Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Savanorių gatvės daugiabučių namų gyventojai nebegali apsikęsti rūkalių. Jų namų laiptines, kaip rūkomuosius, renkasi Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleiviai. Dar daugiau – pavalgę laiptinėse palieka vienkartinių indų, saulėgrąžų lukštų, kitų šiukšlių.


Auskarai: ne tik merginoms ir ne tik dėl grožio

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Kuprinė
 • 2007-09-28

Auskaras: mada, grožis, prietaras ar priklausomybė? Šiuolaikinės technologijos ir medicininės priemonės leidžia įverti auskarą, kur tik širdis trokšta. O kartais troškimas būti gražiu ir madingu virsta net priklausomybe.


Mokykloje „pas nykštukus“ geriau neiti

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-09-28

Tualetinis popierius, muilas ir rankšluostis, kad nusiplovęs rankas turėtum į ką nusišluostyti. Šių pagal higienos reikalavimus būtinų daiktų rasi ne visuose rajono mokyklų tualetuose.

Maža to – kai kur baisu ir pritūpti, kad ant galvos nenukristų koks surūdijęs vamzdis.


Sandra pasaulį liečia ne rankomis, o koja

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2007-09-28

Baubliuose gyvenanti 27-erių Sandra Lukauskaitė – neįgali nuo gimimo. Merginos kūnas sukaustytas cerebralinio paralyžiaus: ji nevaldo rankų, nevaikšto, neaiškiai kalba, ištardama tik namiškiams suprantamus garsus bei skiemenis. Tačiau Dievas Sandrai davė aiškų protą bei tvirtą valią: dešine koja ji išmoko piešti, dėlioti „Puzzle“ dėliones, lipdyti iš molio bei dirbti kompiuteriu.


Jei būčiau mokyklos direktorius...

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-09-28
Prasidėjus mokslo metams „Kuprinė“ vėl tęsia savo kelionę po miesto ir rajono mokyklas. Šįkart Pranciškonų gimnazijos mokiniai buvo prašomi pasvajoti, kokių darbų jie pirmiausiai imtųsi, būdami mokyklų direktoriais.

Klementina Žukovaitė:

- Labiau kreipčiau dėmesį į mokinių peštynes, blogą elgesį. Nusižengusius mokinius nubausčiau, apie tokį elgesį praneščiau jų tėvams. Taip pat manau, kad mokyklines uniformas turėtų nešioti arba visi mokiniai, arba nė vienas.

Joana Beinoraitė:

- Surengčiau daugiau pramogų, nes dabar trūksta diskotekų, koncertų. Seniau per pertraukas skambėdavo muzika, norėčiau, kad ir dabar taip būtų. Reikėtų pakeisti mokytojus, kurie rašo pažymius pagal tai, ar žmogus patinka, ir tuos, kurie yra per seni. Nors jie turi daug patirties, bet nebesupranta jaunimo.

Lorinta Enzinaitė:

- Perdažyčiau mokyklą gražesnėmis spalvomis ir aplink ją įrengčiau gražesnius gėlynus, sodus. Norėčiau, kad mokytojai būtų geresni. Siekčiau, kad tualetai nesmirdėtų.

Laura Venckutė:

- Tuomet mokytojos būtų geresnės, nes dabar kai kurios rėkia, mėto kuprines. Tuos vaikus, kurie mušasi, rūko, geria, išmesčiau iš mokyklos. Dar norėčiau, kad per dieną būtų ne daugiau kaip trys pamokos ir dirbtų jaunesni mokytojai, nes jie geriau suvaldo klasę.

Edvinas Jakubauskas:

- Man malonu ir jauku čia mokytis, todėl keisčiau nedaug dalykų. Gal reikėtų daugiau būrelių, suaktyvinti mokinius. Reikėtų daugiau renginių. Dar galėtų būti mažiau namų darbų, ypač iš lietuvių kalbos.


Nauja mada – dviračiai be stabdžių

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-08-31

Šią vasarą Kretingoje paplito nauja mada – vis daugiau jaunimo važinėja dviračiais, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo jiems per maži. Tačiau būtent mažo dviračio, vadinamo BMX, svoris ir suteikia galimybę atlikti įvairius triukus. Šio ekstremalaus sporto mėgėjai sakė susitaikę, kad važinėjant BMX dviračiais be stabdžių, traumų išvengti nepavyks.


Pirmieji žingsniai į sceną

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-08-31

Pranciškonų gimnazijoje susibūrė dvi jaunimo muzikos grupės – „Bitik šniokšt“ ir „Icon“. Nors abi grupės teigė savo muzikinę veiklą tik pradėjusios, bet jau turi savo nuolatinių gerbėjų.

Per vasarą pailsėjusios „Bitik šniokšt“ ir „Icon“ žadėjo per šiuos mokslo metus dažniau repetuoti ir nustebinti gerbėjus nauju repertuaru.


Ar norite į mokyklą ir kodėl?

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Kuprinė
 • 2007-08-31

Jurgita Dekaitė, Salantų gimnazija:

- Nelabai. Laukiu pačios šventės – Rugsėjo 1-osios. Tačiau nesinori grįžti mokytis – sunku, todėl maloniau atostogauti. Žinoma, pasiilgau keleto klasės draugų. Be jų vasarą nebuvo ką veikti. Šiek tiek norisi į mokyklą ir dėl keleto pamokų. Man gerai sekasi istorija, todėl laukiu nesulaukiu istorijos pamokų. Džiaugiuos, kad vėl prasidės dailės, technologijų pamokos.

Deivydas Kuzavas, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla:

- Oi, nenoriu. Nepasiilgau mokyklos, pamokų, mokytojų. Net dėl draugų nenoriu į mokyklą. Su jais ir taip susitinku. Nebent norisi į mokyklą dėl išdaigų – vėl jas bus galima krėsti. O iš tiesų nenoriu į mokyklą todėl, kad mano vasara buvo labai įdomi. Ilsėjausi prie jūros, Minijos. Keliavau į Šiluvą, Kryžių kalną – tai daug įdomiau negu mokykla.

Laura Rylaitė, Klaipėdos turizmo mokyklos moksleivė:

- Vasara geriau negu mokykla – galėjau ilsėtis, atostogauti. Būsiu vienuoliktokė, todėl mokykloje bus daug darbo ir mokslų. Be to, būsiu naujokė – laukia permainos, naujovės. Galbūt pradėti naujus mokslo metus nesinori todėl, kad bijau pokyčių, nežinau, ar man patiks. O gal, atvirkščiai, sutiksiu naujų draugų, ir viskas bus gerai.

Kristina Norkutė, Kretingos pranciškonų gimnazija:

- Neįdomu mokykloje. Reikia anksti keltis, iš ryto galva nedirba, o dar kažką mokytis reikia. Šaunu būtų, jei į mokyklą reikėtų po pietų. Dėl draugų į mokyklą taip pat nesinori – su viena klasės drauge vis susitinkam ir to užtenka. Kad tikrai norėčiau į mokyklą, visi mokytojai turėtų būti linksmi. Kai jie linksmi, įdomiau pamokose ir gerokai daugiau išmokstu.

Gundė Gliaubertaitė, Palangos Baltijos vidurinė mokykla:

- Nenoriu, nes mokykloje nelabai įdomu. Vasarą susitinku su draugais. Prasidėjus mokslo metams, draugams nebelieka laiko. Dar lankau meno mokyklą. Ten įdomu, tačiau irgi nenoriu – tingisi. Galėtų mokykloje kasdien būti tik po keturias pamokas – ne taip nusibostų. O geriausia būtų, jei į mokyklą reiktų eiti po pietų.

Dovydas Staponas, Kretingos Marijono Daujoto vidurinė mokykla:

- Labai nenoriu, bet nėra taip, kad ir visai nenorėčiau. Noriu susitiki su klasės draugais. Pasiilgau dailės, kūno kultūros, matematikos pamokų. Kol kas neturiu mėgstamo mokytojo – nespėjau dar gerai pažinti. Jei būtų ilgesnės atostogos, man nusibostų, tada tikrai norėčiau į mokyklą.


Artėjant Rugsėjo 1-ajai, rūbų parduotuvėse ir turguje – moksleivių antplūdis. Išrankus jaunimas apsipirkti traukia su tėvais ir renkasi standartinį variantą: juodus sijonus bei kostiumus.


Veriantys praeivių žvilgsniai ir replikos – šių jaunų žmonių kasdienybė. Savo apranga ir elgesiu provokuojantys visuomenę liaudiškai vadinamieji „neformalai“ tvirtino, kad jie – ne mados aukos. Tiesiog jie kitaip mato pasaulį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas