Pajūrio naujienos
Help
2023 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar, norint įsidarbinti į valstybės tarnybą, vis dar reikia turėti pažinčių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Stok už garbę Lietuvos“, - ragina Kretingos kultūros centro teatro-studijos „Atžalynas“ kojūkininkų trupė savo istorinio žygio nuo Andulių piliakalnio iki Kretingos Rotušės aikštės šūkyje.

Visoje Lietuvoje ir užsienyje žinomi Kretingos „Atžalyno“ kojūkininkai savo veiklos metus skaičiuoja nuo pirmo viešo pasirodymo 2003 m. liepos 6 d. Pasaulio lietuvių dainų šventėje „Mes“ Vilniuje. Šiemet dešimtmetį mininčios kojūkininkų trupės nariai taip pat liepos 6-ąją planuojamame žygyje „Stok už garbę Lietuvos“ žada su kojūkais įveikti 10 kilometrų maršrutą.

Iš Andulių piliakalnio, kur, istorikų teigimu, prasidėjo Kretingos miestas, kojūkininkai tiesiausiu keliu į Kretingos centrą neis, nes šis kelias jiems būtų per trumpas, nesudarytų norimų 10 km. Žygio maršrutas bus vingiuotas: ves Klaipėdos gatve į Pelėdos kalną, nuo šio kalno J. Basanavičiaus gatve – iki jos galo, per Akmenos upės krantus jungiantį pėsčiųjų tiltą ties Kretingos dvaru–muziejumi į Savanorių gatvėje esančią Savivaldybę, Topolių gyvenamuoju rajonu, pro parduotuvę „Grifas“, Maironio gatve į Kretingos kultūros centrą, iš čia – į Rotušės aikštę.

„Jeigu kažkiek metrų iki dešimties kilometrų pritrūktų, dar pamarširuosime po centrą“, - sakė žygio sumanytojas, trupės režisierius Algimantas Verbutas, pažymėjęs, jog žygeiviai sieks ir Lietuvos rekordo, tad jų žygį stebės ir Lietuvos rekordus registruojančios agentūros atstovai. Žygyje kojūkininkai kas 2 km sustos pailsėti, pabendrauti su juos lydinčiais bei pasitinkančiais žmonėmis, su jais nusifotografuoti. Visą žygį kojūkininkai neš Lietuvos vėliavą.

„Žygyje dalyvaus dabartiniai ir buvę trupės nariai, dabar studentai, kurie irgi entuziastingai pritaria šiai žygio idėjai“, - kalbėjo A. Verbutas.

„Atžalyno“ kojūkininkai - pirmoji ir vienintelė kojūkininkų trupė Lietuvoje.

A. Verbuto vadovaujami kojūkininkai, bendradarbiaudami su dailininkais profesionalais, per dešimtmetį yra sukūrę įvairių muzikinių reginių scenoje: „Šokis su kaspinais“, „H. K. Anderseno pasakų personažų susitikimas prie senojo žibinto“, gatvėje – „Linksmieji šlavėjai“, „Ilga kelionė per kopas“, „Keturios medūzos krante“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas