, kad storėja greičiau negu spėja pirkti naujus drabužius, moteris prisimena sugalvojusi, kad reikia išvemti tai, kas suvalgyta. Tokiu būdu maistas netaps riebalų kaupimosi priežastimi. Tai puikiai pavyko – draugai nustebo pamatę, kad ji beturinti liemenį. Kūnas pagrakštėjo per trumpą laiką. Tačiau moteris atsimena, kad sukelti vėmimą nebuvo toks paprastas dalykas. Todėl liovėsi. Iš kažkur atsirado valios normuoti maistą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas