Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Reikalavo sumokėti tūkstantį litų

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2007-01-05

Bandymas susitarti dėl eismo įvykio kretingiškei vos nekainavo tūkstančio litų, kurių iš jos pareikalavo apgadinto automobilio savininkas.

Sutrikusi nuvažiavo iš įvykio vietos

Eismo įvykis įvyko Žemaičių gatvėje.

„Pagrindinė eismo įvykio priežastis, kaip man pačiai atrodo, buvo tai, kad iš priekio atvažiuojantis automobilis manąjį pradėjo „spausti“ į gatvės pakraštį, - pasakojo moteris. - Būdama kultūringa ir norėdama nors truputį palaisvinti kelią be galo skubančiam jaunuoliui, įjungiau atbulinę pavarą ir norėjau pasitraukti. Tačiau lijo, matomumas buvo blogas, todėl atsitrenkiau į automobilio, pastatyto kelkraštyje, dureles. Automobilis taip pat buvo tamsiai pilkas – sunkiai matomas.“

Vairuotoja sakė pajutusi lengvą smūgį, tačiau nespėjo suvokti, kas įvyko. Kadangi iš paskos važiuojančio automobilio vairuotojas pradėjo signalizuoti, moteris suskubo pasitraukti.

„Esant tokiai situacijai, ne vienas mūsų sutriktų, kaip atsitiko ir minėtai moteriai“, - sakė policijos atstovė Neringa Retkienė.

Nukentėjusysis siūlė tartis

Moteris nuvažiavo iš įvykio vietos ir, pastačiusi automobilį, grįžo atgal. Ten jos laukė jaunas vyriškis - mašinos savininkas ir jo draugai. Įvykio vietoje atsirado „žinovų“, puikiai suprantančių, kiek kainuos mašinos remontas. Mašinos savininkas pasiūlė susitarti už tūkstantį litų. Jeigu moteris kviesianti policiją, tai jis pasakysiąs, kad ši pasitraukė iš įvykio vietos. Todėl ji turėsianti sumokėti dar didesnę baudą.

Tačiau moteris nesidavė įkalbinėjama - iškvietė eismo priežiūros pareigūnus.

Pareigūnai nustatė, kad nukentėjęs vairuotojas neturėjo reikiamų dokumentų, jo automobilis nebuvo draustas civiliniu vairuotojo atsakomybės draudimu. Pareigūnai eismo įvykį sukėlusiai vairuotojai surašė ATPK protokolą.

Net moteriai sėdint policijos automobilyje, jaunuolis vis dar ragino tartis. Jis bereikalavo 500 Lt. Priešingu atveju grasino pranešti apie jos pasitraukimą iš įvykio vietos. Jaunuolis nežinojo, kad moteris pati apie tai papasakojo pareigūnams.

Galima patiems braižyti įvykio schemą

„Administracinės teisės pažeidimų kodeksas numato, kad kelių eismo pažeidimas, nulėmęs kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių sugadinimą, baudžiamas 100 – 200 Lt bauda arba atimama teisė vairuoti, - sakė policijos atstovė N.Retkienė. - Minėtu atveju už mašinos remontą iš moters buvo paprašyta 1 tūkst. Lt, tačiau už nukentėjusiojo asmens mašinos remontą turi sumokėti draudimas. KET pažeidimą padariusios vairuotojos automobilis buvo draustas, dokumentai tvarkingi, todėl ji turės sumokėti tik baudą dėl sukelto eismo įvykio ir kitais metais brangiau mokės už draudimą.“

Taigi tūkstančio litų moteris neišleido.

Policijos atstovė primena, kad įvykus eismo įvykiui, eismo dalyvis privalo nedelsdamas sustoti ir pažymėti įvykio vietą avariniu ženklu bei pasilikti vietoje. Jeigu įvykio metu žmonės nenukentėjo, o visi su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai sutaria vertindami jo aplinkybes, leidžiama palikti įvykio vietą ir nedelsiant vykti į policiją, prieš tai nubraižius eismo įvykio schemą - nurodžius joje pažeidimą ir padariusio asmens vardą bei pavardę. Po įvykio schema turi pasirašyti abi pusės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas