Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Įpusėjo kadencija: ar esate patenkinti rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakarų Lietuva

Rimvydas VALATKA

Portalo lrt.lt nuotrauka

Palangos meras Š. Vaitkus yra palyginti jaunas vyras, tai gal ir nepamena, kaip sovietų okupacijos laikais smagindavosi miestų ir kurortų pradedantieji plėšikai. Tamsų vakarą gauja su silikatine plyta iššokdavo iš už kampo prieš vienišą praeivį ir pateikdavo tokį verslo pasiūlymą: „Pirk plytą, 5 rubliai.“

Praeivio pasirinkimas buvoribotas: arba perki plytą, arba į plytą atsitrenki. Ką darys žmogus. Uždarbis plėšikams nedidelis – užtat žvengo kiek! Toks pat pasirinkimas jau kitą vasarą laukia ir visų Palangos svečių: „Pirk plytą, 5 eurai.“

Anksčiau kurortai net Lietuvoje būdavo kaip kurortai – tik atvažiuok. Palangoje nuo šiol bus ne kaip pas žmones: nori nusimaudyti – pirk Š. Vaitkaus plytą. Biznis kurortui dar mažesnis negu plėšikų, greičiau jau nuobiznis, nes didžiąją dalį tų pinigų sušlamš firmelė, už kelis milijonus eurų galbūt jau gaminanti užtvaras ir pinigų surinkimo rėčius, užtat žvengo iš žmonių – dar daugiau.

Žibininkuose gyvenantis mano tėvas vasarą tuo pačiu važiavimu į kapus ar į krautuvę dar įsimesdavo į bagažinę vieną kitą užaugintą morką, bulvę, salotą ar svogūną. Ir keli eurai prie pensijos, ir pasižmonėdavo, nes per dienas – vienas.

Dabar ir prieš jo, Palangos valsčiaus gyventojo ir Palangos bažnyčios parapijos nario nuo pat krikšto dienos, nosį iškils konservatyvi Š. Vaitkaus plyta: „Seneli, nori į bažnyčią? Pirk plytą.“ Ant kapų? Dar vieną! Duonos? Še tau, Sibiro tremtiny, trečią Palangos konservatoriaus, už kuriuos balsuoji nuo partijos įkūrimo, plytą už 5 eurus.

Kiek Užpelkių ar Žibininkų žmogui kainuos duona? Š. Vaitkaus formulė: x (duonos kaina) + y (7 km degalų kaina) + 5 EUR = Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų socialinis jautrumas žmonėms, kurie galbūt tik kartą metuose gali vaikams parodyti jūrą.

Apie kapinių lankymo apmokestinimą net kalbėti neišeina.Iš šio taško žiūrint sovietmečio banditėlių „know-how“ pritaikęs Palangos meras išrodo beveik kaip kapinių plėšikas. Ir dėl ko? Dėl kelių sudilusių euro centų.


Penkiolika metų Mažeikių rajono Šerkšnėnų seniūnijai vadovavęs Alfonsas Šakauskas savo darbo vietą užleido kitam. Vyriškis teigia, kad ilsėtis dar nežada – tai esą ne jo būdui. Dabar buvęs seniūnas savo jėgas skirs ūkiui.

Su A. Šakausku dirbę kolegos, bendruomenių vadovai, šerkšnėniškiai ir kitų kaimų gyventojai šį vyrą vertina už reiklumą, sumanumą, meilę žmonėms ir grožiui. Pasak jų, seniūnas visada suprato, kad gerai ir gražiai gyvendami, žmonės labiau mylės ir savo kraštą.


Pristigo korektiškumo

  • Vakarų Lietuva
  • 2015-10-27

Baltarusijoje Prezidento rinkimai, „nevyniojant į vatą“, buvo bet kas, tik ne rinkimai. Sovietiniais laikais taip buvo vadinamas šis cirkas. Jeigu protestuotojai ar disidentai šį kartą nebuvo sumušti ir sukišti už grotų – ar tai demokratijos pergalė?

Normalių, demokratinių rinkimų rezultatai gali būti nuspėjami, bet ne užsakomi, kai „tautos vadas“ gauna bemaž tiksliai tiek, kiek pageidavo, ir, kaip teisingai pastebėjo apžvalgininkai, vos keliomis dešimtosiomis procento mažiau už V. Putiną Rusijoje. Ištikimybės ir politkorektiškumo vardan.


Skuodiškiai Emilija ir Kazimieras Navickai patyrė tremtinių dalią. Tuomet abiem buvo po 16 metų. Žiūrint į šių žmonių auksinėms vestuvėms sukurtą filmą, prieš akis akimirksniu prabėga visas jų gyvenimas. Lietuva atgavus Nepriklausomybę, žmonėms buvo didelis džiaugsmas, kad sulaukė tos dienos.


Kretingiškės albume – prieškario aviacijos istorija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2015-10-20

Tautodailės puoselėtojos Kretingos rajono Garbės pilietės 80-metės Laimutės Grigaitienės rankose – jos tėvo Juozapo Jasinsko, prieškariu tarnavusio Lietuvos karo aviacijos I eskadrilėje, Kaune, jaunystės laikų albumas. „Nuotraukose tarytum regiu Lietuvos aviacijos istoriją: Kauno karininkų ramovė ir joje vykę pokyliai, štabas ir kariškių kasdienybė, lėktuvų modeliai bei legendinių lakūnų Dariaus ir Girėno laidotuvės“, – versdama kone šimtamečio albumo puslapius, kalbėjo L. Grigaitienė.


Bene didžiausia šių dienų aktualija – iš Artimųjų Rytų į Europos Sąjungos šalis plūstantys karo pabėgėliai. Verda diskusijos, ar priimti, kiek priimti, kur juos glausti... Ne visų ES valstybių pozicija šiuo klausimu vienoda.

Man teko ketverius metus gyventi ir dirbti Olandijoje, Bergeno mieste, kuris yra 30 km nuo Amsterdamo. Aš pats su pabėgėliais nesusidūriau, bet dirbau Europos mokyklos direktoriumi, kurią tuo metu lankė net 40 skirtingų tautybių vaikai. Visą laiką per tuos metus girdėdavau, kad tai yra multikultūrinė mokykla – olandai tai sakydavo su pasididžiavimo gaida.


Peržengus Gargždų krašto muziejaus slenkstį atgyja tarpukario pasienis, pradžios mokyklos klasė ir istorinis paštas. Naujai įrengta ekspozicija nejučiomis grąžina praeitin ir padeda nepasiklysti istorijos labirintuose, pažinti tautos nueitą šviečiamojo, kultūrinio, ekonominio gyvenimo kelią, suvokti, kaip žingsnis po žingsnio buvo auginamas patriotiškumas.


„Darbiečiai“ turi naują jiems atstovaujantį lyderį – Valentiną Mazuronį. Jis moka sklandžiai ir gana įtaigiai kalbėti, sugeba diskutuoti su oponentais ir nėra aikštingas. Taigi mes regime žmogų, kuris gali rimtai dalyvauti politinėse kovose ir kritikuoti visas valdžias, net tas, kur jo partija yra koalicijos partnerė. Bet visuomet kyla klausimas, kodėl ir kaip partiniai žmonės išsirenka lyderį? Ar giliai ir racionaliai yra diskutuojama? Ar daug alternatyvių kandidatų iškeliama partijos lyderio rinkimams? Ar atsakingai rinkėjai žvelgia į tuos, kuriems patikima valdžia? Ir kodėl išrinko žmogų, kuris dar visai neseniai buvo kitos partijos viršuje – pavadavo R. Paksą? Ir paskutinis klausimas – ar mes, kaip demokratinė visuomenė, esame pasirengę rimtiems ir atsakingiems rinkimams?


Plungės rajono Alsėdžių gimnazija žinoma ne tik savo rajone, bet ir visoje Vakarų Lietuvoje. Mat ji – vienintelė šiame regione, dirbanti pagal ypač įdomią gynybinio-pilietinio ugdymo programą, turinti savą šaulių kuopą. Užtat ir mokosi čia ne tik alsėdiškiai, bet ir atvažiavusieji iš Plungės, Telšių, Mažeikių, Klaipėdos, Gargždų ir kitų miestų. Gynybinis-pilietinis ugdymas Alsėdžiuose puoselėjamas jau penkiolika metų – tiek laiko, kiek įstaigai vadovauja direktorius Leonas Mockūnas.


Nuo 2002 m., kai Lietuvai ruošiantis stoti į Europos Sąjungą buvo priimtas Valstybės tarnybos įstatymas, įtvirtinęs valstybės tarnybos valdymo sistemą, derinančią karjeros ir postų sistemų elementus, ji gerokai pasikeitė tiek kiekybiškai, tiek kokybiškai. Nuolat didėjantys visuomenės lūkesčiai bei reikalavimai verčia galvoti apie esminius kokybinius pokyčius.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas