Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kojūkininkų žaismas – kaimų erdvėse

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2013-05-24

Didingi virš minios iškylantys mimai, puošnios kone 3 metrų ūgio gyvos lėlės medinėmis kojomis, mistinė muzika ir fejerverkai. Tokį neįprastą, o prošal važiuojantiems - netgi šokiruojantį, reginį Nasrėnų kaimo gyventojams praėjusį savaitgalį padovanojo Kretingos kultūros centro teatro-studijos „Atžalynas“ kojūkininkai.

„Atžalyno“ kojūkininkų naujai sukurta muzikinė improvizacija „Tėkmė“ žiūrovą pusvalandžiui nukelia už laiko ir erdvės ribų.

Popiečio danguje tvieskianti kaitri saulė, aplinkui – pienių jūra, horizonto tolumoje – debesų kalnai ir iškili M.Valančiaus skulptūra. Ir visame šitame reginyje – kojūkininkų figūros, spalvų žaismas, už laiko tėkmės ribų skraidinanti muzika.

Atrodė, jog kojūkininkų trupės vadovui režisieriui Algimantui Verbutui, jau dešimt metų kone kasdien žvelgiančiam į savo paties sukurtą, auginamą bei puoselėjamą kūdikį – vienintelę Lietuvoje kojūkininkų trupę, kuri jau yra žinoma šalyje ir laukiama daugelyje renginių užsienyje, - viduje kažkas apsivertė.

„Mačiau, su kokiu nuoširdžiu žavesiu mus stebėjo kaimo žmonės: kojūkininkai jiems –staigmena, o dažnam - ir išvis niekad nematyta“, - sakė A.Verbutas po to, kai Nasrėnuose į skaitovų šventę suvažiavusiems žiūrovams buvo parodytas šviežiai – tik šią gegužę - pagal Žano Mišelio Žaro muziką sukurtas jų muzikinis spektaklis „Tėkmė“.

Šią vasarą po pasirodymo Nasrėnuose kojūkininkai ketina aplankyti ir daugiau atokių rajono vietovių. Netrukus režisierius vyksiąs išžvalgyti vietovių, kur dar galėtų pasirodyti jo kojūkininkai, ir vieną tokių jau regi savo vaizduotėje, tai – nuo kalvos atsiveriančios Kalnalio apylinkių erdvės.

„Šį spektaklį kiekvienas žmogus gali ir turi suprasti savaip. Niekam neperšu savo nuomonės: personažuose žiūrovas gali įžvelgti tai, ko jis nori - demonus, angelus, fėjas, įkūnijančius gėrį ir blogį ir perteikiančius gyvenimo ir laiko – prasmingai ir tuščiai praleisto – tėkmės potyrius. Aš pamečiau gyvenimą, ieškodamas žvaigždės, - toks galėtų būti šios mūsų sukurtos erdvinės impresijos leitmotyvas“, - kalbėjo režisierius.

Pirmąsyk parodyta gegužės pradžioje tarptautiniame festivalyje „Atžalyno scena“, impresija „Tėkmė“ sulaukė labai gero kolegų ir jaunųjų teatro mylėtojų įvertinimo. Ją, beje, ir sukūrė draugų iš Ukrainos paskatinti, mat šį rugsėjį yra pakviesti dalyvauti festivaliuose Kijeve, Lvove, Lucke.

O šį savaitgalį kretingiškiai yra laukiami Druskininkų kurorto atidarymo šventėje bei ten įvyksiančioje tarptautinėje teatro šventėje. „Druskininkiečiai yra išsaugoję seną tradiciją – organizuoti teatralizuotą eiseną miesto gatvėmis, - mes joje surengsime improvizaciją, o vakare prie ežero parodysime savo premjerą“, - pabrėžė režisierius.

Naująją erdvinę-muzikinę improvizaciją jis pastatė su trupės naujokais – įvairių Kretingos mokyklų vyresniųjų klasių mokiniais, kurie lanko „Atžalyno“ teatrą-studiją.

Režisierius pasidžiaugė, jog kojūkininkų trupė šį rudenį jau švęs pirmąjį savo veiklos dešimtmetį. Ta proga aplink gimnazijos tvenkinį ketinama surengti originalią žibintų fiestą.

„Po truputį bręstame. Dabar jau nebetenka, kaip buvo veiklos pradžioje, patiems modeliuoti drabužius ir kurti detales. Tą darbą atlieka tikra mūsų trupės bičiulė, jos siela kretingiškė dizainerė Reda Regalienė. Užtenka jai tik parodyti dailininko impresionisto paveikslą, išdėstyti idėją, o ji sumąsto, kaip ją realizuoti. Taip gimsta įstabieji kojūkininkų kostiumai, - A.Verbutas džiaugėsi savo bičiuliais, kurie sudaro vieną komandą, bet dažnai lieka nematomi. - Fejerverkus paleisti patikėjome Vytautui Ruzgailai, kuris keliauja kartu su trupe. Yra ir keletas ištikimų pagalbininkų, kurie mūsų kojūkininkams padeda apsirengti“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas