Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dupulčiuose įvyko šventė „Dupulčiams - 760 metų“, kurioje dalyvavo ne tik šio kaimo gyventojai: smagiame sambūryje svečiavosi ir Baublių bei Valėnų kaimų bendruomenių atstovai, taip pat sulaukta dalyvių iš aplinkinių kaimų.

Dupultiškis Valerijonas Veitas, medį drožinėjantis jau 30 metų, savo kūryba mielai dalinasi su bendruomene.

„Pirmą kartą Dupulčių bendruomenės suorganizuotas renginys buvo skirtas Žalgirio seniūnijos bendruomenėms susipažinti, aptarti jų bendravimo ir bendradarbiavimo perspektyvas, galų gale – smagiai praleisti laiką“, - teigė Kretingos kultūros centro Raguviškių skyriaus vedėja ir renginio organizatorė Ingrida Herulcaitė - Ašmontienė.

Šventės metu buvo surengta Vytauto Leono Dirmeičio ir kitų Dupulčių kaimo gyventojų parengta fotografijų paroda, menanti tarybinio sodininkystės ūkio laikus, Dupulčių kaimo vaikų piešinių paroda ,,Mūsų kaimas“. Buvo eksponuojami ir kaimo žmonių rankdarbiai, tarp jų ir Valerijono Veito išdrožtos medžio statulėlės. Medžio meistras, drožinėjantis jau 30 metų, pasidžiaugė, jog yra rengiamos tokios bendruomenių šventės, kad žmonės turi galimybę pabendrauti, pasilinksminti.

Renginio organizatorė I.Herulcaitė-Ašmontienė teigė, jog šventės metu susipažino su daug nuoširdžių žmonių, kurie neliko abejingi šventės organizaciniams rūpesčiams. Dupulčių kaimo gyventoja Nina Budrikienė ne tik pasiūlė daug gražių renginio idėjų, bet ir prisipažino, jog likus porai dienų iki renginio naktį net verkusi iš jaudulio, nerimavusi, kad tik šventė pasisektų. „Organizuojant šį renginį netgi kilo naujų idėjų kitoms šventėms surengti. Manau, kad kitais metais dupultiškius bus galima sukviesti švęsti Joninių“, - kalbėjo I.Herulcaitė-Ašmontienė, kuriai talkino Laura Povilaitytė. Prieš prasidedant šventinėms linksmybėms, Dupulčių bei kitų kaimų žmonės buvo pakviesti pasivaržyti smiginio, šaudymo iš lanko, vaikščiojimo kojūkais, svarsčio kilnojimo rungtyse. Vaikus linksmino klounai, kuriuos vaidino Raguviškių bibliotekininkė Zofija Mačiuvienė ir jai talkinęs Simonas Sungaila.

Šventės dalyvius domino fotografijų paroda, menanti tarybinio sodininkystės ūkio laikus.

Po sporto varžybų vyko iškilmingas šventės atidarymas - pasodintas ąžuolas ir apdovanoti labiausiai nusipelnę kaimo gyventojai. Padėkos buvo įteiktos Marijai Bučmienei - už sodininkystės tradicijų puoselėjimą, Jovitai Anužienei - už ilgametį ir nuoširdų darbą, Valerijonui Veitui - už Dupulčių vardo garsinimą ir meilę medžiui, Marijai Keblienei - už kantrybę ir meilę užauginus gausią šeimą, Kostui Litvinui, Stefanijai ir Vladui Gaudučiams - už ilgametę muzikinę veiklą ir Dupulčių vardo garsinimą, Aldinonai Rapalienei - už ilgametę pedagoginę veiklą, Valentinai Orlanienei - už meilę poezijai, Danutei Maksvytienei - už pagalbą organizuojant šventę, Kęstučiui Valiukui ir Algimantui Mačiukui - už pagalbą organizuojant sporto renginius Žalgirio seniūnijoje. Taip pat buvo apdovanoti 10 gražiausių sodybų puoselėtojai bei pagerbti metų verslininkai.

Dupulčių 760 metų jubiliejui paminėti iš anksto buvo surengtos seniūnijos stalo teniso, tinklinio bei krepšinio varžybos. Stalo teniso varžybose I v. užėmė Henrikas Petrauskas, II v. – Irmantas Vaitelė, III v. – Arvydas Stuopelis. Tinklinio varžybose nugalėjo Raguviškių kaimo gyventojai Mantas Barzdžius, Rolandas Girčys, Audrius Vaitkus, II v. atiteko Aurimui Jonkui, Simui Beržonskiui ir Kęstučiui Valiukui iš Jokūbavo, III v. - Eimantui Kupšiui, Žygimantui Lukui ir Žygimantui Giedai iš Baublių. Pastarieji vaikinai III v. užėmė ir krepšinio varžybose, kuriose nugalėjo jokūbaviškiai Aurimas Jonkus, Aretas Mikaločius, Kęstutis Valiukas, antri buvo Mantas Barzdžius, Tomas Gudauskas, Gvidas Beržonis.

*

Gražiausias sodybas Žalgirio seniūnijoje puoselėja: Eleonora ir Saulius Kupšiai (Baublių k.), Janina ir Bronius Sermončiai (Nausodis), Elena ir Kazys Budriai (Raguviškiai), Jadvyga ir Antanas Mastauskai (Žutautai), Birutė ir Pranciškus Narvilai (Jokūbavas), Rima ir Arvydas Stuopeliai (Budriai), Dalia Žiliuvienė ir Sigitas Buivydas (Valėnai), Jadvyga ir Antanas Norvilai (Rubuliai), Sigita ir Romas Mažonai (Mikoliškiai), Onutė ir Rolandas Petravičiai (Dupulčiai).

Karolis Baltaduonis

Vilniaus universiteto studentas


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas