Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susibūrė pačių suremontuotuose bendruomenės namuose

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2007-01-09
Ketvirtus metus skaičiuojanti “Leliūnų“ bendruomenė pradėjo atnaujintomis tarybos pajėgomis (iš kairės) – Eugenijus Šaulys, Janina Narkuvienė, Antanas Narkus, Janina Bertašienė, Regina Paulauskienė, Petras Stanius, Vilma Kauliuvienė, Diana Žilinskienė, Nomeda Samoškienė, Alma Buivydienė, Dalia Griciuvienė, Ingrida Velykienė.

”Leliūnų“ bendruomenė dar trejiems metams išsirinko tą patį pirmininką – Petrą Stanių. Jis bendruomenei vadovauja nuo pat jos įsikūrimo 2003 m. pradžios.

Savaitgalį „Leliūnų“ bendruomenė, į kurią susibūrė Leliūnų, Žutgalio, Bajoralių, Klecininkų, Bargalio ir Pesčių kaimų gyventojai, rinkosi į naujai suremontuotus bendruomenės namus, esančius Leliūnų kaime. Bendruomenė aptarė nuveiktus darbus, kurių svarbiausias – įsigijo ir suremontavo bendruomenės namus.

Pastatą, kuriame kitados buvo dispečerinė, bendruomenė įsigijo iš Savivaldybės lėšų. Dešimties hektarų sklypą, esantį prie pastato, bendruomenė išsinuomojo 99 metams. Kol kas aplink pastatą telkšo balos ir purvas, bet gyventojai laukia pavasario, kuomet, kaip jiems pažadėjo viena bendrovė, bus sutvarkytas pro šalį einantis kelias, o jie patys imsis tvarkyti aplinką. Pirmininkas P.Stanius mano, kad pirmiausiai reikėtų aplinką apsodinti tujomis – suformuoti sklypą. Bet tai turi nuspręsti visa bendruomenė, jungianti apie 40 vietos gyventojų.

Bendruomenės nariai džiaugėsi pačių suremontuotomis patalpomis. Jie čia padirbėjo ne vieną dieną – be užmokesčio, nes sau. Jie suskaičiavo valandas, kiek kuri šeima dirbo bendruomenės reikmėms prikeliant pelėsiais apėjusį pastatą. Daugiausiai laiko remontuojant patalpas čia praleido bendruomenės pirmininkas P.Stanius su šeima, jo pavaduotoja ir bendruomenės “generatorius” Ingrida Velykienė, Vilma Kauliuvienė, Vacys Vaičius su šeimomis, kiti bendruomenės nariai.

Nors patalpos blankiai apšviestos, nors pelėsius sunku paslėpti net po keliais dažų sluoksniais, nors pora elektrinių šildytuvų menkai apšildo patalpas, bet žmonės neslėpė pasitenkinimo, turintys bendruomenės namus, turintys vietą, kur gali pasibūti kartu. Už menką mėnesinį bendruomenės nario mokestį jie gauna kelissyk daugiau.

Kitados Leliūnuose buvo ir kultūros namai, ir biblioteka. Laimingu sutapimu jie laiko tai, kad kaip tik šiame pastate, nusipirkęs Nepriklausomybės laikais, apsigyveno dabartinis bendruomenės pirmininkas.

Nors vos už trijų kilometrų yra Juodupėnai su kultūros namais, biblioteka, su savo bendruomene, leliūniškiai nori atgaivinti savo kaimą. Jie džiaugiasi gera pradžia – turi bendruomenės namus, pirmą kartą šiemet Leliūnuose įkurta rinkiminė apylinkė. Tačiau P.Stanius neslepia nuoskaudos:

- Mažos bendruomenės yra nuskriaustos. Juodupėnams skirti ir kultūros namų direktoriaus, ir meno vadovo etatai, jie turi ir biblioteką. Mes irgi norim dalyvauti saviveikloje, norim atstovauti savo kaimui, gyventi gražioje aplinkoje – tokia žmogaus prigimtis.

P.Staniui pritarė ir bendruomenės narė V.Kauliuvienė, tvirtindama, kad žmonės nori atkurti tai, kas sunaikinta.

Ketvirtus metus gyvuojančios bendruomenės vadovas sakė, kad kaime sudėtingiausia ne parašyti projektus, per kuriuos galbūt gautų lėšų, bet juos įgyvendinti. Todėl bent kol kas jie visa daro savo jėgomis, savo lėšomis.

Bendruomenės namuose surengta nedidelė bendruomenės narės Dianos Žilinskienės darbų paroda. Augindama vaikus, jauna moteris daro siuvinėtus ir kriauklių paveikslus. Į parodą atkeliavo ir jos tetos bei močiutės rankdarbiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas