Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šukiškė pripažinta folkloro deimantu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-08-16

Darbėnų seniūnijos Šukės kaimo folklorinio ansamblio dalyvė 70-metė Liuda Paulienė Druskininkuose surengtame respublikiniame pasakotojų konkurse iš 25 dalyvių buvo pripažinta artistiškiausia pasakotoja ir pelnė I vietą bei piniginį prizą.

Į Lietuvos liaudies kultūros centro išvien su Druskininkų kultūros centru surengtą pasakotojų konkursą „Žodzis žodzį gena“, skirtą Tarmių metams, L. Paulienę lydėjo Šukės folkloro ansamblis bei Kretingos kultūros centro Šukės filialo vadovė Violeta Ruikienė.

V.Ruikienės žodžiais, L.Paulienė konkursui buvo parengusi du šmaikščius žemaitiškus pasakojimus, tačiau per pasirodymą perpasakojo iš senovės girdėtą istoriją apie pylę, Mylę, pačią ir katę.

„Visi 25 konkurso dalyviai pasirodė įdomiai, bet į sceną išėjus Liudai, žiūrovai lūžo iš juoko. Nors dauguma nesuprato senoviškų žemaitiškų žodžių bei tarmiškų frazių, tačiau žiūrovus bei komisiją sužavėjo L. Paulienės talentas – jos emocijos, gebėjimas valdyti intonacijas ir išraiškingai perteikti pasakojamą istoriją“, - sakė V. Ruikienė.

Po konkurso šukiškiai aplankė Druskininkų skulptūrų parką, Merkinę, pasilinksmino vandens pramogų parke.

„Dabar turime tikslą kino juostoje įamžinti L.Paulienę, - tai bus bendras Šukės kultūros filialo ir Kretingos kultūros skyriaus projektas“, - tvirtino V.Ruikienė. Šukės skyrius į kompaktinę plokštelę jau įrašė kitos šukiškės – folkloro puoselėtojos Kazimieros Martinkienės - atliekamas senovines liaudiškas dainas. „Mūsų kaimas turi du žodinio tautos paveldo deimantus, ir būtina jų kūrybą išsaugoti ateities kartoms“, - įsitikinusi Šukės filialo vadovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas