Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kvies pavaikščioti atminties takais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-05-31

Birželio 7 dieną Kretingos tremtinių choras „Atminties versmė“ kviečia kretingiškius, dainų ir poezijos mėgėjus, į koncertą-susitikimą su bičiuliais “Pavaikščiokim atminties takais“.

Išvien su Kretingos tremtinių choru tądien koncertuos jų bičiuliai – Gargždų tremtinių choras „Atminties aidai“ bei Jurbarko tremtinių ir politinių kalinių choras „Versmė“.

„Kretingiškius su šiais chorais sieja ilgametė draugystė – važiuojame vieni pas kitus koncertuoti, kartu paminime mums svarbias datas. Ir šįkart jie atvyksta į Kretingos miesto jubiliejinės šventės proga rengiamą bendrą koncertą, kuriame skambės ne vien patriotinės ir liaudies pamėgtos, bet retro stiliaus dainos. Pastarąsias atliks sykiu su tremtinių choru iš Jurbarko atvyksiantis retro ansamblis „Volungė“, - šventinę programą apibūdino Kretingos tremtinių choro vadovė Rūta Jurgutienė.

Jungtinis bičiulių choras padainuos ir keletą jų itin pamėgtų dainų, tarp jų – ir klaipėdiečio Alfonso Staponkaus „Tremtinio raudą“. Į susitikimą atvyks ir pats A.Staponkus, kuris kretingiškiams pristatys savo poezijos rinktinę.

Šventėje talkins Pranciškonų gimnazijos mokiniai - skaitovai, kuriuos parengė mokytoja, beje, taip pat Lietuvos tremtinių sąjungos narė Virginija Rudavičienė.

R. Jurgutienė neslėpė, jog Kretingos tremtinių chorui vadovauja jau 18 metų ir per tą laiką yra surinkusi gausų patriotinių bei tremtyje lietuvių pamėgtų dainų archyvą. „Tačiau nemanau, kad jo dar kam nors gali prireikti, nes to laikmečio dainos vis mažiau bedomina klausytoją. Tikrųjų tremtinių, kuriuos šios dainos jaudino ligi širdies gelmių, vis mažėja, nes kasmet jų iškeliauja anapus“, - apgailestavo R.Jurgutienė.

Vadovė prisiminė, jog, jai pradėjus vadovauti tremtinių chorui, visi choristai, kurių susirinkdavo per 30, buvo tremtiniai. „Dabar tikrų tremtinių mūsų chore beliko tik šešiese: vyriausia amžiumi yra 84-erių Zita Pociūtė, dar - Petrė Jakienė, Danutė Buitvydienė ir Elena Jasaitienė. Yra ir tremtinių šeima - Danutė bei Adolfas Martinauskai. Visi kiti – dainuoti tremties laikmečio dainas mėgstantys mūsų bičiuliai“, - teigė R. Jurgutienė.

Aktyviai visuomeninėje veikloje ligi šiol vis dar dalyvaujantis Kretingos tremtinių choras „Atminties versmė“ šį rugpjūtį rengiasi vykti į kasmetinį tradicinį Lietuvos politinių kalinių bei tremtinių susitikimą Ariogaloje, o spalio 12 dieną – Lietuvos tremtinių chorų bei ansamblių – tokių iš viso yra 33 – susitikimą Kauno sporto halėje.

*

Tremtinių šventinė sueiga-koncertas „Pavaikščiokim atminties takais“ įvyks birželio 7 dieną 17 val. Kretingos kultūros centre.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas