Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Miškų apsupto Šukės kaimo žmonės jau ketvirtą kartą buvo susirinkę į bendruomenės vasaros šventę „Aš nusiesiu į žalė gėrė“. Kretingos kultūros centro Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė sukvietė gyventojus pasiklausyti klasikinės muzikos bei sudalyvauti sportinėse varžybose. Šukiškiai būgštavo dėl galimo lietaus, tačiau per visas rungtynes švietusi saulė praskaidrino šventės dalyvių nuotaiką.

Kretingos kultūros centro Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė.

Sporto šventė šįsyk buvo netradicinė, joje dalyvauti galėjo visi atvykusieji. Itin originaliai buvo surengtos futbolo varžybos: vartininkai vartus gynė užrištomis akimis, o žaidėjai kamuolį vaikėsi surištomis kojomis. Kad komanda laimėtų, reikėjo dirbti kartu - suderinti greitį bei patarti vartininkui, į kurią pusę skrieja kamuolys. Aidėjo juokas, kadangi ši rungtis buvo itin smagi – per greitai kamuolio link bėgantys žaidėjai vertė iš kojų savo komandos narius, painiojosi virvė, o vartininkams tarp kojų kamuolys praskriejo ne sykį. Taigi laimėjo geriausiai vienas kitą suprantantys futbolininkai.

Išskirtinis Šukės šventės akcentas – gyva muzika.

Šeimos dalyvavo tinklinio, smiginio, virvės traukimo bei balionų mėtymo varžybose. „Surengti tokias rungtynes Šukės kaime nusprendėme pirmą kartą.Vaikai itin laukė šios šventės, jau prieš kelias dienas atėję prie kultūros namų tvarkė aplinką. Džiaugėmės, kad iš Savivaldybės gavome smiginio lentą, tinklinio stovus ir net futbolo vartus“,– sakė sporto šventės organizatorė Aurelija Šaduikytė. Rungtyse žmonės dalyvavo labai aktyviai – štai tinklinio varžybose rungėsi net 50 žmonių.

Lyti pradėjo tik žmonėms suėjus į salę, kur prasidėjo muzikinė renginio dalis. Į renginį pavėlavęs Kretingos savivaldybės meras J.Mažeika juokavo: „Čia aš jums atvežiau lietų“. Meras džiaugėsi, jog rengiant šventę įdėta daug pastangų, bei paminėjo, kad tokiuose renginiuose visuomet malonu apsilankyti. Šventėje skambėjo klasikiniai kūriniai. Fleita grojo Gabija Kochanskaitė, fortepijonu - Viktorija Varanavičiūtė. „Šiais metais žmones norėjome pritraukti tikra gyva muzika. Norime, kad mūsų bendruomenę sietų tvirtesnis ryšys su tradicijomis, tad dėmesio skyrėme folklorui ir liaudies kapeloms. Akcentavome etnokultūrą, klasikinę muziką. Siekėme atskleisti akademinės muzikos žavesį, tad šventėje nėra estradinės ir fonograminės muzikos“, – sakė Violeta Ruikienė.

Smagių akimirkų suteikė įvairios sporto rungtys

Renginio metu muzikavo Antano Žvinklio vadovaujamas Kretingos rajono kultūros centro Kūlupėnų skyriaus estradinis kvartetas ir Stasio Jucio vadovaujama liaudiška kapela. Su kraštiečiu Mindaugu Rojumi dainavo Klaipėdos muzikinio teatro solistė Rita Petrauskaitė.

Organizuojant šventę prisidėjo ir kaimo gyventojai. „Vyrai pastatė palapinę, tad dabar turime, kur nuo lietaus pasislėpti. Galimybės menkos ir ribotos, bet, kai gyventojai vieningi, tai ir šventės įvyksta“, – bendruomeniškumo svarbą pabrėžė V. Ruikienė.

Kiekvienais metais į šventę atvykstantis Kretingos savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Ročys buvo geros nuomonės apie renginį: „Džiaugiuosi, kad kaimas turi tradicinę šventę ir kad į ją susirenka vis daugiau žmonių. Šis renginys stiprina bendruomenę, viliuosi, kad jis populiarės ir įgaus platesnį mastą. Noriu, kad prasidėjusi graži tradicija tęstųsi ir toliau“, - sakė V. Ročys.

*

Sporto rungčių nugalėtojai

Smiginis: I v. – Deivydas Medvedevas, II v. – Justinas Jakumas, III v. – Samanta Žebrauskytė; virvės traukimo varžybos: nugalėjo komanda „Galiūnai“( Kotryna Pakutkaitė, Vaidas Pakutka, Jolanta Gujytė, Vita Šaduikienė), II v. užėmė – „Laimėtojai“(Deimantė Miliūtė, Viktorija Londt, Gabrielius Londt, Mantas Milius), III v. – „Spartiečiai“ (Ligitas Klikna, Justinas Jakumas, Armandas Juodis, Deividas Medvedevas); balionų mėtymas: I v. - Kotryna Pakutkaitė ir Vaidas Pakutka, II v. – Daiva Medvedevienė ir Vaidas Medvedevas, III v. – Kristina Kavaliauskienė ir Adomas Kavaliauskas; tinklinis: I v. - „Nugalėtojai“ (Aldona Puodžiūnienė, Petrė Barasaitė, Daiva Medvedevienė, Viktoras Medvedevas), II v. – „Spartuoliai“ (Armandas Juodis, Deivydas Medvedevas, Justinas Jakumas, Ligitas Klikna), III v. – (Tesa Mikalauskaitė, Donata Jonušaitė, Monika Butkutė, Monika Strumilaitė); futbolas: I v. - „Laimėtojai“ (Dainius Milius, Mantas Milius, Dovilė Milienė, Gabrielius Londt), II v. – „Vėtra“ (Deivydas Medvedevas, Viktoras Medvedevas, Gabija Medvedevaitė, Justinas Jakumas), III v. – „2 ne 1“ (Tesa Mikalauskaitė, Donata Jonušaitė, Monika Butkutė, Monika Strumilaitė).

Karolis BALTADUONIS

Vilniaus universiteto studentas


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas