![]() |
![]() |
|
SmiltysKurti tautodailininkui padeda ir tikslieji mokslai
“Labiau esu amatininkas negu kūrėjas. Mano darbo filosofija tokia: noriu padėti žmogui gražiau gyventi”, - teigė kretingiškis tautodailininkas Tada Šorys, šiandien švenčiantis savo 30 metų gimtadienį.
Paroda - iš kito pasaulio krašto
Kretingos muziejuje atidaryta Kretingoje gyvenančio, Kolumbijoje Medellino mieste gimusio ir augusio, trečios kartos lietuvio, Alekso Eugenijaus Kulviečio kryžių paroda. Parodoje taip pat eksponuojami ir jo motinos Maritza Gloria Elena Suarez de Kulvietis rankdarbių paroda.
Kultūrinė Gintaro muziejaus vasara
„Šią vasarą Gintaro muziejuje ir jo aplinkoje vyksiantys renginiai yra skirti Lietuvos tūkstantmečiui, todėl jų tematika – labiau tautiška“, - apie liepos pabaigoje prasidedančius poezijos vakarus ir tradicinį rugpjūčio klasikinės muzikos projektą „Nakties serenados“ kalbėjo Palangos Gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė.
Eilėraščiuose – dienoraščio blyksniai
„Seniau svajojau išleisti savo eilėraščių knygą, bet dabar šios minties nebepuoselėju. Kūryba – per daug asmeniška, kad ją skaitytų visi“, - prisipažino 17 metų Marijono Daujoto vidurinės mokyklos mokinė Reda Riepšaitė.
Lietuvos vardą išrašė šokių pynėmis ir skambiausiomis dainomis
Lietuvos dainų švenčių istoriją, trunkančią 85-erius metus, papildė ir beveik 600 mūsų rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų, artistų, jų vadovų. Dalyvavusieji Tūkstantmečio dainų šventėje “Amžių sutartinė” teigė, jog patirti įspūdžiai – nepakartojami, o šventės didybė užgožė iki tol įvykusias šventes.
Gintaras kaip ir žmogus: turtingas arba tuščias.
„Gintaras – įstabi gamtinė medžiaga: jis visada šiltas. Net iš šaltos jūros ištrauktas. Gintaras yra dvilypis kaip ir žmogus: pažiūri į vieną gabalą – iš išorės niekuo ypatingas. Bet atverk jį: pamatai, kiek grožio į jį sudėjo laikmečiai: sustingę priešistorinių augalų, vabzdžių liekanos, oro burbuliukai, - visa tai sukūrė nepakartojamą vidinį gintaro pasaulį. Žvelgi į kitą gabalą – įspūdinga forma ir paviršius, o atveri – viduje pilkas, iškorėjęs“, - teigė Kartenoje gyvenantis 45-erių gintaro meistras ir juvelyras Žydrūnas Einars.
Laisvė ir meilė gimtinei - širdimi sušildyti žodžiai
Vilniuje gyvenanti 70-metė pedagogė Judita Ožeraitytė – dažna viešnia mūsų mieste: čia – jos vaikystės ir jaunystės takai, čia gyvena jos sūnus su šeima, palaidotas vyras. Meilė Kretingai, pokario šeimos išgyvenimai, netektys ir viltys atsispindi moters poetinėje kūryboje: jos eilėraščiuose bei dainose.
Pasakų keliu – į rašytojų gildiją
„Tiesiog šauna į galvą viena mintis: sėdu rašyti ir tuo pat metu fantazuoju toliau. Ta mintis didėja, didėja, ir... pavirsta pasaka“, - savo kūrybos procesą nupasakojo vienuolikmetis Džiugas Litvinas.
Mokytojos fotografijose išsiskleidė gimtinės grožis
„Negaliu atsispirti gamtos grožiui. Tai – mano ramybė, atsipalaidavimas“, - prisipažino Laima Jančauskienė per savo pirmosios fotografijų parodos atidarymą Kretingos pedagogų švietimo centre. Pirmąkart viešai pristatomus kūrybinius darbus autorė paskyrė Lietuvos vardo tūkstantmečiui.
Paveikslai kvepia pavasariu
„Mano paveiksluose – ypač daug žalumos. Žiedai – lyg per padidinamąjį stiklą. Patys mėgstamiausi yra obelų žiedai. Jiems išsiskleidus, su teptuku apsigyvenu sode“, - kalbėjo savo akvarelės darbų parodą arbatinėje „Špitolė“ pristatydama dailininkė Vilija Kazragytė–Bružienė.
|