Pajūrio naujienos
Help
2025 Gegužė
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Apklausa

Ar vartotojai turėtų mokėti už investicijas į rajono nuotekų valymo įrenginius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žemės ūkis

Ką Nasrėnuose valgė gėrė Palangos Juzė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2018-08-24

Garsi Nasrėnų kaimo šeimininkė Regina Simonaitienė per susibūrimus gamina ir svečius vaišina tuo, ką pati išmoko iš savo motinos nasrėniškės Emilijos Viskontaitės, o ši – dar iš savo „babūnės“. Todėl tikėtina, kad žmonės ir šiandien skanauja silkę, kastinį ar „cibulynę“ pagal receptus to meto, kai po gimtąjį Motiejaus Valančiaus kaimą vaikštinėjo „kriaučius“ Viskontas, rašytojo pavadintas Palangos Juze.


Statybininkas ėmėsi gaminti actą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2018-08-24

Laukžemėje prieš kelerius metus pagal savitus filosofinius bei architektūrinius principus įsirengęs naują namą, 47-erių klaipėdietis Artūras Šorys ėmėsi gaminti actą. „Pirmiausia susidomėjau actu gydymo, po to – sveikatinimo tikslais ir galop, – kaip jį naudoti kosmetikoje bei kulinarijoje“, – kalbėjo gyvenimo pokyčius mėgstantis vyras.


Ūkininkai bijo: problema gali sprogti kaip bomba

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2018-08-24

Javapjūtė šiemet baigėsi maždaug trimis savaitėmis anksčiau, tačiau džiaugsmo žemdirbių akyse – nedaug: grūdų derlius Lietuvoje 25 proc. mažesnis, o Kretingos rajone jo negauta nė pusės. Nerimą kelia baimė sankcijų dėl neįvykdytų sutarčių su supirkėjais, o tiems ūkininkams, kurie pasiėmę dideles sumas paskolų, – dar ir su bankais. „Kol kas – štilis, tačiau problema netrukus smogs visa galia“, – neabejojo Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus.


Artojas iš Kretingos Kazys Genčius šeštadienį išvyksta į Pasaulines artojų varžybas Vokietijoje, netoli Štutgarto miesto.


Ūkininkams dejuojant, kad sausra šiemet pasiglemžė nuo 30 iki 50 proc. (priklausomai nuo ūkio vietovės Lietuvoje) javų derliaus, grūdų supirkėjai jų planuoja supirkti ne mažiau negu pernai.


Sodo derlių parduoti tarpininkų pagalbos neprašo

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2018-04-17
Virginija ir Adomas Poškiai be sodų savo gyvenimo neįsivaizduoja.

Darbėnų miestelyje gyvenantys Virginija ir Adomas Poškiai pirmuosius 200 aukštaūgių obelų veislių sodinukų pasisodino 1991-aisiais. Tiek obuolių, kiek pusės hektaro dydžio sklype priskynė, šeima nesuvalgė, o parduoti kiekis buvęs per mažas. Tada ir kilo mintis pasididinti plotus.

Augina 27 obelų veisles

Adomo žodžiais, apsisprendus iš Klaipėdos miesto, kur anksčiau gyveno ir dirbo, sugrįžti į kaimą, ar šiaip ar taip būtų reikėję prasimanyti verslą, iš kurio toliau duoną valgys. Žmonos senelių žemės, esančios už 3 km, Medamiškių kaime, javams auginti buvo per mažai, o sodui plėsti – kaip tik. Taip beveik po dešimtmečio šalia jau augančių „Auksių“, „Telisarių“, „Mėlių“, „Štarių“, „Kulono Renetų“, „Norių“ , pamažu atsirado naujų malonaus skonio pusiau žemaūgių obelų veislių: „Connel Red“, „Delikates“, „Redkroft“, „Šampion“, „Ligol“.

Tarp obelų veislių Poškių soduose dabar galima ir pasiklysti – iš viso augina 27-ias, mat iki 4 ha išaugęs sodas buvo ne pabaiga – prieš porą metų šeimininkai obelyną vėl padidino, šalia esančiame Medšarkių kaime 1,7 hektaro lauke užveisę ligoms itin atsparių 2 tūkst. 500 medelių, tarp kurių nemažai ir vasarinių. Čia obelaitės pasodintos jau pagal naująją technologiją – paliekant 1,5 m tarpus. Kaip paaiškino Adomas, taip siekiama didesnio derliaus ne iš medelio, o iš hektaro. Tačiau šie ir praėjusieji metai dėl gamtos sąlygų sodininkams apskritai buvo nuostolingi – daug obelų nugeibo žiemą prieš vegetaciją užklupus šalčiams arba po žydėjimo pakandus šalnoms. V. ir A. Poškiai tikisi, kad bent šiemet gamta piktų išdaigų neiškrės.


Akis paganė į spindinčią techniką

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2018-03-30

Kauno rajone, Aleksandro Stulginskio universitete, 23 kartą nušurmuliavo tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi-2018“, sutraukusi daugybę dalyvių. Atskira parodos dalis buvo šviečiamoji ūkininkų programa. Vyko seminarai, forumai, konferencija. Šių renginių metu savo patirtimi ir žiniomis pasidalijo mokslininkai.


Ministro vizijoje – prekinis Lietuvos ūkis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2018-03-16

Agluonėnuose, Klaipėdos rajone, įvykusioje Klaipėdos apskrities savivaldybių seniūnų sueigoje žemės ūkio ministras Bronius Markauskas trumpai apžvelgė Lietuvos žemės ūkio viziją.


Regis, ką tik baigėme nuimti derlių, o jau vėl metas sėti. Nors sodas ir daržas dar pačiame įmygyje, ankstyvoji sėja jau prasidėjo. Kaip ir kasmet augintojus supažindiname su puikiomis naujomis veislėmis, primename apie geriausias.

Šiemet asortimente turime tris naujus itališkus paprikų hibridus: ‚Kromo‘ (geltoni vaisiai), ‚Kadmio‘ (tamsiai raudoni vaisiai) ir ‚Bixio‘ (oranžiškai raudoni vaisiai). Vaisiai užauga iki 300–380 g svorio. ‚Kubista‘ – hibridas iš Čekijos. Jo vaisiai apie 190 g svorio, oranžiniai. Neverta pamiršti ir jau žinomų hibridų ‚Arlequin‘, ‚Solario‘, ‚Rodrigo‘. Kasmet jie nustebina savo skaniais ir išvaizdžiais vaisiais.


Vasario pabaigoje Lietuvos paukštininkystės asociacijos nariai, dalyvaujant Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos (VMVT) atstovams, susipažino su paukščių ligų situacija Europoje ir pasaulyje, aptarė paukščių gripo pavojų prasidėjus pavasarinei paukščių migracijai ir priemones gripui išvengti. Posėdžio dalyviai svarstė lietuviškos paukštienos ženklinimo „Užauginta be antibiotikų“ galimybę, vištų dedeklių laikymo sąlygų gerinimą. Posėdyje dalyvavo kalakutų fermą Kalniškiuose turintis Vladas Baltuonis, kuris yra Lietuvos paukštininkystės asociacijos tarybos narys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas