Pajūrio naujienos
Help
2025 Liepa
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar pritariate griežtesnei kontrolei Lietuvos-Lenkijos pasienyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Smiltys

Naivios avelės, pasipūtę briedžiai, užsispyrę raganosiai – šie ir kiti gyvūnai žvelgia iš romantinio siurrealizmo krypčiai priskiriamos dailininkės Miglės Kosinskaitės drobių, eksponuojamų Palangoje, „Ramybės“ galerijoje.


„Nieko nėra gražiau už gimtąją kalbą ir gebėjimą ja kurti“, – taip kūrybos vakarą, skirtą poetės Lietuvos rašytojų sąjungos narės, aktorės, pedagogės bei Kretingos rajono Garbės pilietės Marijos Meilės Kudarauskaitės 85-erių metų jubiliejui bei jos naujausiai poezijos rinktinei „Kai žodžių sielos ima šviest“ pristatyti, surengtą Kretingos M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, pradėjo bibliotekininkė Birutė Naujokaitienė.


Į mugę Honkonge iškeliaujantys Andriaus Miežio darbai.

Kretingiškio dailininko siurrealisto Andriaus Miežio darbai šį rudenį skinasi kelią į Rytų pasaulio meno erdves: šeši naujausi jo paveikslai bus eksponuojami Honkongo šiuolaikinio meno mugėje „Asia Contemporary art“.

„Pajūrio naujienoms“ A. Miežis teigė, jog pats į šią mugę nevyksiąs, nes kelionės kaštai esą itin dideli – kelionė, vieta mugėje, pragyvenimas kainuoja per 10 tūkst. eurų.

„Mano paveikslus į tolimą šalį išgabens kolegos vilniečio dailininko Arūno Rutkaus vadybininkas Tomas Ivanauskas, kuris taip pat yra ir daugelio muzikos žvaigždžių, tarp jų – ir atlikėjo Andriaus Mamontovo, vadybininkas“, – neslėpė pašnekovas.

Jis sakė, jog jį susiradęs pats T. Ivanauskas, jau keliskart pabuvojęs Hongongo mugėse, trunkančiose 3 dienas. Nes manąs, kad saviti kretingiškio darbai turėtų sudominti Rytų pasaulio meno gerbėjus. A. Miežis taip pat neslėpė, jog vadybininkas ketinąs jo paveikslus parduoti 5-kart brangiau, negu juos perka Lietuvos galerijose.

„Man taip pat vieni įdomiausių yra Kinijos, Japonijos bei JAV šiuolaikinių menininkų darbai“, – tvirtino A. Miežis.

Be Honkongo mugės, A. Miežio paveikslai šiemet dar buvo eksponuoti prestižinėje Londono galerijoje „D Contemporary“, jis dalyvavo tradicinėse „Sostinės dienose“, Vilniuje, o pernai menininkas idėjų sėmėsi Vokietijoje surengtoje kūrybinėje šiuolaikinio meno stovykloje.

„P. n.“ informacija


Akordeono muzikos pakylėti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-09-08
Kretingos meno mokykloje Sigita Šimkutė taip pat yra subūrusi akordeonistų orkestrą, šiemet rengia projektus, ketindama dalyvauti tarptautiniuose konkursuose.

Kretingos meno mokyklos Akordeono skyriaus mokytoja 29-erių Sigita Šimkutė su savo mokiniais daugelio konkursų laureatais Rugile Staponkute ir Ovidijumi Miežečiu rugpjūčio – rugsėjo sandūroje dalyvavo prestižiniuose tarptautiniuose renginiuose, įgydami ne vien svarios patirties, bet ir garsindami savosios meno kalvės vardą.

Moko būti scenos žmonėmis

Praėjusį savaitgalį S. Šimkutės mokinys 13-metis O. Miežetis savąjį akordeoną virkdė Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, įžymaus Lietuvos akordeonisto Martyno Levickio surengtame festivalyje „Akordeono muzikos savaitė“.

„Šis kasmetinis renginys – tarsi akordeono muzikos maratonas. Jame gali dalyvauti visi savo jėgas, skinantis kelią į didžiąją sceną, norintys išbandyti jaunieji atlikėjai, taip pat ir profesionalūs muzikantai. Festivalis vyksta jau kelintus metus ir yra įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje, kai muzikantai be pertraukos grojo net 11 valandų“, – pasakojo S. Šimkutė.

Iš šio festivalio, kuriame jaunuosius atlikėjus globojo pats M. Levickis, jos mokinys O. Miežetis grįžo pastebėtas organizatorių kaip perspektyvus atlikėjas ir buvo apdovanotas padėkos raštu.

„Tokie festivaliai ugdo jaunųjų akordeonistų motyvaciją – Ovidijus ketina tapti profesionaliu atlikėju, žadina jų pasitikėjimą savo jėgomis, ugdo gebėjimą būti artistiškais scenoje“, – apie tai, kodėl svarbu dalyvauti prestižiniuose renginiuose, kalbėjo pedagogė.


Menas, kūryba negalimi be emocijų, filosofinio ir gilaus požiūrio į pasaulį ir gyvenimą – toks buvo pagrindinis parodos „Transformacija“, kurią Kretingos rajono kultūros centre surengė tapytojas, grafikas, poetas, muzikantas bei filosofas Gediminas Bytautas, atidarymo akcentas. Tapybos ir grafikos darbų pristatymą papildė grupės „Poezijos medžiotojai“ muzika, Klaipėdos apskrities poetų bei paties menininko skaitomos eilės. Šios parodos atidarymas siejosi ir su dailininkės Odilės Norvilaitės tapybos darbų paroda „Transformacija 2“, veikiančia Kretingos Motiejaus Valančiaus bibliotekos abonemente.


KŪRYBOS KRAITĖ

  • Smiltys
  • 2017-08-11

„Skambutis sielai...“ – galimybė pamatyti save

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-08-11

Šiuo gyvenimo tarpsniu Palangoje gyvenanti bei kurianti literatė 58-erių Adelė Daukantaitė, savo kūrybinį kelią pradėjusi nuo eilių, sakė ir pati neatsistebinti, kodėl pirmoji jos knyga „Skambutis sielai...“ – prozos, o ne poezijos.


Įkvepia švari gamta ir tikėjimas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-08-11

Pranciškonų brolio amžiną atilsį Viliaus Orvido bičiulio dailininko Boriso Jokubauskio iniciatyva, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į unikalią lankytiną vietą Lietuvoje, Orvidų sodyboje-muziejuje prie Salantų nuo 2005-ųjų organizuojami dailininkų plenerai. Šiemet po pertraukos septintą kartą susibūrę menininkai ne tik tapė paveikslus, bet paminėjo ir 25-ąsias V. Orvido mirties metines.


Kompozicijoje – keturių stichijų ženklai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-08-11
Kretingiškis juvelyras Gražvydas Kasparavičius džiaugiasi sukūręs ir globos namų gyventojus nudžiuginęs savo dovana – monumentalia kompozicija „Ženklai“.

Galingą metalo konstrukciją įmantriai papildo detalės iš melchioro, žalvario, sidabro, juodojo suomiško granito, uosio ir elnio rago.

Pristatydamas savo kūrinį, G. Kasparavičius sakė kompozicijoje „apgyvendinęs“ 4 gamtos stichijas – ugnį, vandenį, orą ir žemę, kuriuose mes gyvename kasdien ir nuo jų esame priklausomi. Kiekviename kompozicijos kampe surašyti tiek religiniai, tiek Zodiako ženklai, tinkantys visai žmonijai bei kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo tikėjimo. Anot kūrėjo, tie ženklai – tarsi vidinio išsilaisvinimo vartai.

„Sukurti kompoziciją ant sienos, prie pat įėjimo į valgyklą, sugalvojau ne šiaip sau. Labai seniai norėjau išbandyti save – sukurti kitokių gabaritų kūrinį, negu esu įpratęs kurdamas juvelyrikos dirbinius. Netikėtai atsirado erdvė ir žmonės, kurie leido šią svajonę išpildyti. Iš vidaus atėjo supratimas, kad galiu kažką svarbaus sukurti žmonėms, kurie yra ne tokie, kaip įprasta matyti visuomenėje. Iš pasąmonės atėjo supratimas, kad būtent tiems žmonės, o ne verslininkams, to ir reikia labiau“, – kalbėjo G. Kasparavičius.

Kompoziciją pradėjęs kurti pernai rudenį, G.Kasparavičius ją užbaigė per 8 mėnesius. Menininkas neslėpė, jog šis darbas iš jo pareikalavęs ypatingų vidinių jėgų, nemigos naktų, o ypač – sveikatos. „Buvau visiškai užmiršęs poilsį. Per tą laiką išgyvenau 2 širdies-kraujagyslių operacijas, kentėjau ir iš vidaus. O po kompozicijos atidengimo miegu kaip kūdikis, – atrodo, kad visi pasauliai – buvę ir esantys – mane laimina visais savo ženklais“, – atviravo kūrėjas.


KŪRYBOS KRAITĖ

  • Smiltys
  • 2017-07-14

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas