Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar laukiate Kretingoje atidarant naująjį Sporto centrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pradėjo dirbti rinkimų komisija

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-12-29

Kalėdų išvakarėse pirmą kartą buvo susirinkusi Kretingos rajono rinkimų apygardos Nr. 22 rinkimų komisija, kuri organizuos ir vykdys kitąmet vasario 25 dieną įvyksiančius rajono Savivaldybės Tarybos rinkimus.

Komisijai vadovauja Laimutė Dieliautaitė - Tėvynės sąjungos narė. Komisijos pirmininke ją delegavo Tėvynės sąjunga, po kurios vėliava rinkimuose su konservatoriais vienijasi politiniai kaliniai ir tremtiniai bei krikščioniškieji demokratai. Kandidatus į komisijos pirmininko postą šalies Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) buvo pateikę ir kitos Savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvaujančios politinės partijos, tačiau VRK gruodžio 11 d. pirmininke paskyrė L.Dieliautaitę, kuri įvairaus lygmens Lietuvos valstybės valdžios rinkimuose kaip organizatorė ir vykdytoja dalyvauja nuo pat Nepriklausomybės pradžios. Prieš L.Dieliautaitę mūsų apygardos rinkimų komisijai vadovavo irgi konservatorius ir pedagogas Petras Augutis, kuris šių pareigų atsisakė. “Petras savo atsisakymą motytavo tuo, kad pavargo”,- sakė L.Dieliautaitė.

Į pirmą posėdį susirinkę 17 rinkimų komisijos narių pasirašė rašytinius pasižadėjimus būti ištikimais Lietuvos Respublikai, laikytis jos Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas rinkimų komisijoje ir susilaikyti nuo poelgių, pažeidžiančių įstatymus ir žmogaus teises. Ankstesnė, kuriai vadovavo P.Augutis, komisija turėjo mažesnį narių skaičių - 10. Dabartinėje komisijoje yra nemažai naujokų. Komisijoje dominuoja moterys.

Komisijos nariai pirmininkės pavaduotoja išrinko socialdemokratų atstovę Aldoną Retkienę, turinčią šios veiklos patirtį.

Paraginusi komisijos narius susitelkti atsakingam darbui, L.Dieliautaitė pastebėjo, jog ne vien nauja apygardos rinkimų komisija yra skaitlingesnė, padaugėjo ir rinkimų apylinkių (yra 39, buvo 38), nes gyventojams pageidaujant buvo įkurta apie 200 rinkėjų turinti Leliūnų rinkiminė apylinkė.

Vakar Rajono rinkimų apygardos komisija susitiko su politinių partijų, kurios dalyvaus kovoje dėl rajono Savivaldybės valdžios, lyderiais .


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas