![]() |
![]() |
|
Mūsų žmonėsJokūbavo apylinkėse dar menama bajorų Parčevskių giminė
Greta Jokūbavo gyvavę Kumponų ir Stončių kaimai, kurių žemės patenka į Žalgirio seniūnijos teritoriją, priklausė garsiai Lietuvos bajorų Parčevskių giminei. Apie dvaro gyvenimą dar atmena pas Karolį Parčevskį tarnavę jokūbaviškiai Irena ir Ignas Gariai. Išnykusio Žutautų Medsėdžių kaimo metraštininkais šiandien dar galėtų būti Žutautuose gyvenantys Petronėlė ir Vladislovas Stuopeliai.
„Aušrininko“ sūnus pasinėrė į lietuvišką veiklą
Žymaus Lietuvos „aušrininko“, daktaro ir Palangos burmistro Jono Šliūpo sūnus 79-erių Vytautas Šliūpas šias Jonines pasitiko savo gimtinėje, Palangoje. Garsus JAV inžinierius, įkūręs vieną didžiausių privačių inžinerinių kompanijų ir darbo reikalais apvažiavęs 126 pasaulio šalis, prieš du dešimtmečius save paskyrė vien lietuviškai veiklai.
Vis dar sapnuoja gaisrus
„Ir žmona juokiasi iš manęs, kad nieko daugiau nesapnuoju – tik darbą gaisrinėje ir kaip gesinu gaisrus“, - šypsodamasis prisipažino 84 metų kretingiškis Kazys Žalgiris. Daugiau negu 30 metų atidavęs ugniagesio darbui, K.Žalgiris ir dabar sukaukus gaisrinės sirenoms negali išlikti ramus.
Šimtametis ąžuolas skilo per pusę
Lygiai pirmą valandą dienos Vėlaičių kaimo gyventojas Kęstutis Aleknavičius išgirdo triukšmą, pajuto, kaip viskas aplinkui sudreba, ir tuomet pamatė dulkių kamuolį: vos per akimirką perpus perskilo netoliese augęs ąžuolas.
Kišenpinigių užsidirba padėdami tėvams
Juodupėniškių Aušros ir Vlado Gricių šeimoje - trys vaikai: netrukus penkioliktąjį gimtadienį švęsiantis Žydrūnas, trylikametė Gabrielė ir dešimtmetė Gintarė. Visi jie - puikūs tėvų pagalbininkai ūkio darbuose.
Iš Kretingos rajono kilusio vyro jėga žavėjosi pilnos salės žiūrovų
Kretingos rajono Barzdžių kaime gimęs ir augęs Antanas Mineikis prisimena, kad visi jo kaimo vyrai garsėjo kaip stipruoliai: kilnodami svorius varžydavosi, kada tik įmanoma. Tad septyniasdešimtmetis vyras sako, kad nesusižavėti jėga negalėjo. Galiūnų kaime užaugęs vyras rungėsi ne tik keldamas sunkiausius akmenis ar šieno kūges. Jo stiprumu stebėjosi visa tuometinė Sovietų Sąjunga.
„Blusų turgus“ nenuvylė jo įkūrėjų
Kretingoje, Žemaitės alėjoje, netoli „Maximos“, Kazimieros Zakarevičienės kieme, pradėjo veikti smulkių sendaikčių turgus, vadinamas „blusų turgumi“. Kadangi kieme auga didžiulė liepa, tai oficialus jo pavadinimas ir tapo „Po liepa“.
Iš Amerikos – fotografuoti kapus
Kretingoje apsilankė sutuoktinių Klaros ir Miltono Manų pora iš Floridos, Džeksono miesto. Kelionės tikslas – Kretingos žydų kapinėse nufotografuoti visus antkapinius akmenis. Grįžus Amerikon, nuotraukos bus sudėtos į internetą. Tikimasi, kad su paryškintais užrašais jos ne vienam gali padėti surasti giminaičių kapus.
Iš prigimties linksmas mokytojas
Pokalbis su 80 metų sulaukusiu salantiškiu mokytoju Adolfu Stanevičiumi savaime prasidėjo nuo mokslo temų. Gal todėl, kad už sienos – mokytojas gyvena Salantų gimnazijos pastate – mokslo metų pabaigos įvykiai, o gal kad mokytis, suprasti bei ką nors vis tyrinėti šiai šviesiai asmenybei nuolat svarbu.
Mildos šventė kartu
Pirmą kartą švęsti lietuviškos Meilės dienos buvo kviečiamos visos Kretingos rajono gyventojos, turinčios meilės deivės Mildos vardą.
|