Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mums rašo

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Pažinimo kelias“, 2016-2017 mokslo metais bendradarbiavo su dviem pradinio ugdymo klasėmis. Siekiant nuoseklaus asmenybės ugdymo, vaikų estetinio suvokimo formavimo, buvo parengta edukacijos veiklų programa, kuri kvietė vaikus kartą per mėnesį į užsiėmimus bibliotekoje. Projekto „Pažinimo kelias“ programa buvo sudaryta remiantis veiklų metu minimų lietuviškų švenčių, tarptautinių dienų, sezoniškumo pagrindu.


Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdymo grupių „Bitutės“ ir „Drugeliai“ vaikai apsilankė Valstybinės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos Karklės atraminiame punkte, kur mus pasisvečiuoti, susipažinti su kariškio profesija pakvietė Gabrieliaus tėtis – specialiosios paskirties komandos viršininkas Nerijus Gasparavičius.


Per praktinius mokymus Jūratė Lukauskienė su kolegomis iš kitų šalių įgijo žinių, kaip lavinti mokinių vaizduotę.

Viename iš didžiausių Vokietijos miestų Miunchene susirinko 130 mokytojų ir švietimo srities darbuotojų, kurie dalyvavo „eTwinning“ programos tarptautiniame profesinės raidos seminare.

Į seminarą „Kūrybinis ir kultūrinis ugdymas – inkliuzinis požiūris“ atvyko dalyviai iš 24 Europos šalių, tarp jų ir šių eilučių autorė bei dar keturios mokytojos iš Lietuvos. Į kelionę išvykome laimėjusios Švietimo mainų paramos konkursą. Klausėmės pranešimų, dirbome praktiniuose mokymuose, sužinojome daug ir įvairios informacijos apie muziką, dailę, teatrą, amatus, teksto interpretavimą, meninės raiškos priemones. Sužinojome, kaip įtraukti mokinius į bendras veiklas ir pagerinti jų kūrybinio mąstymo gebėjimus bei sužadinti vaizduotę. Kadangi seminaro tema buvo susijusi su kultūra, aplankėme Bavarijos muziejų, kuriame eksponuojami įžymių dailininkų paveikslai bei įdomūs menininkų darbai. Per šį seminarą suradome naujų draugų, projektų partnerių, įgijome žinių, kaip vykdyti projektus su įvairių Europos šalių mokyklomis, kaip paįvairinti mokinių veiklą per pamokas ir kituose užsiėmimuose.

Jūratė LUKAUSKIENĖ

Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos anglų k. mokytoja


  Šventėje dalyvavę kolektyvai, organizatoriai, svečiai.

  Tradiciškai, besibaigiant mokslo metams, Pranciškonų gimnazijos Padėkos šventėje apdovanoti geriausi gimnazijos mokiniai, pasiekę aukščiausių rezultatų respublikinėse, rajoninėse matematikos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, lietuvių, anglų, prancūzų, rusų kalbų, istorijos olimpiadose, meninio skaitymo, jaunųjų filologų konkursuose, juos mokę mokytojai bei įteiktos Padėkos mokinių tėveliams, skatinantiems siekti aukštų mokymosi rezultatų ir ugdantiems atsakingą, brandžią, puoselėjančią katalikiškas vertybes asmenybę.


  Grupė Vydmantų gimnazijos aštuntokų Vilniuje dalyvavo Europos kino akademijos organizuojamame tarptautiniame renginyje „Jaunojo žiūrovo diena“. Jis vyko 31 Europos valstybėje.


  Salantų gimnazijos delegacija Gdovo vidurinės mokyklos scenoje

  Gegužės 12-14 dienomis 28 mokinių ir 5 mokytojų iš Salantų gimnazijos delegacija dalyvavo kasmetiniame tarptautiniame draugystės festivalyje ,,Jaunystės spalvos“, kuris šiemet vyko Rusijoje, Gdovo vidurinėje mokykloje.

  Šiemet delegacijos iš Salantų gimnazijos (Lietuva), Tirvos gimnazijos (Estija), Priekulės (Latvija) bei Gdovo vidurinių mokyklų (Rusija) susitiko jau 51 kartą. Nepabūgę ilgesnės negu 10 valandų kelionės, penktadienį lietuviai atvyko į Pskovą, kur susitikę su kitomis delegacijomis vyko į ekskursiją po Švč. Trejybės soborą prie Velikajos upės. Ekskursijos metu kartu su gide iš Latvijos delegacija žaidė orientacinį-pažintinį žaidimą: susipažino su visa soboro teritorija, objektais, miestelio istorija, išmoko keletą senovės rusų kalbos žodžių. Po ekskursijos ir rusiškų pietų mokiniai lankėsi Pskovo muzikos mokyklos koncerte. Toliau laukė kelionė į Gdovo vidurinę mokyklą, kur delegacijas su vaišėmis sutiko mokyklos mokytojai ir mokiniai. Tradiciškai sugiedoję savo šalių himnus, iškėlę vėliavas, mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su šefuojančiomis klasėmis, į kurias kilus neaiškumams delegacijos galėjo kreiptis pagalbos. Po susitikimo visos delegacijos įsikūrė klasėse. Visus tris vakarus vyko diskotekos, kuriose įvairių šalių atstovai galėjo susipažinti artimiau, pažinti vieni kitų pomėgius, gyvenimo būdą, prisiliesti prie kultūros ypatumų.


  Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje įvyko jau tradiciniu tapęs rajoninis pradinių klasių mokinių konkursas „Ketvirtokų ketvirtokas“. Konkurso tikslas – skatinti gabių mokinių ugdymą, jų domėjimąsi mokslu bei supančiu pasauliu, mokyti ieškoti informacijos prieinamuose šaltiniuose, sekti šiandienos gyvenimo aktualijas.


  Kelionė per Europą

  • Mums rašo
  • 2017-05-26

  Gegužės 9-oji – Europos diena. Tai kasmetinė tarptautinė šventė, kuri pamini 1950 m. gegužės 9 d. Šią dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną. Lietuvai įsijungus į Europos Sąjungos šalių gretas, Europa tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi.


  Šauniausi atstovai ir jų mokytojos

  Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro V-X klasių mokiniai šventė Europos dieną. Anglų kalbos mokytojos Rūta Valaitytė ir Jolanta Putriuvienė pakvietė mokinius į viktoriną „English speaking countries“ („Angliškai kalbančios šalys“). Viktorinos tikslas buvo skatinti mokinius domėtis ir gilinti žinias apie angliškai kalbančias šalis, paminėti Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungos sukaktį ir Europos dieną, lavinti anglų kalbos mokinių kalbėjimo, suvokimo, klausymo gebėjimus, gilinti geografines žinias. Viktorinos pradžioje aštuntokas Edgaras Rojus skaitė pranešimą apie anglų kalbos svarbą pasaulyje, kartu su anglų kalbos mokytoja Rūta Valaityte Edgaras akcentavo, kad anglų kalba yra labai svarbi karjeros siekimui ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

  Viktorinos metu netrūko teigiamų emocijų, klausimai buvo įdomūs ir įvairiausi. Mokiniai burtų keliu buvo suskirstyti į 5 šalių komandas: Australijos, Naujosios Zelandijos, Anglijos, Kanados ir JAV.


  Jungtinių Tautų Organizacija drauge su Tarptautine Kolpingo draugija nuo 1994 metų gegužės 15-ąją paskelbė Tarptautine šeimos diena. Ją vis įdomiau ir išradingiau švenčia ir Grūšlaukės mokykla-daugiafunkcis centras. Šiemet ji čia minima jau ketvirtą kartą. Šventės tikslas, anot mokyklos direktorės Petronėlės Jocienės, – suaktyvinti visuomenės dėmesį į šeimas, nepalikti jų užmaršty. „Juk jų visokių ir šiandien esama. Todėl mūsų uždavinys – padaryti viską, kad šeimos židinys būtų jaukus ne tik sutuoktiniams, bet ir jų atžaloms“, – įsitikinusi ji.


  Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas