Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sekmadienį Kurmaičiuose šurmuliavo tradicinė vasaros šventė – nuo ryto aidėjo varžybų švilpukas, į šv. Mišias kvietė bažnyčios varpai, o vakare nuo šokių ir dainų skambėjo visa gyvenvietė.

Po iškilmingų šv. Mišių tikintieji susirinko agapėje, kur ne tik vaišinosi, bet ir džiaugėsi vienas kito bendryste. Dešinėje - Tūbausių parapijos klebonas, kunigas Antanas Grabnickas, laimina šventinį stalą.

Vasaros šventę organizavo Kretingos kultūros centro Kurmaičių skyrius, vadovaujamas Donato Žilinsko, sporto klubas „Kurmaičiai“, Kurmaičių bendruomenė ir Tūbausių šv. Apaštalo Andriejaus bažnyčia.

Dovanojo bendrystės nuotaiką

Trečius metus vasaros šventė Kurmaičiuose pasitinkama kartu su šv. Henriko atlaidais, kurie Tūbausių šv. Apaštalo Andriejaus bažnyčioje minimi dar nuo jos įkūrimo – 1939 m. Tais metais į Tūbausius atvykęs kunigas Henrikas Sirtautas ne tik medinę kaimo bažnyčią pavertė plytų mūru, bet ir įsteigė šv. Henriko, kuris buvo Vokietijos imperatorius, atlaidus. Šventinė procesija aplink bažnyčią, Švenčiausiojo pagarbinimas – viena iškilmingiausių atlaidų dalių.

„Padarydami nuodėmę, atskiriame save nuo Dievo, bažnyčios, artimųjų, pačių savęs. Išpažintis – tai susitaikymas, kuris tuos ryšius atstato. Tačiau reikia atitaisyti ir nuodėmių pasekmes – žengti paskutinį susitaikymo žingsnį. Yra daug nuodėmių, kurių atitaisyti negalima – juk laiko atgal neatsuksi. Dėl to Dievas per bažnyčią mus kviečia atlaidams. Per juos atlikta išpažintis, Komunija, sukalbėta Popiežiaus intencija naikina nuodėmių padarytus randus. Darydami atlaidus sau, galime juos skirti ir už mirusius artimuosius“, - sakė Tūbausių parapijos klebonas kunigas Antanas Grabnickas, pridūręs, kad atlaidai – tai šventė sielai, o kaimo šventė – džiaugsmas kūnui.

Iškilminga šv. Henriko atlaidams skirta adoracija aplink Tūbausių šv. Apaštalo Andriejaus bažnyčią

Visi tikintieji po šv. Mišių vaišinosi agapėje. Šokiui į aikštelę kvietė smagi Kretingos rajono kultūros centro armonikininkų ansamblio, vadovaujamo Vytauto Kubilinsko, atliekama muzika.

„Nuotaika – išlaukta ir subrandinta. Šv. Henriko atlaidai, kaimo renginys – bendra džiaugsmo šventė, kai galime pabūti visi drauge, neskubėdami po šv. Mišių susėsti ir pabendrauti ne tik religinėmis temomis, bet ir pakalbėti apie kasdienybę“, - teigė Tūbausių seniūnaitė Aušra Endriekienė.

Atlaidų dovanojama nuotaika džiaugėsi ir kiti parapijos nariai. Kurmaičių pradinės mokyklos mokytoja Ina Česnavičienė teigė, kad šv. Henriko atlaidai išsiskiria iškilminga procesija, tai – giminės bendrysės šventė.

„Atlaidai – puikūs, tačiau gaila, kad šioje parapijoje nėra nė vieno Henriko. Taigi, Kretingos seniūnija nepriims nuo šiol nė vieno pirmagimio berniuko, jei jis nebus Henrikas“, - juokavo šios seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas.

Šventės sukūryje – sporto varžybos

Anot sporto klubo „Kurmaičiai“ vadovo Vaido Gedvilo, šiemet šventėje dalyvavo rekordinis sportininkų skaičius – 45 sporto aistruoliai.

Nuo ryto Kurmaičių stadione kojas mankštino futbolininkai – šiemet pirmąkart vasaros šventėje įvyko futbolo turnyras. Jaunučių grupėje I vietą pelnė „Nike“ komanda, II v. – „Bliekausiai“, o tretieji liko „Skirtingieji“. Vyresniųjų grupėje aukso medaliais pasipuošė „Anonimai“, po baudinių serijos antrąją vietą užėmė „Viltūnai“, o III v. – „Amba“.

Antrąkart įvyko baidarių varžybos – šiemet į rankas irklus paėmė gausesnis būrys vandens pramogų mėgėjų negu pernai. Vienas renginio organizatorių, KKC Kurmaičių skyriaus meno vadovas Donatas Žilinskas pasidžiaugė, kad baidarių sporte jėgas šiemet išbandė ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Vaikinai varžėsi dviejose amžiaus grupėse. Jaunučių grupėje pirmieji finišavo Rokas Žilinskas ir Mantas Elzbergas, antrieji – broliai Laurynas ir Andrius Zoberniai, tretieji – Regimantas Kripas ir Gvidas Juozaitis. Suaugusiųjų grupėje nenugalimi buvo Leonas Alčauskas ir Audrius Jašmontas. Sidabro medalius pelnė Artūras Zastartas ir Vaclovas Rima, o bronzos – Pranas Zastartas ir Mantas Pužas.

Baidarių lenktynėse dalyvavo ir 12 merginų. Jokių vilčių varžovėms nepaliko ir pirmąją vietą iškovojo Neringa Jakumaitė ir Ingrida Žiaušytė. Antrosios liko Aušra Jašmontienė ir Sandra Tamošauskienė, 6 sekundėmis nuo jų atsiliko ir bronzos medaliais pasipuošė Deimantė Gedvilaitė ir Lijana Janušaitė. Mini olimpinės žaidynės suorganizuotos ir mažiesiems šventės svečiams. Komandos, kurias sudarė ne tik vaikai, bet ir į pagalbą jiems atėję šeimos nariai, varžėsi, kurios greičiau šaukštu pripildys vandens stiklinę, kurios pirmos bėgdamos su gelbėjimo ratais „nuplauks“, nušuoliuos per dideliais auliniais batais iki vėliavėlės. Vietoj olimpinių medalių mažieji sulaukė saldainių lietaus.

Baidarių lenktynės sulaukė ne tik vyrų, bet ir moterų susidomėjimo.

Netrūko padėkų ir linksmybių

Kurmaičių bendruomenės pirmininkas Vytautas Viščiūnas pasidžiaugė, kad kitais metais šventė turbūt jau vyks renovuotoje estradoje – čia ketinama pastatyti krepšinio aikštelę, suoliukus, pavėsinę, įrengti laužavietę. Vasaros šventėje tradiciškai apdovanoti bendruomenės naujagimiai, kurių šiemet buvo keturi: Auksė Gedvilaitė, Airidas Varkojis, Gustė Pikturnaitė ir Danelija Tarasevičiūtė. Padėkos raštai įteikti ir gražiausių, tvarkingiausių sodybų savininkams.

„Greitai mūsų bendruomenėje nebeliks nesutvarkytų, neišpuoselėtų sodybų“, - teigė V. Viščiūnas. Padėkos raštai už gražiausias sodybas įteikti Danutei ir Albertui Anužiams, Eugenijai ir Pranui Montrimams, Stasei ir Juozui Kontrimams, Genovaitei ir Leonui Rimkams, Elvyrai ir Steponui Rimkams, Audronei ir Vladui Pociams, Irenai ir Juozui Tamošauskams, Inai ir Romualdui Česnavičiams, Virginijai ir Aliui Lingaičiams, Irenai ir Steponui Endriekams, Bronislavai Vainorienei, Laimutei ir Kęstučiui Brazdžiams.

Pirmąkart Vasaros šventėje įvyko futbolo varžybos, kuriose tarp komandų virė įnirtinga kova.

Pašokti ir kartu padainuoti kvietė Kurmaičių kaimo kapela, vadovaujama meno vadovo Nerijaus Jasinsko. „Jums pasisekė, kad turite nuostabią, jauniausią mūsų rajone kaimo kapelą, kurios dainos – už širdies griebiančios. Linkiu, kad tradicinė vasaros šventė visuomet gyvuotų, nes tokie renginiai stiprina, sutelkia ir vienija bendruomenę“, - sakė Kretingos rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Ročys.

Kaimo kapelai, bendruomenės pirmininkui, Kurmaičių ir Tūbausių seniūnaitėms dėkojo ir seniūnas A. Gedminas. „Džiugu, kad ši bendruomenė – labai aktyvi“, - teigė jis įteikdamas Padėkos raštus ir dovanas.

Kaimo šventėje netrūko liaudiškos muzikos. Susirinkusiuosius savo dainomis šildė ne tik kaimo kapela, bet ir stilizuotos muzikos grupė „Liuksas“, Kretingalės kultūros centro Girkalių kultūros namų vokalinis moterų ansamblis „Smiltelė“.

Vasaros dangų vakare nušvietė šventinis fejerverkas.

Inesa RINKEVIČIŪTĖ

Korespondentė-mokinė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas