Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar valdžios kėdės klibinamos tam, kad Savivaldybė geriau dirbtų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Lietuvoje klesti prekyba merginomis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29

Lietuvoje prekyba jaunomis moterimis įgyja vis lankstesnes formas. Merginos į vergiją yra verbuojamos įvairiais būdais ir įvairiose vietose: suteneriams apsilankant baruose, vakarėliuose, atokiuose vienkiemiuose, per modelių agentūras, skelbimus laikraščiuose ir SMS televizijoje. Dirbti prostitutėmis, joms šito nežinant, išvežamos jaunos ir patiklios merginos, dažniausiai nuo 15 iki 25 metų. Didžiausia merginų klaida yra manyti, kad taip atsitinka tik kitoms, bet niekad neatsitiks joms pačioms.


Daugiausiai žalos dėl alkoholio

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29

“Moksleiviai neturi pakankamai žinių apie narkotikų keliamas problemas“, - sakė Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Teresė Ramanauskienė, tris mėnesius lankiusis rajono mokyklose ir skaičiusi paskaitas priklausomybės tema.


Lietuviškose Amerikos parapijose jaunimo „nerasta“

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29

Kretingiškis Romanas Sabakonis, 21-erių Vilniaus universiteto studentas, neseniai grįžo iš viešnagės lietuviškose Los Andželo ir Bostono parapijose. Į mėnesio trukmės evangelizacinę kelionę R.Sabakonis vyko kartu su Pakutuvėnų parapijos klebonu broliu Gediminu bei Pakutuvėnų šlovinimo grupės vadove Violeta Gaubyte.


Ar Kalėdų senelis yra tikras, ar išgalvotas?

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-12-29
Dar prieš Kalėdų atostogas „Kuprinė“ svečiavosi Simono Daukanto vidurinėje mokykloje. Mums labai magėjo sužinoti –

Tomas Tadijošaitis:

- Man atrodo, kad jo nėra. Iš kur sužinojau? Na, ir mokyklos, ir kiemo draugai kalbėjo, kad tėvai padeda dovanas. Buvau gal kokių šešerių ar septynerių metų, kai jau nebetikėjau Kalėdų seneliu. Užtat niekad jam ir nerašiau jokių laiškų. Bet vis vien dovanų pernai gavau. Šiemet, hmm – nežinau, ar buvau geras, bet gal vis tiek dovanų atneš. Tai jau priklausys nuo tėvų.

Paulius Kliauga:

- Tikras. Jis yra su didele barzda, - užsiaugino, kad gražiau atrodytų. Kad vaikams padarytų didesnį įspūdį. Be to, senelis yra storas. O stori žmonės – visuomet geresni už sudžiūvusius. Paprastai dovanas senelis atneša pro kaminą. Man pernai net motorolerį įgrūdo. Senelis yra toks geras, kad nereikia stengtis būti nei geram, nei blogam – visiems Kalėdos yra dovanų metas.

Martynas Žiobakas:

- Mano reikalai dėl Kalėdų senio – neblogi. Dovanų iš jo esu gavęs ir namų kiną, ir muzikinį centrą. Aš manau, kad tėvai nusprendžia, ko reikia vaikui, ir sudaro sandėrį su Kalėdų seniu. Jei senelis kitiems vaikams teatneša kuklią dovaną, ar jos išvis neatneša, manau, kad patys tėvai nebuvo geri. Dar daržely sužinojau, kad senelis – netikras, bet neliūdėjau, nes jis vis vien aplanko.

Donatas Strazdauskas:

- Tikras. Kalėdų naktį senelis žino, ko vaikui reikia, kokios dovanos jis nori. Tai ir yra tikrų tikriausias stebuklas. O teisybę apie Kalėdų senelį sužinojau būdamas kokių dešimties. Tiesiog pasekiau jį. Sykį šventėm Kalėdas kaime, o man labai norėjosi sužinoti, kur senelis nuėjo toliau. Ėmiau jį ir pasekiau. Tada nusivyliau ta pasaka. Bet ji – nuostabi, nes praskaidrina kasdienybę.

Sandra Lankutytė:

- Iš tikrųjų Kalėdų senelio nėra, nors norėtųsi, kad jis būtų. Apie jį gražiai rodo per reklamą, jis gražiai piešiamas atvirukuose. Bet seniai juo netikim abi su sese, nes pamatėme, kad tėvai perka dovanas. Ir dabar dar tėvai atneša dovaną ir meluoja, kad sutiko Kalėdų senelį. Mes ginčijamės, bandom įtikinėti – tėvai nepasiduoda. Pernai dovanų gavau „Vaikišką enciklopediją“.


Tris kūlupėniškes seseris – dvidešimtmetes dvynes Dovilę ir Živilę bei aštuoniolikmetę Dainorą – Kalėdų senelis dar gruodžio pradžioje nustebino neįprasta dovana: mama joms pagimdė ketvirtą sesutę.

„Mums ji - mažytis gyvas stebuklas“, - džiūgavo seserys ir jų 40 – metė mama Dalia Bieliauskienė.


Šią savaitę „Pajūrio naujienos“, talkinant Policijos komisariato pareigūnams, važinėjo po rajono mokyklas, dalindami atšvaitus pradinių klasių moksleiviams.

Buvo išdalinta apie 3 tūkstančiai atšvaitų. Akciją, kuria siekiama apsaugoti mažamečius nuo žūties ar sužalojimų avarijose, organizavo „Pajūrio naujienos“ bei verslininkai Vilija ir Vladas Baltuoniai.


Svetimas miestas, jokio mamos maisto ir ribota pinigų suma išgyvenimui – mintys, aplankančios kiekvieną būsimą studentą. Akademinis jaunimas jau seniai išmoko gyventi taip, kad tėvelių pinigų liktų ir praleistų paskaitų konspektų kopijoms, ir vakarėliams.


Tėvai išvyko uždarbiauti

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-11-24

Visuomenėje formuojasi opinija, kad Lietuvoje vaikų savižudybių, narkotikų bei alkoholio vartojimo, smurto atvejų padaugėjo dėl to, kad didėja skaičius tėvų, išvykstančių dirbti į užsienį ir vaikus paliekančių senelių globai ar net išvis vienus pačius.

Kretingos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Violeta Lukoševičienė į šią problemą žvelgia giliau: „Be abejonės, tėvų išvykimas uždarbiauti yra skaudi loterija, nepraeinanti be pasekmių. Emocines traumas išgyvena vaikai, bet ne mažiau - ir jų tėvai.“


Nuo technikos remonto – iki meninės kalvystės

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kuprinė
 • 2006-11-24
„Per trejus mokslo metus moksleiviai išmokomi visų pagrindų taip, jog gabus jaunuolis gali pradėti pelningą meninės kalvystės verslą“, - tvirtino Kretingos technologijų ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotoja praktiniam mokymui Irena Petrauskienė.


Frazę „”Neturiu kuo apsirengti“ vis dažniau išgirsta ne tik vyrai iš moterų, bet ir mamos iš savo vaikų, ypač lankančių mokyklas, kur nėra privalomos uniformos. Prašmatnūs drabužiai tampa rimtu paauglių rūpesčiu. Pranciškonų gimnazijoje apsilankiusi „”Kuprinė“ teiravosi moksleivių –

Valerija Vazgirdaitė:

- Mūsų klasėje nėra didelio skirtumo – prašmatniai ar paprastai esi apsirengęs. Tačiau kažkiek jaučiasi. Panelės nepuola girtis, kad firminėse parduotuvėse pirko batus ar džinsus. Bet noras „pasikelti“ kartais išlenda. Gerai, kad įvesta uniforma, ji neleidžia per daug išsiskirti. Visgi mokymasis yra svarbiau už madas.

Aurima Nikštaitė:

- Nors ir reikia nešioti uniforminį švarką, aš išlaikau savo mėgstamą emo – punk stilių. Nemanau, kad šokiruoju kitus. Tiesiog nenoriu būti pilka pelyte. Bet tai nėra prabanga, o tiesiog stilius. Kartais pasitaiko, kad rytais nerandu kuo apsirengti, - viskas atrodo taip nusibodę. Vos vienas kitas pas mus klasėje tesipuikuoja prabangiais rūbais, nes mokytis yra svarbiausia.

Mantas Petrošius:

- Man svarbu ir tai, ir tai. Kiekvienas rengiasi, kaip leidžia jo tėvų kišenė. Bet jeigu kuris iš bendraamžių pradeda pūstis per daug dėl apsirengimo ar ko kito, susirenkame būrelis draugų ir pasikviečiam jį už mokyklos „rimtai pasišnekėti“. Po to jis pūstis jau nebenori. Mokykloje reikia mokytis, o ne vaidinti prieš kitus.

Regina Taurinskaitė:

- Viskas svarbu. Labai daug turi reikšmės, kaip esi apsirengęs. Klasėje iškart jaučiasi, jei kurio tėvai teturi mažai pinigų. Kitos mergaitės priekaištauja – pažiūrėk, kaip atrodai, ar negali geresnių batų nusipirkti. Todėl vaikai iš vargingesnių šeimų, norėdami pranokti turčius, stengiasi geriau mokytis. Turtingesnių šeimų vaikai į mokslą mažiau tekreipia dėmesio.

Vaida Žiubrytė:

- Bendraujant nelabai tesijaučia, ar klasiokas yra iš turtingos šeimos. Geri rūbai, batai, papuošalai nelemia asmens populiarumo. Jei ir būsi prabangiai apsirengęs, nereiškia, kad būsi klasės lyderis. Jeigu kažkas pradeda per daug reikštis, mes jį visaip „užvartom“. Jei gerai mokysies, įstosi ir įgysi gerą specialybę,- pats viską turėsi.

Julius Ubis:

- Pas mus mokykloje, manau, šita problema nėra aštri. Gal ir yra vienas kitas, kuris pernelyg puikuojasi prabangiais rūbais. Mes tokiems neleidžiam reikštis, nusodinam juos. Yra vaikų ir iš paprastų šeimų, kurie mokykloje visaip reiškiasi. Nesakyčiau, kad vaikai iš turtingesnių šeimų nesistengia mokytis, pastebiu, kad dažniau yra atvirkščiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas