Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendradarbiavimą sutvirtino sutartimi

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2013-05-03

Vakar Kretingos rajono kultūros centras pasirašė sutartį su Klaipėdos valstybine kolegija. Nebe pirmus metus bendraujančių įstaigų direktoriai tikisi, kad sutartis turės abipusę naudą – ir centro darbuotojams, ir akademinei kolegijos bendruomenei.

Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus (dešinėje) ir Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorius Valerijus Kuznecovas pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus kalbėjo, jog jo vadovaujama įstaiga turi ne vieną partnerį – bendradarbiauja su Pedagogų švietimo centru, neįgaliųjų draugija, „Bočiais“. Tačiau vakar pasirašyta sutartis su mokymo įstaiga – pirmoji.

„Su Kretingoje veikiančiomis draugijomis, įstaigomis esame viena bendruomenė, todėl turime bendrų reikalų, renginių. Džiugu, kad mūsų socialiniu partneriu nuo šiol tampa rimta ir puikius kultūros specialistus rengianti Klaipėdos valstybinė kolegija. Su ja bendraujame jau daugelį metų, tačiau oficialiai nebuvome įteisinę bendradarbiavimo“, - sakė P.Razmus.

Jis pastebėjo, kad paskutiniais metais Klaipėdos regione rengiant kultūros specialistus vyravo sąstingis – trūko kultūros vadybininkų, kitų specialistų.

„Mūsų įstaiga gan didelė, veikia 16 skyrių. Sulaukiame jaunų darbuotojų, tačiau turime ir jau garbaus amžiaus specialistų. Kažkada ateityje reikės naujų pajėgų – darbuotojų trūkumas visada egzistuoja. Todėl labai svarbu, kad dirbti ateitų gerai parengti specialistai – būtent tokius ir rengia Klaipėdos valstybinė kolegija“, - įsitikinęs P.Razmus.

Bendradarbiavimo nauda neabejoja ir sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavusios Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinių mokslų fakulteto Kultūrinės veiklos katedros vedėja Vilma Skvarčinskienė ir dėstytoja Virginija Kvasaitė.

„Kretingos rajono kultūros centras yra puiki praktikos bazė mūsų studentams. Į šią įstaigą esame atsiuntę ne vieną savo praktikantą. Atlikę praktiką studentai rašo baigiamąjį darbą, įstaigoje atlieka tyrimą. Pavyzdžiui, praėjusiais metais vienos studentės atliktas tyrimas padėjo išsiaiškinti, kokie kultūros vartotojų poreikiai yra Kretingoje. Naudos turėjo abi pusės – mūsų kolegijoje buvo parašytas stiprus baigiamasis darbas, kultūros centras gavo informacijos, kurią galėjo panaudoti praktiniame savo darbe. Be to, kolegija rengia ir kitų sričių specialistus – administratorius, finansininkus, buhalterius. Jie taip pat gali atlikti praktiką Kretingos rajono kultūros centre“, - kalbėjo V.Skvarčinskienė ir V.Kvasaitė.

Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorius Valerijus Kuznecovas tikisi, kad Kretingos rajono kultūros centro darbuotojai taps aktyviais jų mokymo įstaigoje rengiamų programų dalyviais. „Šiuo metu turime apie 40 programų, skirtų formaliam ir neformaliam suaugusiųjų mokymui. Tikimės, kad šią veiklos sritį pavyks dar labiau išplėsti ir kultūros darbuotojai pasinaudos galimybę kelti savo kvalifikaciją. Be to, organizuojame ir ištęstines studijas, patogias dirbantiems žmonėms“, - kalbėjo V.Kuznecovas.

Pasak jo, apie 60 proc. jo vadovaujamos kolegijos studentų yra iš regionų. V.Kuznecovas įsitikinęs, kad nemaža dalis jų grįžta į savo gimtuosius miestus ar kaimus ir darbe panaudoja įgytas žinias bei patirtį.

„Bendraujame su dėstytojais, lektoriais. Manau, kad mūsų bendradarbiavimas turi daug perspektyvų. Raginsime savo darbuotojus pasinaudoti galimybėmis ir įgyti naujų žinių, kelti savo kvalifikaciją, pritaikyti darbe naujovių“, - sakė P.Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas