Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įvyko vienas iš Kretingos miesto 760 metų jubiliejui skirtų renginių - rajono gabių ir talentingų mokinių, kolektyvų ir komandų šventė.

Gabiausius rajono mokinius apdovanojo rajono meras Juozas Mažeika (sėdi centre), ir daugeliui jų šis įvertinimas – paskata eiti į priekį.

Kretingos muziejaus Baltojoje salėje, rajono mero Juozo Mažeikos padėkos raštais ir dovanų čekiais už rajoninius, respublikinius ir tarptautinius pasiekimus buvo apdovanoti mokiniai iš 13 mokyklų: Pranciškonų, Jurgio Pabrėžos, Salantų gimnazijų, Kartenos ir Vydmantų vidurinių mokyklų, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Sporto mokyklos, Kretingos ir Salantų meno mokyklų, mokyklų-darželių „Pasaka“ ir „Žibutė“, Salantų lopšelio-darželio „Rasa“ ir Marijos Tiškevičiūtės mokyklos.

Laikinai Kretingos rajono švietimo skyriaus vadovo pareigas einantis Antanas Sungaila pasidžiaugė, kad gabių ir talentingų mokinių šventė vyksta jau tryliktus metus iš eilės, per tą laiką buvo apdovanota daugiau negu 400 vaikų. „Pastebime tendenciją, jog gabių vaikų rajone daugėja, nors bendras vaikų skaičius mažėja. Šiemet buvo apdovanoti: 5 kolektyvai, 8 komandos ir 38 kandidatai už individualius pasiekimus. Jų pasiekimai yra labai svarbūs, vaikai - Kretingos ateitis“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė A.Sungaila.

Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos sveikinimo kalboje pasakytiems žodžiams, jog gabumai atsiskleidžia tada, kai yra sąlygos jiems vystytis, pritarė ir Kretingos meno mokyklos akordeono mokytoja metodininkinė Silva Garbaliauskienė, kuri „Pajūrio naujienoms“ sakė: „Šiandien čia susirinko vaikai, kurie pasiryžo įdėti daug darbo. Kad būtų pasiekti rezultatai, vien gabumų neužtenka. Ši šventė pagerbia mokinius, o jiems užaugus, lieka malonus prisiminimas, kad miestas juos įvertino“. Panašiai kalbėjo ir mokytojos S.Garbaliauskienės mokinė Brigita Lubytė, šioje šventėje gaunanti padėkos raštus jau ketverius metus iš eilės, šiemet - už tarptautinius ir respublikinius laimėjimus grojant akordeonu: „Jaučiuosi pagerbta gavusi šį apdovanojimą. Jis man svarbus, kadangi parodo, jog įdėtas darbas atsiperka. Žinoma, kaupiu šiuos padėkos raštus, šią šventę smagu prisiminti, tačiau didžiausias malonumas man – groti“.

„Laikau tai dideliu pasiekimu. Iš tiesų - tai mano didžiausias įvertinimas. Paskata eiti į priekį. Nežinau, į kokią vietą mane gyvenimas nuneš, ten kur neš, ten ir eisiu, tačiau visada atsiminsiu savo kraštą. Tikiu, kad gyvenime visada eisiu tik į priekį. Svajoju, kad mano miestas manimi didžiuotųsi,“ - sakė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos būsimas dvyliktokas Aivaras Bončkus, kuris šventėje buvo apdovanotos už respublikinius ir rajoninius pasiekimus dailės srityje. Kretingos sporto mokyklos rankinio komandos narės Ema Lukauskaitė, Fausta Abrutytė ir Aistė Drakšutė taip pat džiaugėsi, sulaukusios įvertinimo.

Jauniausias šventėje apdovanotas Dovydas Būtė padėkos raštą iš mero gavo už tai, kad Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „Tramtatulis 2013“ tapo Žemaitijos ir Klaipėdos krašto laureatu. Atsėmęs apdovanojimą šešiametis išsakė savo mintis: „Man patinka. Apdovanojimą pasidėsiu kambaryje, prie kitų. Jau rudenį eisiu į pirmą klasę ir Salantams parnešiu dar daugiau apdovanojimų!”.

Monika MILERYTĖ

Korespondentė-mokinė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas