Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar namuose esate įsirengę dūmų detektorių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

„Vizitus pacientai turi ne tik planuoti, iš anksto užsiregistruoti, bet ir tinkamai jiems pasiruošti“, – patarė nuo šio sausio PSPC profilaktinių apžiūrų kabinete dirbantis gydytojas Audrius Mončius.

Periodiškai sveikatą besitikrinantiems gyventojams, kuriems reikalingos pažymos darbinantis, dėl vairuotojo pažymėjimo įsigijimo arba pageidaujantiems įsigyti ginklą Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) teikia mokamą profilaktinių apžiūrų paslaugą. Prioritetas teikiamas prie šios įstaigos prisirašiusiems asmenims. Dėl periodinių sveikatos patikrinimų priimami ir darbuotojai tų rajono įstaigų bei organizacijų, su kuriomis PSPC yra pasirašęs sutartis.

Griežtesni reikalavimai vairuotojams

Profilaktinių apžiūrų kabinetas įsikūręs trečiame įstaigos aukšte, nuo šių metų sausio čia dirba šeimos gydytojas Audrius Mončius.

Jo žodžiais, pastaruoju metu padaugėjo vyresnio amžiaus gyventojų, kurie kreipiasi sveikatos pažymos dėl vairuotojo pažymėjimo, mat, nustojus galioti anksčiau gautai pažymai, nebegalėtų dalyvauti automobilių eisme. Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, vyresnio amžiaus vairuotojams tikrintis sveikatą reikia dažniau: nuo 56 iki 69 metų – kartą per 5 metus, nuo 70 iki 79 metų – kartą per 2 metus, o nuo 80 metų – kartą per metus. Vairuotojai profesionalai C ir D kategorijoms – kas dvejus metus, o nuo 80 metų – kasmet.

Gydytojo manymu, ši Seimo priimta Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa yra gera. „Aš nenoriu išskirti, tačiau su lig amžiumi problemų žmonėms atsiranda daugiau: sulėtėja reakcija, blogėja klausa, prireikia pakoreguoti regėjimą, atsiranda širdies ligų. Susiduriame su pacientais, kurie yra nepatenkinti tuo, kad gydytojas, įvertinęs asmens sveikatos problemas, nukreipia kardiologo, oftalmologo, neurologo ar kt. specialistų konsultacijoms. Tokiu atveju vairuotojo pažymėjimo išdavimas užsitęsia. Be to, esant miego sutrikimams, gresia net užmigti prie vairo“, – sakė A. Mončius. Jo teigimu, gydytojai neturi tikslo vyresnio amžiaus žmonėms uždrausti vairuoti, būklę vertina individualiai, kai reikia, yra pasiruošę padėti. „Pasitikrinus sveikatą, ir patiems vairuotojams, ir aplinkiniams eismo dalyviams kelyje bus saugiau“, – neabejojo jis.

Vizitus į profilaktinių apžiūrų kabinetą būtina ne tik planuoti, iš anksto užsiregistruoti, bet ir tinkamai pasiruošti: atsinešti pažymą iš Psichikos sveikatos centro, kai pageidaujama pasitikrinti dėl vairuotojo ar siekiant įsigyti ginklą, neateiti ką tik parūkius arba pavartojus alkoholio, jeigu reikalingi, turėti akinius, būti išgėrus šeimos gydytojo paskirtus vaistus, ypač dėl kraujo spaudimo.

Per praėjusius metus pažymų dėl vairuotojo sveikatos tikrinimų į Kretingos PSPC kreipėsi 640 asmenų.


Šalyje nuvilnijus žiniai apie tuberkuliozės protrūkį vienoje Radviliškio ugdymo įstaigų, „Pajūrio naujienų“ skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sunerimo, o kokia gi padėtis yra mūsų rajone.

„Nuo seno žinome, kokia pavojinga ir klastinga liga yra tuberkuliozė. Būtų įdomu, ar Kretingoje gausu sergančiųjų šia užkrečiama liga ir kaip apskritai reikėtų jos išvengti“, – klausė skaitytoja.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų teigimu, nors pastaruosius kelerius metus sergamumas tuberkulioze Lietuvoje mažėja, tačiau yra vienas didžiausių Europoje.

Apsisaugoti nuo šios ligos galima dviem būdais: paskiepyti naujagimius ir nepamiršti reguliarios sveikatos patikros. Siekiant išvengti tuberkuliozės plitimo, pirmiausia labai svarbu atkreipti dėmesį į savo sveikatos būklę, jaučiamus negalavimus. Kreiptis į gydytojus ir atlikti tyrimus reikėtų nedelsiant, jei asmuo dažnai serga viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, jaučia bendrą silpnumą, greičiau pavargsta, skundžiasi sumažėjusiu apetitu ir svorio kritimu, jaučia nuotaikų kaitą, taip pat – pastebėjus, kad kurį laiką, atrodo, be priežasties kūno temperatūra yra padidėjusi, naktį gausiai prakaituojama, vargina ilgai trunkantis kosulys.

Pagal LR vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių Lietuvoje nemokamai nuo tuberkuliozės skiepijami 2–3 dienų naujagimiai. Siekiant išsiaiškinti vaikų užsikrėtimą tuberkulioze Lietuvoje, teisės aktų nustatyta tvarka atliekami tuberkulino mėginiai vaikams prieš pradedant lankyti mokyklą (6 ar 7 metų amžiaus) ir rizikos grupių vaikams.


Klaipėdos universiteto mokslininkai visos Lietuvos mastu vykdo mokslinį tyrimą, kuriuo siekiama atskleisti Lietuvos natūralių gamtinių išteklių efektyvumą ir saugumą žmogaus sveikatai.

Dalyvaus iš visos Lietuvos

Tyrimo dalyviai turės galimybę nemokamai išbandyti įvairias sveikatinimo procedūras ir įvertinti savo sveikatos būklę. „Atostogų parkas“ ir medicinos centras „Natura Termo SPA“ sutiko dalyvauti tyrime ir suteikti mokslininkų atrinktiems 60 dalyvių iš visos Lietuvos gydymo procedūrų kompleksus.

Tiriamų procedūrų kompleksą sudarys baseinas (treniruotė vandenyje su kineziterapeutu), geoterminio mineralinio vandens procedūra „Mineralų jūra“, gydomojo purvo sapropelio viso kūno įvyniojimas ir haloterapija (druskų terapija).

Tirs poveikį

Mokslininkai tirs šių procedūrų naudą streso mažinimui bei psichinės (nerimo, depresijos, nemigos, nuovargio) ir fizinės sveikatos gerinimui.

„Šiandien stresas yra nuolatinis šiuolaikinės civilizacijos palydovas. Nevaldomas jis sukelia rimtas sveikatos problemas ir blogina gyvenimo kokybę. Yra mokslinių duomenų, kad buvimas natūralioje gamtoje, balneoterapinių procedūrų taikymas gali pagerinti psichologinę žmogaus būklę, sumažinti nuovargį ir kitas sveikatos problemas, turėti teigiamos įtakos nervų, kaulų-raumenų, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos ir kitoms ligoms gydyti, sveikatai atstatyti po ligos ar traumos, stresui mažinti. Mineralinio vandens naudojimas balneoterapijos tikslais yra istoriškai patvirtintas, teoriškai pagrįstas, praktiškai išbandytas, ekonomiškai naudingas didelio potencialo atsinaujinantysis išteklius kaip ir gydomasis purvas“, – sakė šio projekto vadovė doc.dr. Lolita Rapolienė.


Didžioji vaško kandis gali būti ir gyduolė, ir didelis parazitas, naikinantis bičių ūkį.

Į savo tradicinį kasmetinį sambūrį suėję Kretingos bitininkų draugijos, vadovaujamos Violetos Šedienės, nariai išklausė vertingų įžvalgų apie bičių vaško ir didžiosios vaško kandies lervučių poveikį žmogaus sveikatai. Jomis pasidalino mūsų krašto bitininkų bičiulė iš Šiaulių patyrusi bitininkė Roma Mačienė, kuri, viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi specialiai auginti vaško kandies lervas ir aktyviai bendradarbiaudama su Lietuvos apiterapeutų asociacija, noriai pasidalino savo patirtimi ir pastebėjimais.

Sveikatai tinka ne bet koks vaškas

R. Mačienė paaiškino, kad skiriamos trys vaško rūšys: korių dangtelių, bitininkų dar vadinamo atakiavimo vašku – jis išgaunamas mechaninėmis priemonėmis atskiriant korių dangtelius nuo medaus pripildyto korio; spaustas vaškas, kuris išgaunamas lydant panaudotus korius ir – techninis vaškas, kuris išgaunamas panaudojant naftos produktus. „Trečios rūšies vaškas nei gydymo, nei kosmetikos tikslais nenaudojamas“, – R. Mačienė akcentavo, kad pats geriausias ir naudingiausias žmogaus sveikatai yra atakiavimo vaškas, kadangi jis yra ne tik labai grynas – į jį nepatenka jokie šalutinių produktų (vaistų, pesticidų ir pan.) likučiai. Toks vaškas turi fermento lizocimo – hidrolazių klasės fermento, kuris organizme veikia kaip nespecifinis antibakterinis barjeras, turintis didelės įtakos mūsų imunitetui. Bitės lizocimu tarsi užkonservuoja medų koriuose.

Svarbiausia tai, kad iš korių išsuktame meduje lizocimo iš esmės nelieka, kadangi jis iš korio pasišalina nupjaunant ar kitaip atveriant užakiuotų, tai yra dengtų, korių akutes. „Jeigu korių dangteliuose išsaugome iki 204 mg/1 g lizocimo, tai išsuktame meduje jo – 20 kartų mažiau“, – patyrusi bitininkė paaiškino, kad lizocimo nelieka, produktą perkaitinus, tarkim, korių dangtelius išlydžius.

Kuo gi žmogaus sveikatai galėtų pagelbėti korių dangtelių vaškas?

Mokslininkų požiūriu, jis efektyvus gydant bakterijų ir virusų sukeltas ligas, ligų sukėlėjai šiam produktui neįgyja atsparumo, kaip dažnai atsitinka su cheminiais vaistais, kadangi korių dangtelių vaško sudėtis kaskart yra skirtinga – tai priklauso nuo bičių šeimos stiprumo, kilmės, oro sąlygų, augalų, kurie žydi per medunešį, ir kitų aplinkybių.

Korių dangtelių vaškas turi įtakos imuninei sistemai, neleidžia vystytis pūlingoms infekcijoms, skatina ląstelių regeneraciją, tokio vaško aplikacijos gelbsti esant sąnarių patologijai, ištikus radikulitui ar kitoms skaudamoms vietoms nuraminti, padeda pasireiškus žarnyno disbakteriozei, sinusams ir „užgulusiai“ nuo slogos nosiai išvalyti, dantenoms stiprinti, peršalimo simptomams mažinti.

„Amerikiečių gydytojas Džarvinas rekomenduoja atakiavimo vašką vartoti su natūraliu obuolių actu šienligei mažinti. Tai ypač aktualu šiuo laikmečiu, kai tokiais dideliais tempais daugėja alerginių reakcijų“, – R. Mačienė rekomendavo obuolių sidro actą su korių dangtelių vašku pradėti vartoti likus 2 mėnesiams iki augalų, sukeliančių alergiją, žydėjimo.

O daugelio negalavimų prevencijai korių dangtelių vašką reikėtų pakramtyti 10–15 min. kasdien, galima ir kelis sykius, vaško likučius išspjauti. Jeigu ir nurysime kokį gabaliuką, nieko tokio – vaškas veikia kaip absorbentas ir, sugėręs nuodingąsias medžiagas, iš žarnyno pasišalina organizmui nepakenkdamas.

„Yra mėgėjų pjaustyti ir kramtyti korį su medumi. Tai – ne tas pats, kas korių dangtelių vaškas. Šis yra gerokai „stipresnis“, vadinasi, veiksmingesnis“, – kalbėjo bičiulė, pastebėjusi, kad mažesnėmis dozėmis galima palengvinti ir įvairius vaikų negalavimus.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nuramino: bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) nedidėja – sausio 23–29 d. jis siekė 749,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų, kai sausio 16–22 d. – 762,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Palyginus ketvirtosios šių metų savaitės sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga atvejų skaičius su trečiosios savaitės duomenimis, matyti, kad gripo atvejų užregistruota mažiau, o COVID-19 ligos ir ŪVKTI atvejų skaičius pakito nedaug.

Praėjusią savaitę mažiausias sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis buvo Utenos apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje. Tris savaites iš eilės nė vienoje Lietuvos savivaldybėje nebuvo viršytas epideminis sergamumo lygis, t. y. 1, 5 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų riba.


Dienos centre senjorai randa atgaivą ir tikslą gyventi

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2023-02-03

„Priima kaip prezidentus – siūlo skanų maistą, maloniai bendrauja. Niekas per gyvenimą nėra taip rodęs dėmesio, kaip čia. Bet mes juk ir užsidirbome per savo gyvenimą“, – darbuotojais ir centro paslaugomis džiaugėsi jo lankytojai.

Kai kituose šalies rajonuose tik dabar kuriasi senjorų dienos centrai, Kretingos socialinių paslaugų centre jau 13 metų veikia Dienos centro padalinys senjorams, kurį žmonės vadina paprastai – senelių darželiu. Jo lankytojai, dažniausiai – vieniši senjorai, tvirtino čia atgaunantys sveikatą ir jėgas, atrandantys sielos atgaivą, o kitas iš naujo – ir tikslą gyventi.

Atgijo buvę sunkūs ligoniai

Apsilankius vadinamajame senelių darželyje, į akis krito pasitempę ir puošnūs žmonės. „Jie kasdien taip atvyksta, nes išeiti iš namų jiems ne darbas, o šventė“, – akcentavo į specialiai įkurdintas erdves senjorams atlydėjusi Kretingos socialinių paslaugų centro vadovė Danutė Skruibienė.

Užimtumo kambaryje susėdę aplink apskritą stalą, senjorai noriai pasakojo apie tai, kaip įdomiai ir prasmingai jie čia leidžia dienas. Aštuntus metus centrą lankanti jo senbuvė Viktorija Pauliukienė papasakojo, kaip „atrado“ šią vietą: „Sunkiai bepavaikščiojau, viena nebenulipdavau iš ketvirto aukšto – man buvo teikiamos socialinės paslaugos į namus. Socialinės darbuotojos pradėjo šnekinti, kad neužsisklęsčiau ir pabandyčiau lankyti šitą centrą. Nuostabu: čia atgavau sveikatą, pradėjau judėti, atjaunėjau, o ligi tol jaučiausi didžiausiu ligoniu.“

Ją papildė šnekus ir energingo būdo, judėjimo negalią turintis Vaclovas Trakys. „Čia vėl suradau tikslą gyventi. Po kojos operacijos pasiūlė šį centrą, atvažiavau su ramentais ir pasilikau. Namie gulėdavau akis įsmeigęs į lubas, nieko nebesinorėjo. Guli kaip koks paršiukas, sustingsti – taip buvo su manimi. O dabar rytą keliuosi, prausiuosi ir laukiu atvykstant centro autobuso. Kas nori prailginti savo gyvenimą ir nenori lovoj sustingti, tegul važiuoja čia“, – įtaigiai ragino vyras.

<>b>Sunkiausia yra peržengti per save

Su senjorais kasdien dirbanti socialinė darbuotoja Palionė Pazdrazdienė įsitikinusi, kad sunkiausiai žmogui yra pačioje pradžioje perlipti per save: dažnam atrodo, kad namiškiai visam laikui jį atiduoda slaugai. Bet kai atvyksta į centrą, pamato jo erdves, pabendrauja ir įsitikina patys, kad čia jauku, daug įvairių veiklų, kiekvienas pasirenka tai, kas jam labiausiai patinka. Yra ir pogulio kambariai, kur kiekvienas turi atskirą lovą.

„Tie senjorai, kurie svarsto, ar patiktų jiems centre, gali atvykti pas mus, pabūti pusdienį kitą, kad patys įsitikintų“, – tvirtino socialinė darbuotoja.

Jos žodžiais, ir lankytojai – gana skirtingi: nuo pensinio amžiaus pradžios iki kol nori ir gali lankyti centrą. Pastaruoju metu vyriausiam senjorui Stasiui Valančiui – 91-eri. Vieni labiau savarankiški, kiti – mažiau, kamuojami įvairių ligų. „Iš patirties ir paties gyvenimo semiamės žinių, taip pat lankome mokymus, kaip individualiai dirbti su kiekvienu žmogumi“, – patikino P. Pazdrazdienė.

Šiuo metu centrą lanko 15 senjorų, tačiau kasdien jų būna maždaug 10. Rytais atvyksta specialus transportas senjorus paimti iš jų namų ir, surinkęs būrį, atveža į centrą. Pavakary, apie 16 val., visus vėl išvežioja po namus.


Kai aplinkui kainos kyla, „Atostogų parke“ jos šiais metais leidžiasi žemyn.

„Norime, kad žmonės mėgaudamiesi šiltais baseinais ir pirtimis paliktų čia stresą, įtampą, kuriuos kelia šiandienis gyvenimo tempas, kylančios energetikos, būsto paskolų kainos. Stresas organizmui atsiliepia sveikatos problemomis, bloga savijauta, alina imuninę sistemą. Tad nuo sausio 9 d. siekdami, kad kuo daugiau žmonių galėtų pasinaudoti mūsų sveikatai teigiamą įtaką darančiomis, savijautą gerinančiomis paslaugomis, mažiname kainas ir jos tampa draugiškesnės daugeliui lankytojų“, – sakė poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Pavyzdžiui, vaikui nuo 5 iki 15 metų dviejų valandų apsilankymas Vandens ir pirčių erdvėje kainuos nuo 6 Eur vietoje 20 Eur, suaugusiajam – nuo 14 Eur vietoje 34 Eur, senjorams kainos mažėja per pusę – dviejų valandų apsilankymo kaina nuo 12 Eur vietoje 24 Eur.

Mažiausiems - nemokamai

Kainos suskirstytos pagal apsilankymo laiką ir savaitės dienas. Draugiškiausios kainos apsilankymui baseinuose ir pirtyse bus darbo dienomis iki 15 val.

Vaikams iki 5 metų apsilankymas „Atostogų parko“ baseinuose kaip ir anksčiau – nieko nekainuoja. Mažyliams komplekso baseinų erdvėje įrengtos dvi žaidimų erdvės, vienoje kurių yra vandens nusileidimo kalnelis, šviečiantys fontanai, srovės, kamuoliukų baseinas. Ilsėtis mažyliams smagu daugumoje „Atostogų parko“ baseinų, nes jų temperatūra yra tinkama mažiems vaikams.


Sveikatos apsaugos ministras pasirašė įsakymo projektą, kuriuo patvirtinta nauja Šeimos medicinos plėtros 2016–2025 metų veiksmų plano redakcija. Pokyčiai laukia ir pacientų – ne visais atvejais jie galėtų prisirašyti pas tą šeimos gydytoją, pas kurį pageidauja.

Projekte numatyta, kad reikėtų atsižvelgti į dvi aplinkybes: kiek šeimos gydytojas jau turi prisirašiusiųjų ir į paciento gyvenamąją vietą.

Projekto rengėjų teigimu, dėl didelių aptarnaujamų apylinkių šeimos gydytojams susidaro per dideli darbo krūviai, kol patenka apžiūrai, pacientai ilgai laukia eilėse. Taip pat problemų kyla ir dėl geografinių atstumų nuo pirminę sveikatos priežiūrą organizuojančios medicinos įstaigos ir paciento namų. Pavyzdžiui, žmogus gyvena Kretingoje, o pas gydytoją prisirašęs gerokai toliau, kitame mieste. Tokiu atveju gydytojas paslaugų suteikti negali fiziškai. Tačiau naujovė ypač aktuali būtų studentams, kuriems ligos atveju pas savo šeimos gydytoją parvažiuoti tektų iš Vilniaus ar iš Kauno.

Šeimos medicinos paslaugų efektyvumo gerinimas inicijuotas atsižvelgiant į prastus gyventojų sveikatos rodiklius. Šeimos medicinos plėtros 2016–2025 metų planą kas dvejus metus peržiūri ir atnaujina šeimos medicinos politikos formavimo grupė, kurią sudaro skirtingų sričių atstovai.

„P. n.“ informacija


Nuo šiol Klaipėdos universitetinę ligoninę sudarys 3 anksčiau veikusios atskiros ligoninės (iš kairės) universitetinė, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos.

Nuo sausio 1 d. veiklą pradėjo naujoji Klaipėdos universiteto ligoninė, įsteigta sujungus tris gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę. Nuo šiol Klaipėdos universiteto ligoninė tampa viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikianti aukščiausio – tretinio – lygio medicinos paslaugas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad tai pirmoji Klaipėdos gydymo įstaigų konsolidacija ir viena didžiausių per visus Nepriklausomybės dešimtmečius įvykdytų gydymo įstaigų pertvarkų. Įgyvendinus ją, Vakarų Lietuvoje atsirado stiprus medicininių paslaugų traukos centras, kuris priartins aukščiausio lygio sveikatos paslaugas arčiau pacientų.  

„Sujungus tris pajūrio gydymo įstaigas į vieną įstaigą, atsirado aukščiausio lygio medicinos centras, kuris turi potencialo tapti ne tik Vakarų Lietuvos, bet ir viso regiono traukos centru. Universitetinio lygio gydymo įstaigos atsiradimas suteiks galimybių visiems – miestui, universitetui, mokslininkams, gydytojams, pacientams. Tikimės, kad ilgainiui jis subalansuos ir pacientų srautus, taip suteikiant postūmį visam Vakarų Lietuvos gydymo įstaigų tinklui“, – teigė ministras A. Dulkys.

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pabrėžė neabejojantis naujosios ligoninės sėkme – sudarytos visos sąlygos jai vystytis ir augti.


Garbaus amžiaus kretingiškė Danutė M. redakcijai pasiguodė, kad po švenčių, sausio 2-ąją, jai sunkiai pavyko prisiskambinti į Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) registratūrą, kad prisiregistruotų pas savo šeimos gydytoją.

„Susirgau per Kalėdas, skaudėjo gerklę, sunkiai vaikštau. Skambinau į registratūrą tel. 79004 nuo pat ryto, bet 2 valandas linija buvo vis užimta. Apie 13 val. skambinau į mobilųjį telefoną, neatsakė, bet aš turėjau kantrybės skambinti į registratūros laidinį telefoną iš naujo. Kai susijungė, registratorė kalbėjo nemandagiai ir atžagariai. Pasisakiau, kad blogai jaučiuosi, sujungė su gydytojos kabinetu, gydytojos darbo valandos ėjo į pabaigą. Liepė nusipirkti kovido testą. Aš gyvenu viena, nieko artimo šalia nėra, kaip išeisiu jį nusipirkti. Jaučiu nuoskaudą, kad su manimi, sergančiu pacientu, buvo pasielgta taip atsainiai“, – kalbėjo kretingiškė.

Kretingos PSPC vyriausioji slaugos administratorė Renata Eitavičienė paaiškino, kad pirmas dienas po švenčių, ypač sausio 2-ąją, registratūrą tiesiog užplūdo pacientų skambučiai. „Šventinis periodas, siaučia virusinės ligos, gripas, pacientų – antplūdis toks, kokio įprastai nebūna. Teko papildomai nukreipti darbuotojų į registratūrą. Labai pasijuto iš sostinės ataidėjusios netikėtos garsios Lietuvos moters mirtis nuo palučių uždegimo: į šią netektį reagavę mūsų žmonės prašė ne tik gydytojų konsultacijų, bet ir peršviesti plaučius. Krūvis visą šią savaitę visiems PSPC darbuotojams – ir šeimos gydytojams, ir slaugytojoms, registratorėms – didžiulis, netilo telefonai, gal neįtiko kažkurios registratorės balso tonas, už tai atsiprašome skaitytojos“, – R. Eitavičienė paragino ir darbuotojus, ir pacientus turėti kantrybės bei abipusės empatijos. Ji taip pat neslėpė, kad šis skambutis – pirmasis šiemet iš pacientų sulauktas nusiskundimas jų įstaigos darbuotojų elgesiu.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas