Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Lazdininkų kaime įsikūręs Darbėnų vidurinės mokyklos Lazdininkų pradinio ugdymo skyrius dirba išimties tvarka - čia mokosi septyni vaikai.

Mokytoja Laima Jurkuvienė apgailestauja, kad kaime mažėja vaikų.

Rugsėjo pradžioje mokyklą lankė devyni vaikai, tačiau vėliau du moksleiviai su tėvais išvyko gyventi kitur. Šiemet mokyklą lanko trys ketvirtokai, kurie kitąmet išeis iš mokyklos. Mokykloje dirba viena mokytoja – Laima Jurkuvienė.

- Turime du šešiamečius, kurie kitą rudenį ateis į mokyklą, tad mokykloje bus tik šeši vaikai,- sakė mokytoja.

Pasak L.Jurkuvienės, kartais šešiamečiai ir dabar ateina į mokyklą. Jų mamos norėtų, kad vaikai galėtų lankyti priešmokyklinę grupę - sužinotų kažką naujo ir priprastų prie mokykloje esančios tvarkos.

Pasak moksleivių, mokykloje jiems jauku ir gera.

L.Jurkuvienė mano, kad vaikų, besimokančių mažoje mokykloje, žinios nėra blogesnės, negu tų, kurie mokosi didelėse mokyklose. Esant mažai moksleivių, mokytoja kasdien gali patikrinti jų žinias.

Uždarius Lazdininkuose esančią mokyklą, vaikams tektų važiuoti mokytis į Darbėnus. Jau dabar kai kurie vaikai į mokyklą eina po kelis kilometrus. Važiuoti į Darbėnus jiems būtų sudėtinga, nes mokyklinis autobusas vaikų iš kiemo nepaima. Vaikams nereikia gaišti laiko ir po pamokų laukiant autobuso. Ir tėvai jaučiasi saugesni, kai vaikams nereikia važinėti.

Mokytoja apgailestavo, jog Lazdininkuose mažai jaunų žmonių. Dauguma gyventojų - tarybiniais laikais pasistatę namus ir vyresnio amžiaus žmonės, o jų vaikai - išsivažinėję.

Tačiau, anot mokytojos, ką gali žinoti - gal ims ir į Lazdininkus atsikraustys jauna šeima su vaikais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas