Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į vieną darželį – keturios dvynių poros

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2007-01-05
Net dešimtadalis „Eglutės“ darželinukų – dvyniai. Nuotraukoje iš kairės: stovi - Danielė Ella ir Gabrielė Anna Osterberg, Ernestas ir Modestas Smulkiai, Aistė ir Aušra Piluckytės, sėdi Viktorija Elizabete ir Gabrielius Pjeras Lont.

Padvarių vaikų darželyje „Eglutė“ Naujus metus pasitiko 75 šią ugdymo įstaigą lankantys vaikai. Iš jų – net keturios poros dvynių. Dvynių amžius - nuo trejų iki penkerių metų.

Pasak „Eglutės“ vedėjos Vidos Simaitienės, per 20 jos darbo darželyje metų nėra buvę tokio rekordinio dvynių skaičiaus. „Mūsų tėveliai – geri: gimdo vis po du, po du. Kad darželis nenunyktų“, - juokavo vedėja.

Įdomu ir tai, jog trys poros dvynių yra iš to paties Padvarių kaimo. Viena pora – iš Šukės.

Padvarių dvyniai yra kone vienodo amžiaus: Danielei Ellai ir Gabrielei Annai Osterberg bei Aistei ir Aušrai Piluckytėms – treji, Ernestui ir Modestui Smulkiams – ketveri. Šie dvyniai auga daugiavaikėse šeimose: visos trys poros turi po vieną vyresnį brolį arba sesę. Danielės Ellos ir Gabrielės Annos penkerių metų sesutė Adelė Danutė lanko netgi tą pačią „Meškučių“ grupę. Aistė ir Aušra turi devynerių brolį Roką, o Ernestas ir Modestas – šešerių Aivarą.

Dviejų darželio dvynių porų tėvai – skirtingų tautybių: trejų metų Danielės Ellos ir Gabrielės Annos mama – lietuvė, o tėtis - švedas. Mergaitės puikiai šneka abiem kalbomis: lietuvių ir švedų.

Penkerių metų dvynių iš Šukės kaimo - Viktorijos Elizabete ir Gabrieliaus Pjero Lont - mama yra lietuvė, o tėtis – amerikietis.

„Iš pradžių kažkiek baiminomės – kaipgi susišnekėsime su tėčiais užsieniečiais. Tačiau abu tėčiai su auklėtojomis iškart stengėsi kalbėti lietuviškai“, - tvirtino vedėja.

Dvynių auklėtojos Stasė Anužienė ir Živilė Žukovskienė bei Virginija Jakienė tvirtino, jog tik iš pradžių atrodo, kad abu vaikai yra identiškai panašūs. Iš tikrųjų tai – dvi skirtingos asmenybės. Dvyniai tarpusavyje skiriasi savo charakteriais, elgsena, o kai kurie – netgi eisena. Mišrūs dvyniai - Viktorija Elizabete ir Gabrielius Pjeras – ir iš išorės atrodo tarsi pametinukai brolis ir sesuo. Išoriškai nesupainiosi ir Aistės su Aušra, nes skiriasi jų veido bruožai: viena jų nuolatos šypsosi, o kita – nedrąsi ir drovi.

„Tačiau visvien dvyniai yra tarsi du viename: jie ypatingai jaučia vienas kitą. Jei vienam kažkas atsitinka, kitas tuoj reaguoja. Jei lovytėj vienas neužmiega, nemiega ir kitas. Arba: jei suserga vienas, kitądien, žinok, nebeateis ir kitas“, - pasakojo S.Anužienė.

Panašiausi tarpusavyje yra Ernestas su Modestu ir Danielė Ella su Gabriele Anna. „Švedes mergytes jau skiriu labai gerai, tačiau berniukus ligi šiol dar painioju. Abi poros mano grupę lanko nuo rugsėjo. Iš pat pradžių elgiausi neteisingai, atidžiai neįsižiūrėdama į broliukų veido bruožus: stengiausi atskirti juos pagal šlepetes ir aprangą“, - juokavo V.Jakienė.

Ernesto ir Modesto mama Jolanta Smulkienė tvirtino, jog savo vaikus skyrusi jau pirmąją dieną, vos jiems gimus: „Net naktį atskirdavau jų balsus ir verksmą. Dabar gi skiriasi ir būdas: Modestas yra gyvesnis, o Ernestas – jautresnis“. Pasak J.Smulkienės, broliai dėl savo panašumo gudrauja ir prieš močiutę bei giminaičius ar kaimynus. Jei pastebi, kad jų išsyk neatskyrė, įsijaučia į tą žaidimą abu ir gudrauja toliau. Į darželį mama juos aprengia skirtingais rūbais, tačiau po pietų miego jiedu kartkartėm sugalvoja susikeisti rūbais ir taip sugudrauja prieš kitus vaikus bei auklėtoją.

Auklėtojų žodžiais, vaikų skonis ir pamėgtas maistas – irgi skirtingi. Grupėje dvyniai taip pat žaidžia skirtingais žaislais. Tačiau namie, pasak J.Smulkienės, yra kitaip: jei vienas žaidžia vienu žaislu, kitam jo irgi būtinai reikia. Todėl dažniausiai išsyk perkami du vienodi žaislai.

Dvigubais vardais krikštytos dvynės, paklaustos, kuo vardu, išsyk pasisako abu vardus. V.Simaitienės žodžiais, Osterberg šeimoje abu vardai yra labai vertinami.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas