Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Knygos išmokė gyventi kitaip

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Gyvenimo būdas
  • 2007-01-09

Meilė Tamošiūnienė - Kretingoje esančio knygyno „Atrask save“ savininkė. Knygynas sėkmingai dirba jau septintus metus. Prieš keletą metų knygyne pradėta prekiauti ne tik knygomis apie sveikatą, bet ir įvairiomis žolelėmis bei jų mišiniais.

M.Tamošiūnienė sako, jog jos darbas - prekyba įvairiomis knygomis - turi įtakos gyvenimo būdui ir pomėgiams.

Pasak knygyno „Atrask save“ savininkės Meilės Tamošiūnienės, žmonės čia užsuka nusipirkti ne tik knygų, bet ir džiovintų vaistinių augalų.
Vietoj vaistinės - į knygyną

Prekyba knygomis apie sveikatą ir pačias darbuotojas įpareigoja gyventi kiek kitaip negu įprasta. Gavus naujų knygų, moterys pirmiausia pačios stengiasi jas perskaityti, kad vėliau galėtų padiskutuoti su knygų pirkėjais.

Knygyne rengiami ir įvairūs seminarai.

Anot M.Tamošiūnienės, darbas ir greitas gyvenimo tempas neleidžia sirgti ir verčia pačiam savimi pasirūpinti. Todėl jos gyvenime svarbią vietą šiuo metu užima joga, pirtis ir tikėjimas. Šie dalykai – ne mados vaikymasis, o natūralus poreikis iš vidaus.

- Jei per savaitę nors kartą neapsilankau pirtyje – man kažko trūksta. Pirtis su visomis grožio ceremonijomis - vantomis ir žolelėmis - yra tikras malonumas,- sakė pašnekovė.

Kretingos pirtis - mėgstama moterų, čia dažnai renkasi nuolatinės klientės. Į pirtį M. Tamošiūnienė ateina ramybės ir pailsėti, todėl į kalbas nelabai leidžiasi.

Joga, kaip ir tikėjimas, duoda stiprybės. Sunkią gyvenimo akimirką joga padeda žmogui nesuklupti.

Knygyne dalijimasi ir informacija: atėję pirkėjai išsipasakoja apie negalavimus, kaip patiems pavyksta juos įveikti. Knygyne dirbančios moterys, perskaičiusios įvairiausių knygų, taip pat turi ką papasakoti. Todėl čia vyksta nuoširdus bendravimas tarp pirkėjo ir pardavėjo.

Į knygyną nusipirkti reikiamų knygų užsuka ne tik kretingiškiai, bet atvyksta žmonių ir iš kitų rajonų.

M.Tamošiūnienė džiaugiasi savo darbuotojomis ir mano, jog tai, kad knygynas - mėgstamas pirkėjų, yra ir jų nuopelnas.

Pasitaiko, kad žmonės rūsyje įsikūrusią knygyno patalpą, kur prekiaujama sveikos gyvensenos, populiariosios medicinos literatūra ir žolelėmis, pavadina tiesiog vaistine. Šiame skyriuje dirbanti pardavėja Žaneta Diržienė pirkėjams gali išsamiai papasakoti apie įvairias žoles ir jų mišinius kuriais prekiaujama.

Antrame aukšte dirbančios Sondra Mylienė ir Gileta Mikaločiūtė taip pat turi apie ką pakalbėti su pirkėjais.

Pakeitė požiūrį į maistą

Pasak pašnekovės, visada jai buvo aktualu natūralūs produktai, tad ir pačiai kilo noras įsitikinti, kiek mityba reiškia žmogaus gyvenime. Rezultatas buvo puikus – be jokio vargo ir pastangų svoris sumažėjo gerokai daugiau nei dešimt kilogramų.

- Atsisakiau mėsos, bandelių, pyragų bei kitų kvietinių patiekalų. Vietoj cukraus pradėjau vartoti medų,- sakė pašnekovė, pridurdama, jog medaus suvartoja iš tiesų daug.

Anksčiau mažai vartojusi kruopų, dabar jas valgo su malonumu. Valgo ir daigintus kviečius, - tai esantis geras maistinis papildas. Pašnekovė prisipažino, jog anksčiau nė nemaniusi, kad daiginti kviečiai gali suteikti tiek daug energijos.

Pasak M.Tamošiūnienės, kartais žmonės nori įrodyti, jog gali numesti svorio. Ir tas svorio metimas būna skausmingas, reikalaujantis ištvermės, didelių pastangų. Jai svorio metimas – nebuvo esminis dalykas. Dėmesys buvo skiriamas paprastam natūraliam maistui, kuris daugumai atrodo neskanus, bet yra pats vertingiausias.

Pašnekovė prisipažino atsisakiusi ir įvairiausių padažų. Su malonumu valgo sėmenis, sėlenas, o pavasarį - kiaulpienes bei kitas žoleles.

Didelės reikšmės žmogaus mityboje turi vanduo. Todėl jau išbandė ir ištirpinto ledo, vadinamo tirpsmo vandeniu, poveikį. Toks vanduo padeda organizmui išsivalyti.

M.Tamošiūnienė yra tos nuomonės, jog viską reikia pradėti nuo savęs ir pačiam viską išbandyti. Ji pripažino, jog jos sumanytasis verslas neatsiejamas nuo pomėgio skaityti,jog verslas suformavo poreikį domėtis sveikos gyvensenos ypatumais, ieškoti naujovių, susijusių su netradiciniais gydymo būdais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas