![]() |
![]() |
|
Mūsų žmonėsPaukščiams žiemą ir duonos trupinys - puota
Kiekviena diena kretingiškiui 75-erių Petrovinui Butkui prasideda rūpesčiu palesinti mūsų kraštuose žiemojančius paukščius. Zylės į jo sodybą suskrenda palesti šviežių lašinių, strazdai – obuolių, o žvirblių pulkas mielai palesa šuniui specialiai su lydytais taukais sutaisytų stambiai maltų grūdų.
Kinijos kultūros žinovės šaknys – Grūšlaukėje
Antano Mončio namuose, Palangoje, atidarant pinhole technika sukurtų fotografijų parodą, kuri veiks ligi vasario vidurio, teko pabendrauti su viena iš jos autorių – orientalistikos specialiste, keliautoja ir Rytų kultūrų žinove Ieva Rute.
Nuo pintų varlių – ligi kalėdinių puokščių
Rūdaitiškė 73-jų Emilija Martinkienė garsėja apylinkėse kaip skoningai tvarkomos sodybos šeimininkė bei sumani gėlininkė. Žiemą ji kuria kompozicijas iš gamtinės medžiagos – vytelių, šakų, kankorėžių, samanų, kelmų atraižų, šakų ir pan.
Kryžiažodžių čempionate - ir Kretingos komanda
Kryžiažodžių žurnalo OHO redakcijos jau trečią kartą surengtame komandiniame Lietuvos kryžiažodžių sprendimo čempionate dalyvavusi Kretingos rajono komanda „Močiutės&Co“ užėmė III v.
Salantiškis vedžioja lietuvius po Šventąją žemę
Iš Salantų kilęs ir šiuo metu Salantuose pas tėvus atostogaujantis 32-jų Paulius Vaniuchinas yra vienas iš tų lietuvių, kurie geriausiai pažįsta Artimuosius Rytus ir Egiptą. Dešimtmetį jis, būdamas tarptautinių oro linijų stiuardu, skraidė po visus pasaulio žemynus. O pastaruosius trejus metus P.Vaniuchinas dirba vienoje iš stambiausių turizmo agentūrų ir yra šios kompanijos Baltijos šalių atstovas Turkijoje, Egipte, Izraelyje ir Jordanijoje.
Kretingiškio verslininko idėja įvertinta Vyriausybės lygmeniu
Iš Kretingos kilusio, šiuo metu Klaipėdoje verslą vystančio verslininko 39 metų Dainiaus Špučio rankose – svarbus apdovanojimas, kurį šiomis dienomis jam įteikė Lietuvos Premjeras Andrius Kubilius. Konkurso “Lietuvos metų gaminys 2009” nominantas D. Špučys sako, kad tai jam – puiki dovana įmonės 15-ojo gimtadienio proga.
Kalėdos sutinkamos skirtingai, bet visada – su šeima
Tikėjimas, religinės apeigos, šventinis stalas ir dovanos – šios šventų Kalėdų tradicijos, nors ir tais pačiais žodžiais įvardintos, bet skirtingose šalyse suvokiamos kitaip. Ypač ryškiai tai pastebi mūsų krašte gyvenantys ir čia šeimas sukūrę kitataučiai, besistengiantys prisijaukinti lietuviškus, bet išsaugantys ir savo nacionalinius papročius. Tačiau vienas šv. Kalėdų stebuklas taip pat suprantamas bet kokiame pasaulio krašte – šventė prasminga tik tuomet, kai prie vieno stalo susėda visa šeima.
Metų sandūroje – mintys apie laiką ir laimę
Gyvenimo tempas visus mus veja lyg tiesiu bėgimo takeliu: darbas keičia darbą, po vieno finišo susigalvojame šimtus kitų tikslų, guminėmis bandome paversti dienas, kurių laike telpa dešimtys reikalų bei pareigų ir vos kelios minutės - sau bei kitiems. Net sulaukę žiemos švenčių verčiamės per galvą, nes dar trūksta dovanų, vaišių, o apie laiką sau sakome – tai prabanga. Į šį bėgimo takelį patekome tada, kai pamiršome savo senolių tradiciją – gyvenimą eiti ratu.
Kalėdų Senį labiausiai žavi nesumeluoti vaikų jausmai
Kretingiškis 24 metų Dovydas Bajoras, kurio pagrindinė veikla – renginių organizavimas, sakė, jog Kalėdų Seniu jam yra tekę pabūti kokį pusšimtį kartų. “Būti Kalėdų Seniu man – ne darbas, o pomėgis. Atrakcija, be kurios retai kada praeina mūsų firmai “Trys karaliai” užsakyti renginiai”, - kalbėjo D.Bajoras.
Atidengtas paminklinis akmuo
Sauserių kaime minint Lietuvos vardo tūkstantmetį atidengtas paminklinis akmuo, skirtas kariui savanoriui Jonui Sauseriui.
|