Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kelią pastojo ratuoti užpuolikai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-01-16

Ratuoti užpuolikai kelią pastojo kretingiškiams, grįžtantiems iš vandens pramogų parko, esančio Latvijoje.

Dviem automobiliais grįžtančius kretingiškius nuo didesnių nelaimių apsaugojo, pačių nukentėjusiųjų žodžiais, arba automobilyje buvę vaikai, arba į pagalbą skubančių policijos automobilių švyturėliai.

Vijosi reikalaudami sustoti

Savaitgalio vakarą kretingiškiai, kurių pavardės redakcijai žinomos, važiavo namo. Pirmajame automobilyje važiavo brolis su šeima ir tėvais, antrajame – jo sesuo su dviem mažamečiais vaikais. Kadangi artėjo pusiaunaktis, vaikai miegojo ant galinės automobilio sėdynės.

Kretingiškiai pravažiavo Skuodo rajone esančius Lenkimus. Likus gal dešimčiai kilometrų iki Kretingos rajono ribos, pirmąjį automobilį pasivijo „BMW“ ir pradėjo važiuoti greta. Šiame automobilyje, pasak nukentėjusiųjų, sėdėjo jaunuoliai, kurie kretingiškiams rodė įvairius gestus. Netrukus „BMW“ aplenkė automobilius ir kurį laiką važiavo vingiuodami per visą važiuojamosios dalies plotį. Tačiau netrukus „BMW“ sustojo, užtverdamas kelią.

Kretingiškiai sulėtino greitį ir apsisuko. Jie matė, kaip iš „BMW“ lipa jaunuoliai ir bėga jų automobilių link. Tačiau kretingiškiai spėjo apsisukti.

Važiuodami per Lenkimus nukentėjusieji matė dar du stovinčius automobilius. Kretingiškiai mano, kad tai galėjo būti juos užpuolusių jaunuolių bendrai.

Spardė automobilį ir daužė vairuotoją

Užpuolikai nuo kretingiškių neatstojo. Nukentėjusiųjų manymu, norėdami būti mažiau pastebimi, „BMW“ važiavę jaunuoliai išjungė šviesas. Kad užpuolikai neaplenktų nepastebėti, kretingiškis, vairuojantis vieną iš automobilių, įjungė avarinio sustojimo šviesą. Tai suklaidino antrąjį kretingiškių ekipažą. Jie sustojo manydami, kad kažkas nutiko bendrakeleivių automobiliui.

Tuo pasinaudojo užpuolikai. „BMW“ aplenkė kretingiškių automobilius ir sustojo skersai kelio. Iš galo kelią užtvėrė dar du automobiliai, kuriuos kretingiškiai įtarė matę stovint Lenkimuose.

Iš „BMW“ iššoko jaunuoliai ir pradėjo daužyti pirmojo automobilio, kuriame važiavo sutuoktiniai su dviem vaikais, duris, jas spardyti. Moteris spėjo užspausti durelių užraktus, tačiau vairuotojo pusėje to nepadarė. Jaunuoliai, atidarę šias duris, pradėjo mušti ir tempti iš automobilio vairuotoją. Tuo pat metu užpuolikai koneveikė abu sutuoktinius.

Nuo triukšmo pabudo vaikai ir atsisėdo. Vienas užpuolikų, pamatęs vaikus, savo bendrams paliepė liautis ir pasitraukti.

Kai atvyko policija, užpuolikai buvo pabėgę. Tačiau netrukus jie buvo nustatyti, nors iki šiol neaišku, kiek iš tiesų jaunuolių dalyvavo įvykyje.

Jaunuoliai pasigedo gėrimų

Dėl įvykio Skuodo rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Tyrimas pradėtas pagal du straipsnius – dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir turto gadinimo“, - „Pajūrio naujienoms“ sakė ikiteisminio tyrimo tyrėjas Vytautas Litvinas.

Policija nustatė grupę asmenų, galimai dalyvavusių įvykyje. Kadangi apklausti ne visi įvykio dalyviai, policija įtarimų dar nepareiškė. Skuodo rajono policijos komisariato tyrėjas neįvardino, kiek asmenų dalyvavo įvykyje. Tačiau nurodė, kad vienas jų yra 16 metų, kiti – pilnamečiai. Vienas įvykio dalyvių yra buvęs teistas. Visi apklaustieji – Kretingos miesto ir rajono gyventojai.

Pirminiais policijos duomenimis, apklaustieji jaunuoliai tą vakarą Lenkimų parke girtavo. Trumpam jie buvo palikę alkoholinius gėrimus išgertuvių vietoje. Kai grįžo atgal – jų neberado.

Jaunuoliai pamatė, kaip tuo metu pro šalį lėtai pravažiavo du automobiliai. Todėl pamanė, kad šiais automobiliais važiuojantys žmonės ir bus pasisavinę jų butelius. Kažkas pasiūlė pasivyti.

Pasak policijos pareigūno, tokio pobūdžio bylose galimas susitaikymas. Nukentėjusieji neslėpė svarstantys tokią galimybę.

Nei Kretingos, nei Skuodo rajonų policijos pareigūnai sakė negalintys prisiminti, kad koks nors panašus atvejis būtų nutikęs jų rajonuose. Nesumenkindami nukentėjusiųjų – suaugusiųjų ir vaikų - patirto siaubo, pareigūnai sako, kad konkreti situacija nebuvo tokia baisi. Tai nebuvo grėsmingi pakelių plėšikai – tik nuo alkoholio apsvaigęs žalias jaunimas.

Nedarykite nei durų, nei langų

Kretingos rajono Kriminalinės policijos vadovas Andrius Grabys sakė, kad žmonės, patekę į panašią situaciją, nedelsdami turėtų skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Kol atvyks policija, reikėtų užspausti durų užraktus ir uždaryti langus. Visais įmanomais būdais reikia stengtis išvengti automobilio užblokavimo.

Įtaręs, kad automobilis gali būti užblokuotas, vairuotojas turėtų važiuoti taip, kad bet kuriuo metu galėtų apsisukti. Jei užpuolikams pavyko užblokuoti automobilį, reikia užrakinti duris ir uždaryti langus, nelipti iš automobilio ir nesiaiškinti. Tuo pat metu reikėtų stengtis atkreipti aplinkinių dėmesį – garsiniais, šviesos ar kitais signalais.

Kelyje gali būti įrengta pasala. Ją pastebėjus, reikia sumažinti greitį ir pasistengti bet kokiu būdu išvengti susidūrimo su kliūtimi arba atakos. Jeigu įmanoma, reikia stengtis kliūtį apvažiuoti arba pro ją prasiveržti. Galima apsisukti ir važiuoti kita kryptimi. Jeigu kliūtį pastebėjote tamsiuoju paros metu, geriau sukti atgal. Iš pradžių siūloma važiuoti atbuline eiga, o nutolus saugiu atstumu – apsisukti ir grįžti atgal.

Specialistai įspėja, kad variklis turi veikti, sankabos pedalą reikia laikyti nuspaustą ir pro veidrodėlius stebėti aplinką.

Nevalia pasikliauti pakeleiviais, prašančiais sustoti. Jei manote, kad būtina pagalba, sustokite ir neatidarydami lango įvertinkite situaciją. Jei paėmėte pakeleivį – sodinkite jį priekyje ir pareikalaukite užsisegti saugos diržą.

Specialistai sako - jeigu jaučiate, kad to keleivio vežti nereikėtų, tai ir nevežkite.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas