Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į dovanų maišelį - po tryliktą atlyginimą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2007-01-05

Gruodžio 28 dieną į šventinį posėdį susirinkusi Kretingos rajono savivaldybės Taryba merui Valerijonui Kubiliui ir vicemerui Juozui Mažeikai leido išmokėti po papildomą vieno mėnesio dydžio atlyginimą.

Nuolat maištaujančiam Tarybos nariui Virginijui Brazauskui susirūpinus, kodėl Taryba apdovanoja tik merą su vicemeru, neskiria premijų kitiems Savivaldybės darbuotojams, V.Kubilius teigė, jog nuskriaustų nebus. Meras paaiškino, kad Tarybos sprendimo reikia tik dėl mero ir vicemero atlyginimų, dėl kitų darbuotojų paskatinimo užtenka jo potvarkio ar administracijos direktoriaus įsakymo. Be to, jis patikino, jog premijos bus mokamos iš sutaupyto (nepanaudojus visų etatų, darbuotojams laikinai tapus nedarbingiems) valdžios darbo užmokesčio fondo.

Vadinamųjų tryliktų atlyginimų iš viso buvo išmokėta 134,9 tūkst. Lt.

Paskutinis metų posėdis, kad tilptų daugiau žmonių, buvo surengtas ne Savivaldybėje, o Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos aktų salėje. Be 25 Tarybos narių, posėdyje dalyvavo dar apie 100 žmonių. Tarybos nariai į posėdį buvo pakviesti su savo antrosiomis pusėmis. Posėdyje dalyvavo būrys kraštui nusipelniusių žmonių - verslininkų, kultūros, kitų sričių atstovų, rajono Garbės piliečiai, tarp jų - ir kraštietis, Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Vinkus. Kalėdų dieną Kretingoje gimusį A.Vinkų meras V.Kubilius pasveikino ir su gimtadieniu.

Iškilmingame posėdyje buvo paskelbti Verslo informacijos centro surengto konkurso išaiškinti geriausius 2006 metų rajono verslininkus rezultatai. Pripažinimą ir apdovanojimus, kuriuos įteikė meras V.Kubilius, pelnė verslininkai - Rada Matulevičienė, Živilė Mikaitė, Stasys Medutis, bendrovės - “Medis”, “Varkojis ir kompanija”, Damba”, “Midgardas, “Edija”, “Dvi šalys”, “Kretingos grūdai”, VšĮ “Atrask save”, T.Grikšo paslaugų įmonė, ŽŪKB “Pieno banga”, V.Bakstienės “Violeta ir partneriai”, R.Valinskio prekybos įmonė. Pastebėjęs, jog rajono verslininkai nenoriai dalyvavo konkurse, meras siūlė Verslo informacijos centrui supaprastinti dalyvavimo konkurse sąlygas, atsisakant dalyvio anketos. Užpildyti anketą ir atsakyti į jos klausimus turi pats dalyvis.

Pagerbti buvo ir ūkininkai - “Metų ūkio” konkurso nugalėtojai Vilija ir Vladas Baltuoniai, Stanislava ir Bronius Miliai, Aurelija ir Antanas Leišiai.

Posėdžio dalyviai išklausė mero V.Kubiliaus pranešimą apie rajono Savivaldybėje nuveiktus darbus, kliūtis, trukdžiusias pasiekti dar geresnių rezultatų, perspektyvas.

Rajono Savivaldybės vadovas pasidžiaugė, jog per kadenciją baigiančios Tarybos ketverius veiklos metus investuota 41 mln. 566,5 tūkst. Lt. Rajono Savivaldybės biudžetas nuo 2003 m. 46,9 mln. Lt išaugo iki 65,7 mln. Lt. Atnaujinta dauguma rajono mokyklų, kitų švietimo, kultūros, sveikatos priežiūros įstaigų. Meras apgailestavo, kad siekiant padėti verslininkams, nepavyko išvengti ir biurokratizmo, Savivaldybės administracijos kai kurių specialistų aplaidumo.

Kalbėdamas apie perspektyvas V.Kubilius sakė, jog šių Naujųjų pradžioje Taryba tobulins administracijos darbą, iš dalies pakeis administracijos struktūrą. Svarbiausi kadenciją baigiančios Tarybos uždaviniai: suformuoti ir patvirtinti 2006-ųjų metų rajono Savivaldybės biudžetą, peržiūrėti ir patvirtinti Plėtros planą iki 2013-ųjų metų. Taryba turėtų priimti sprendimus dėl sveikatingumo-sporto komplekso Kretingoje (vieta numatyta miesto stadione, Savanorių g.), Suaugusiųjų mokymo centro statybos, Vaikų ugdymo centro atnaujinimo.

Šventinio posėdžio publiką linksmino Kretingos kultūros centro meno kolektyvai: kamerinis choras, retro ansamblis “Gija”, liaudiškos muzikos kapela “Lakštingelė”, “Ritmo” šokių grupės šokėjai.

Po oficialiosios dalies šventė tęsėsi Žiemos sode, kur susirinkusiųjų laukė kavinės “Pas grafą” paruoštos vaišės. Metus užbaigti iškilmingu posėdžiu su pobūviu Žiemos sode sumanė meras Valerijonas Kubilius jau pirmais savo vadovavimo Tarybai metais. Per ketverius metus rengti šią iškilmę tapo tradicija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas