![]() |
![]() |
|
Žemės ūkisPo rinkimų – nieko naujo
Kaune Žemės ūkio rūmuose (ŽŪR) įvyko suvažiavimas, kurio metu pirmininku antrai ketverių metų kadencijai išrinktas Andriejus Stančikas. Nepasikeitė ir pavaduotojai – pirmininkas pageidavo toliau dirbti su ta pačia komanda – dėl veiklos žemdirbių kritikuojamu vicepirmininku Sigitu Dimaičiu bei visuomeniniais pagrindais dirbančiu Broniumi Markausku.
Naujovės galvijų augintojams
Galvijų augintojams už 2013 metus nacionalinė parama skiriama ne tik už bulius (atsietoji specialioji išmoka), bet dar bus mokamos ir skerdimo bei ekstensyvinimo išmokos. Už 2012-uosius tokių išmokų ūkininkai negavo.
Išmokos už kvotinį pieną
Pasak Kretingos žemės ūkio skyriaus vyresniosios specialistės Aurelijos Jurgutienės, per kovą planuojama ūkininkams baigti mokėti išmokas už kvotinį pieną. Pernai šios išmokos suma buvo 70 Lt, šiemet – 65 Lt. Į šią valstybės paramą pretenduoja tie ūkininkai, kurie 2006 - 2007 metais pardavė nustatytą pieno kiekį. Šie ūkininkai yra įregistruoti Kvotų administravimo informacinėje sistemoje. Pretendentai taip pat yra įsiregistravę valdos valdytojai arba partneriai Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Valdos, kurioje pieno gamintojas yra registruotas, valdytojas ar partneris 2013 metais turi būti deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Pieno gamintojai, kurie yra patvirtinti paramos gavėjais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 - 2013 m. programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš žemės ūkio gamybos“ , paramos negaus. „Tačiau išmoka bus mokama tiems, kurie perims ūkį, prieš tai perimdami gyvulius ir pieno kvotą“,–sakė A. Jurgutienė.
„P. n.“ informacija
Iš pasitarimo – su pamąstymais
Kaune, Žemės ūkio rūmuose, įvyko išplėstinis Lietuvos ūkininkų sajungos prezidiumo posėdis. Pasak posėdyje dalyvavusio Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininko Antano Stonkaus, vienas svarbiausių aptartų klausimų – žemės pardavimas.
Ūkininkams pristatė naujoves
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Kretingos rajono biuras rajono ūkininkams surengė seminarą „Produktyvumo didinimas ir produkcijos kokybės gerinimas taikant inovatyvias technologijas“. Ūkininkams buvo pristatytos dvi naujovės - galimybė išsitirti pašarus pašarų analizatoriumi bei ankstyvo karvių veršingumo nustatymo metodika ultragarso aparatu.
Jojimo varžybos – žemaitukams populiarinti
Plungės rajone, Noriškių kaime, šalia Gondingos piliakalnio, įvyko Lietuvos nacionalinės žirgų veislės žemaitukų ištvermės jojimo varžybos kunigaikščių Oginskių taurei laimėti. Varžybose dalyvavo ir mūsų kraštiečiai.
Ąžuolo šaknimis ir ūkais apglėbtas piliakalnis
Kūlupėnų seniūnijoje, atokiai nuo pagrindinių kelių, plyti Sauserių kaimo žemės, besibaigiančios piliakalniu, pakibusiu viršum rudenėjančių ūkų gaubiamos Minijos skardžio. Piliakalnio kepurė geriausiai įžvelgiama iš pačios Minijos, plaukiant ja baidarėmis, o viršum kalno lyg vėtrungė kryptį piliakalnio link nurodo plačiai išsiskėtojusio ąžuolo viršūnė.
Tūkstančių bičių dūzgimas kelia ne baimę, o džiaugsmą
„Jei prieš pradėdami bitininkauti žmonės galvoja, jog nusipirks avilį, dūminę, šalia pasistatys cinkuotą kibirą ir turės medaus – jie labai klysta. Bitininkavimas – sunkus ir daug laiko reikalaujantis darbas“, - teigė 29-erių Albertas Butenis.
Gyvulininkystės ūkiai Salantų krašte suklestėjo
Per pastarąjį dešimtmetį galvijų Lietuvoje sumažėjo beveik 18 procentų. Lietuvoje viena iš svarbiausių žemės ūkio strateginių krypčių yra pienininkystė. Tačiau kasmet melžiamų karvių sumažėja 4–5 proc.
Ir mokėsi, ir varžėsi
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Kretingos rajono biuras, vadovaujamas Gražinos Poškienės, jau nebe pirmus metus rajono ūkininkams rengia arimo pamokas, per kurias artojai tuo pačiu pakviečiami ir pasivaržyti. Geriausi rajono artojai mūsų kraštui atstovauja Žemaitijos regiono, po to – ir respublikinėse varžybose.
|