Pajūrio naujienos
Help
2020 Rugsėjis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną24°C debesuotumas 1 %
Naktį16°C debesuotumas 57 %
Apklausa

Ar važiuotumėte iš Kretingos į Palangą dviračiu, jeigu būtų nutiestas takas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svarbi informacija

Ministrų kabinetas pritarė, kad karantinas Lietuvoje būtų pratęstas iki gegužės 31 d., nustatant naujas karantino švelninimo priemones. Numatyta, kad jau visai netrukus duris galės atverti darželiai ir ikimokyklinės grupės, taip pat bus galima organizuoti renginius. Be to, apsispręsta, kad galės pradėti dirbti gydytojai odontologai, veiklą taip pat bus leista atnaujinti visiems grožio paslaugų teikėjams.

Sveikatos priežiūros paslaugos

Nuo gegužės 18 d. bus leista teikti tas odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos, išskyrus būtinąsias paslaugas. Tad pacientams bus teikiama ne tik skubi odontologinė pagalba, kai jaučiamas ūmus skausmas, bet atliekamos ir visos planinės procedūros kaip, pavyzdžiui, profilaktinės apžiūros, burnos higienos procedūros, estetinės procedūros ir kita. Jų metu turės būti laikomasi visų nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrintas ir pacientų, ir pačių specialistų saugumas.

Be to, apsispręsta taip pat nuo gegužės 18 d. leisti lankyti pacientus gydymo įstaigose. Svarbu tai, kad jų vadovai turės nustatyti lankymo tvarką. Nuo karantino pradžios buvo leidžiama lankyti tik pacientus, kurių būklė yra terminalinė, t. y. žmogus serga nepagydoma ir progresuojančia liga, taip pat, kai lankomi vaikai iki 14 metų amžiaus, gydančiam gydytojui leidus. Tai reiškia, kad, gydymo įstaigoms pasirengus, pavyzdžiui, vyrams bus leista dalyvauti gimdymuose, kas iki šiol, įvertinus rizikas, buvo draudžiama.  

Visas kitas planines sveikatos priežiūros paslaugas leista atnaujinti jau praėjusią savaitę, numačius, kaip įstaigos tam turi pasiruošti.


Lietuvos informacinę erdvę stebintys kariuomenės ekspertai atkreipia dėmesį į vis didėjantį dezinformacijos srautą, susijusį su koronaviruso valdymu. Specialistai ragina, kad gyventojai išliktų budrūs ir ypač kritiškai vertintų socialiniuose tinkluose piktavalių skleidžiamas konspiracines teorijas.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovo, vyr. leitenanto Mažvydo Kunevičiaus teigimu, galime pasidžiaugti, kad Lietuva pasaulio kontekste gerai tvarkosi su koronaviruso keliamais iššūkiais, tačiau nerimą kelia socialiniuose tinkluose sklindanti informacija.

„Socialiniuose tinkluose ir kai kuriuose prieštaringai vertinamuose portaluose pastebime vis labiau plintančią dezinformaciją, misinformaciją ir konspiracines teorijas“, – sakė M. Kunevičius.

Jo teigimu, nuo vasario pradžios iki dabar Lietuvoje fiksuoti 1 tūkst. 36 klaidinančios informacijos atvejai, kuriais siekta diskredituoti ir apsunkinti Lietuvoje priimamus sprendimus, susijusius su koronaviruso valdymu. Piktavaliai dažniausiai siekia įvairių tikslų – skaldyti visuomenę, didinti atskirtį tarp piliečių ir valstybės, skleisti tautinę ir rasinę neapykantą, stigmatizuoti sergančiuosius ir senyvo amžiaus bei rizikos grupėse esančius žmones.

Anot karininko, pagrindinis tokių informacinių atakų tikslas – didinti nepasitikėjimą valdžia bei kvestionuoti Lietuvos narystės ES ir NATO teikiamus pranašumus.

Vyr. leitenantas M. Kunevičius nurodo, kad nuo karantino pradžios klaidinančios informacijos bei konspiracinių teorijų skleidimui dažniausiai naudojami „Youtube“, „Facebook“, „VKontakte“, „Reddit“, „Twitter“ socialiniai tinklai, taip pat pasitelkiami prieštaringai vertinami naujienų portalai, internetiniai blogai.

Pasak Ekstremalių situacijų operacijų centre dirbančio karininko, skleidžiant dezinformaciją dažniausiai skatinama nesilaikyti Lietuvoje taikomų karantino reikalavimų, nedėvėti kaukių, protestuoti prieš karantino sąlygas, kurios neva pažeidžia žmogaus teises.

Vyr. leitenanto M. Kunevičiaus teigimu, socialiniuose tinkluose dažnai raginama nesitirti dėl galimos koronaviruso infekcijos, nesilaikyti saviizoliacijos, vengti dezinfekuoti rankas, gąsdinant galimomis sveikatos problemomis. Itin aktyviai skleidžiama dezinformacija, kad koronaviruso krizės iš tikrųjų nėra ir viskas daroma norint kontroliuoti žmones – esą ligoninės iš tikrųjų yra tuščios, o medikai verčiami klastoti informaciją. Tai tik maža dalis aktyviai skleidžiamos melagingos informacijos.

Būtent todėl Lietuvos gyventojai raginami kritiškai vertinti socialiniuose tinkluose randamą informaciją. Norint pasitikrinti naujausią statistiką, žmonės kviečiami rinktis oficialias valstybės institucijų svetaines, nenaudoti vieno šaltinio norimai informacijai gauti, nepasiduoti emocijoms perskaičius skambias antraštes portaluose.

Pagal Visuomenės informavimo grupės informaciją


Vakar dienos duomenimis, Kretingoje patvirtinti 22 susirgimo koronavirusu atvejai, pasveiko 6 žmonės, Savivaldybės paskirtose patalpose – buvusiuose Nasrėnų senelių namuose – saviizoliuojasi 3 asmenys. Karščiavimo klinika Kretingoje priėmė 26 pacientus.

*Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1 tūkst. 398.

*Per užvakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 28.

*Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius: 38.

*Pasveikusiųjų skaičius: 399.

*Per užvakar dieną ištirta: 6 tūkst. 798.

*Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 83 tūkst. 591.

Pasaulyje serga 2 mln. 655 tūkst. 358 žmonės, mirė 185 tūkst. 66, naujų mirties atvejų užregistruota 1 tūkst.

Jungtinėse Amerikos Valstijose serga 849 tūkst. 92 žmonės, užregistruota 375 nauji susirgimai, mirė 47 tūkst. 681 žmogus, nustatyti 22 nauji mirties atvejai.

Ispanija taip pat neišvengė naujų mirties atvejų: šioje šalyje serga 213 tūkst. 24 žmonės, nustatyti 4 tūkst. 635 auji atvejai, mirė 22 tūkst. 157 žmonės ir užregistruota 440 naujų mirčių. Italijoje serga 187 tūkst. 327 žmonės, mirė – 21 tūkst. 340; Didžiojoje Britanijoje serga 133 tūkst. 495, mirė 18 tūkst. 100; Belgijoje serga 42 tūkst. 797, naujų susirgimų – 908, mirė – 6 tūkst. 490, naujų mirties atvejų – 228; Rusijoje serga 62 tūkst. 773, naujų susirgimų – 4 tūkst. 774, mirė 555, užregistruotos 42 naujos mirtys; Brazilijoje serga 46 tūkst. 182, naujų susirgimų – 425, mirė 2 tūkst. 924, naujų mirties atvejų – 18; Estijoje serga 1 tūkst. 592, naujų susirigimų – 33, mirė 45, naujas mirties atvejis – 1; Latvijoje serga 778, naujų susirgimų – 17, 11 mirčių.

„P. n.“ informacija


Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu dėl COVID-19, arba koronaviruso, prevencijos, nutarta prioriteto tvarka tyrimus atlikti asmens sveikatos priežiūros darbuotojams ir socialiniams darbuotojams, teikiantiems paslaugas kliento namuose.

Šis testavimas prieš savaitę pradėtas ir mūsų rajone.

Vyriausybės nurodymu, prevenciniais tikslais dėl COVID-19 paimant mėginį iš nosiaryklės ir ryklės, turi būti tiriami: visi palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai; intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrių asmens sveikatos priežiūros specialistai; greitosios medicinos pagalbos brigadų darbuotojai; priėmimo ir skubios pagalbos skyriuose dirbantys asmens sveikatos priežiūros specialistai; autopsijas mirusiems nuo COVID-19 ligos atliekantis personalas; skubias odontologijos paslaugas teikiantys asmens sveikatos priežiūros specialistai; su COVID-19 ligos ėminiais dirbantys laboratorijų darbuotojai; visi kiti sveikatos priežiūros specialistai. Ir tai bus daroma periodiškai, kas 7 dienas.

Kretingos rajono Savivaldybės vyriausioji gydytoja Zita Abelkienė patvirtino, kad mūsų rajone jau yra atlikta nemažai tyrimų, ir padėtis kol kas – gana gera: nustatytas tik 1 užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejis.

„Sveikatos įstaigose tyrimai imami visiems, nežiūrint jo darbinės pozicijos“, – paaiškino Z. Abelkienė.

Tiriant Kretingos socialinių paslaugų centro darbuotojus, kurie tiesiogiai dirba su žmonėmis ir teikia paslaugas, paimta 40 mėginių, atsakymų dar laukiama.

Patikrinti 148 Kretingos ligoninės darbuotojai: 98 mėginiai buvo neigiami, dar 50 – laukiama atsakymų. Salantų PSPC paimti 33 mėginiai, iš jų 27 – neigiami, 6 – laukiama atsakymų; Kartenos PSPC – 18 mėginių, iš kurių 1 – teigiamas. „Darbuotojas, kuriam nustatytas koronavirusas, su ligoniais jokio kontakto neturėjo, nes jam jau anksčiau, prieš mėnesį išduota nedarbingumo pažyma. Atvejis – švelnus, žmogus dabar yra saviizoliacijoje“, – patvirtino Savivaldybės gydytoja.

Kretingos PSPC imta 68 mėginiai, iš kurių 38 – neigiami, 30 – laukiama atsakymų; Kretingos šeimos medicinos centro visi 13 testų buvo neigiami, Kretingos šeimos klinikoje, kurioje paimta 14 mėginių, – taip pat. Klinikoje „Ave medica“ visų 3 darbuotojų, „Diaverum“ klinikoje – visų 5 darbuotojų mėginiai buvo neigiami. Skubią odontologinę pagalbą teikiančių klinikų „Pajūrio perliukas“ ir „Rita denta“ gydytojų odontologų mėginiai buvo neigiami. Savo eilės laukia Padvarių socialinės globos namai.

„Tai, kad mėginiai nepaimami iškart, o atsakymų reikia palaukti, lemia objektyvios priežastys – didelės laboratorijų apkrovos. Dėl to turėjome koreguoti ir savo planus: per dieną paimame po 50 mėginių, kai planavome nuo 130 iki 150“, – paaiškino Z. Abelkienė.

Mėginius ima sveikatos priežiūros įstaigų slaugytojos, apmokytos šį darbą atlikti.

Suėjus 7 dienų terminui, mėginiai vėl bus imami iš naujo.

„P. n.“ informacija


Vyriausybė švelnina karantino sąlygas

  • Svarbi informacija
  • 2020-04-17

Šalies Vyriausybė pritarė pirmajam karantino švelninimo etapui – leista dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą tiesioginį  įėjimą iš lauko pusės ir galinčioms reguliuoti pirkėjų srautą.

Taip pat leista dirbti stacionariose paslaugų teikimo vietose (prekybos centruose) įsikūrusioms paslaugų įmonėms, tokioms, kaip valyklos, raktų gamyba, remonto paslaugos ar pan. Joms netaikomas reikalavimas turėti atskirą įėjimą iš lauko. Paslaugų teikėjams numatomas papildomas ribojimas – tiesioginis kontaktas su klientu turi būti ne ilgesnis nei 20 minučių. 

Pramogų ir prekybos centruose esančių ne maisto parduotuvių veikla ir toliau draudžiama. Pirmuoju karantino švelninimo etapu veiklą gali pradėti tie paslaugų tiekėjai, kurių veikloje nėra ilgo kontakto su klientu. Taigi vis dar draudžiama tokių paslaugų, kaip grožio salonų, sporto klubų veikla.

Vyriausybės sprendimu, tiek ne maisto prekių parduotuvės, tiek įvairių buitinių ir remonto paslaugų teikėjai turės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų vienam pirkėjui tenkantį patalpų plotą arba galimybę vienu metu aptarnauti ne daugiau negu vieną pirkėją.

Visoms tokioms prekybos ir paslaugų vietoms bus taikomi papildomi saugos reikalavimai, kuriuos dar nustatys Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pagal SAM informaciją


Policijos pareigūnai asmenų judėjimą stebės 4-iose įvažiavimo į Kretingą vietose. Viena jų – ties degaline Klaipėdos miesto link.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms – iki balandžio 27 d. 24.00 val.

Kontroliuos įvažiuojančius

Velykų savaitgalį šalyje bus taikomi papildomi griežtesni apribojimai.

Kad švenčių metu būtų kuo mažiau judėjimo ir išvengta susibūrimų, nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. bus ribojamas žmonių keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus ir miestelius. 

Išimtys bus taikomos tiems, kurie į kitą miestą vyks dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę galės tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Premjero patarėjas ir Vyriausybės kanceliarijos visuomenės saugumo darbo grupės vadovas Donatas Matuiza patikino, kad  įvažiavimu-išvažiavimu iš savivaldybių apsauga rūpinsis policija, karo policija, šauliai ir policijos rėmėjai.

Šalies Savivaldybių asociacija paprašė, kad savivaldybės bendradarbiautų su vietos policija, aptartų, kuriuose keliuose ar gatvėse pastatyti laikinus draudžiamuosius kelio ženklus, taip pat – kad žmonės niekur nekeliautų.

Mūsų rajone šventinį savaitgalį bus įrengti 4 nuolatiniai punktai, kuriuose bus tikrinami į miestą įvažiuojantys asmenys.

„Išvažiuoti iš miesto bus galima, tačiau kontroliuosime įvažiuojančiuosius“, – paaiškino Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.

Nuolatiniai punktai bus įrengti: kelyje Šiauliai–Palanga Žemaitijos al. pradžioje Šiaulių link, prie degalinės „Viada“ Palangos miesto link, ties degaline „Circle K“ Klaipėdos miesto link ir ties Melioratorių g. esančia žiedine sankryža Gargždų miesto link. „Šiuose punktuose nuolat patruliuos policijos pareigūnai“, – įvardijo A. Pužauskas.

Taip pat bus įrengti 3 laikini punktai Raguviškių, Darbėnų ir Kūlupėnų link. „Šiuose ruožuose bus apribotas motorinių transporto priemonių eismas. Juose pareigūnai patruliuos tuomet, kai neturės iškvietimų“, – sakė A. Pužauskas.


2020 m. balandžio 6 d. 12.00 val. duomenys:

*Oficialiai patvirtintų koronaviruso atvejų rajone – 12.

*Pasveikusių asmenų rajone skaičius – 1.

*Saviizoliacijoje Savivaldybės paskirtuose patalpose esančių žmonių skaičius – 16: 4 jų – Nasrėnuose, 12 – viešbutyje „Ecohotel“ Kretingoje.

*Paruoštų spec. transporto priemonių skaičius žmonių pervežimui į saviizoliacijos vietas – 3 (SĮ „Kretingos komunalininkas”, UAB Kretingos autobusų parkas).

*Iš valstybės rezervų gauta – 2 tūkst. respiratorių, 200 apsauginių akinių, 1 tūkst. 620 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 komplektų apsaugos priemonių, 60 l spirito (priemonės perduotos Kretingos ligoninei ir Kretingos PSPC su GMP), 108 respiratoriai, 15 apsauginių akinių, 105 vienkartiniai chalatai (priemonės perduotos Karščiavimo klinikai), 900 l dezinfekavimo skysčio.

*Per pastarąsias savaites Savivaldybės rezervas papildytas: per 2 t dezinfekavimo skysčio, 2 tūkst. respiratorių, 9 tūkst. vnt. pirštinių, 950 kombinezonų, beveik 300 apsauginių akinių, 250 vnt. antbačių, 200 kepuraičių, 3,5 tūkst. kaukių. Užsakyta: 5 tūkst. 200 respiratorių.

*Kretingos ligoninei nupirkti du nauji plaučių ventiliavimo aparatai.

Rajono medicinos įstaigoms iš Savivaldybės rezervo paskirstyta priemonių:

*Kretingos ligoninei – 100 kombinezonų, 50 apsauginių akinių, 500 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 respiratorių;

*Kretingos PSPC su GMP – 230 kombinezonų, 50 apsauginių akinių, 700 vnt. vienkartinių pirštinių, 20 l dezinfekavimo skysčio, 40 respiratorių;

*Salantų PSPC – 15 kombinezonų, 15 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Kartenos PSPC – 10 kombinezonų, 10 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio, 100 vnt. antbačių, 50 vienkartinių kepurių;

*Kretingos psichikos sveikatos centrui – 5 kombinezonai, 300 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 apsauginių akinių, 20 kaukių, 10 respiratorių, 30 l dezinfekavimo skysčio;

*UAB Kretingos šeimos medicinos centras – 10 kombinezonų, 10 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių nesterilių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*UAB Kretingos šeimos klinika – 10 kombinezonų, 10 apsauginių akinių, 200 vnt. vienkartinių pirštinių, 10 l dezinfekavimo skysčio;

*Klinikai „Ave Medica“ – 5 kombinezonai, 5 apsauginiai akiniai, 100 vnt. vienkartinių pirštinių, 5 l dezinfekavimo skysčio.


Kretingoje pradeda veikti karščiavimo klinika

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Svarbi informacija
  • 2020-04-03

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės al. 1) nuo šio penktadienio pradeda veikti karščiavimo klinika.

Į kliniką gali būti siunčiami 18–60 metų amžiaus pacientai, kurių temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną bus 37,8 laipsnio ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo), taip pat jaučiantys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

SVARBU! Į kliniką pacientai registruojami tik su šeimos gydytojo siuntimu. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su žmogaus sveikatos būkle, priima sprendimą, ar jį siųsti į karščiavimo kliniką, ir siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į kliniką atvykti pats savo automobiliu, ar turi būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Karščiuojantys vyresnio amžiaus žmonės yra nukreipiami į Klaipėdos regioną aptarnaujančią klasterinę, tai yra Klaipėdos universitetinę ligoninę. Bet ir šiems pacientams pirmiausiai reikia bendrauti su savo šeimos gydytoju, kuris priims būtinus tolesnius sprendimus. Taip pat, esant reikalui, Savivaldybė yra pasirengusi pagelbėti nuvežimo/parvežimo klausimais, žinoma, jeigu nėra būtina greitoji medicinos pagalba.


Rajono meras: su kokia realybe šiandien susiduria Savivaldybė

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Svarbi informacija
  • 2020-03-31
Kretingos rajono meras Antanas Kalnius

Praėjusį savaitgalį, kretingiškiams masiškai per socialinius tinklus pradėjus vienas kitam siųsti žinią „apie užsikrėtusius Kretingos LIDL darbuotojus“, į tai sureagavęs rajono meras Antanas Kalnius patvirtino, kad LIDL‘o apsaugos darbuotojui, kuris parduotuvėje paskutinį kartą dirbo kovo 19 dieną, iš tiesų buvo nustatytas koronavirusas.

Vakar ryto duomenimis, Kretingos rajone oficialiai iš viso patvirtinti 6 koronaviruso atvejai.

Savivaldybės paskirtose patalpose saviizoliavosi 11: 8 jų – Nasrėnuose, 3 – viešbutyje „Ecohotel“ Kretingoje. Komentuodamas susidariusią situaciją, rajono meras A. Kalnius kalbėjo:

„Dabar apie tai, kaip „vaikšto“ informacija apie naujus nustatytus atvejus. Žinau, pikta jums, pikta ir man. Bet apie paskutinį patvirtintą šeštąjį Kretingos atvejį, kaip ir apie kelis kitus, Savivaldybė iki šios akimirkos neturi jokių išsamesnių duomenų, išskyrus tai, kad tokie atvejai buvo patvirtinti ir vykdomi epidemiologiniai tyrimai. Visą informaciją apie patvirtintus naujus atvejus šiuo metu „valdo“ Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldume esantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Šio centro specialistai nustato ir asmenų, kuriems patvirtintas koronavirusas, lankymosi vietas, turėtus kontaktus, sprendžia, kam reikia izoliuotis, ar reikia „kažką uždaryti“, „dezinfekuoti“ ir t. t. Ką ir kaip sužinome mes:

* apie kovo 14 d. nustatytą pirmą atvejį rajone sužinojome iš dezinfekavimo tarnybos. Oficialaus patvirtinimo sulaukėme tik po gerą valandą trukusių skambučių atsakingoms institucijoms;

* apie kelis kitus naujus atvejus informacijos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sulaukėme gana operatyviai, ir jos būta gana informatyvios. Tad ne tik operatyviai dezinfekavome gyvenamąją aplinką, bet ir informavome gyventojus;

* tačiau situacija vėl kardinaliai pasikeitė daugiau negu prieš savaitę, A. Verygai nusprendus, kad visą informaciją visuomenei gali teikti tik Vilnius. Tad nuo to laiko pirmiau sulaukiame informacijos iš neoficialių šaltinių – gyventojų, įstaigų ar kolegų merų, o iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija dažniausiai jau atkeliauja pavėluotai ir daugiau, negu ribotai – negauname nei asmenų duomenų, nei jų turėtų kontaktų, nei keliavimo maršrutų. Ar tai normalu? Tikrai ne! Bet su šia realybe šiandien susiduria dauguma savivaldybių ir verčiamės, imdamiesi veiksmų „kas kaip išmanome“.

Todėl geriausia ir, deja, kol kas efektyviausia priemonė apsaugoti save ir kitus šiandien – nekelti kojos iš namų be reikalo. Saugokite save, saugokite tuos, kas dėl savo darbo specifikos negali pasilikti dirbti namie. O jei nėra kitos išeities – laikykimės socialinės distancijos, duokim vieni kitiems erdvės – tuos 2 metrus. Kuo labiau susitelksime, elgsimės sąmoningai, atsakingai, kuo mažiau visi turėsime bet kokių kontaktų, tuo didesnis šansas, kad nepakartosime Italijos scenarijaus.“


Svarbi informacija

  • Svarbi informacija
  • 2020-03-31

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas