Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Už scenografiją – svarus įvertinimas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Smiltys
  • 2013-04-12

„Atsiimdamas apdovanojimą pasakiau, kad idealus spektaklis vyksta tik režisieriaus fantazijoje: ten ir aktoriai gerai vaidina, ir scenografija nepriekaištinga, ir visa kita yra idealu. Todėl labai gera, kad atsiranda žmonės, sugebantys šias režisieriaus mintis „įžeminti“,- Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro režisierius Nerijus Gedminas džiaugėsi, kad jo bei Stepono Vilucko ir Rūtos Kumpytės bendras darbas kuriant scenografiją spektakliui „Upė ant asfalto“ buvo įvertinta Lietuvos mėgėjų teatro šventės „Tegyvuoja teatras“ statulėle.

Režisierių Nerijų Gedminą ir Rūtą Kumpytę nudžiugino žinia, kad jų drauge su Steponu Vilucku sukurta scenografija buvo apdovanota mėgėjų teatrų šventės „Tegyvuoja teatras“ statulėle.

Aštuntus metus vykstančioje Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ apdovanojami ryškiausi sezono mėgėjų teatrų spektakliai ir jų kūrėjai. Šįkart N. Gedmino pagal Dmitrijaus Lipskerovo pjesę režisuoto spektaklio „Upė ant asfalto“ vardas skambėjo triskart: diplomais įvertintas pats vaidinimas, kuris buvo pristatytas „Ryškiausio užsienio dramaturgijos spektaklio“ nominacijai, bei Aina Norgilaitė, kuri už Kanifolijos vaidmenį buvo pristatyta „Ryškiausios aktorės“ nominacijai, o lietuviškuoju „Oskaru“ vadinama Pjero statulėlė įteikta už ryškiausią spektaklio scenografiją.

Scenografijos autoriai N.Gedminas bei R.Kumpytė mano, kad vertinimo komisijos simpatijas pelnė todėl, kad jų dekoracijos ne tik sukuria spektaklio nuotaiką, yra dekoratyvios, bet yra ir labai funkcionalios – tie patys daiktai panaudojami keliais skirtingais būdais.

„Svarstydami, kaip turėtų atrodyti scenografija, pirma mintis buvo apie tai, kad žmogus gyvena tarsi kalėjime – todėl jį ir „įkalinome“, ribas nubrėždami metrais. Pjesės autorius davė užuominų, kad butas turi atrodyti keistai. Mąstėme taip: jei jis keistas, tegu bus paveikslai ant lubų. Neįprastos formos ir kilimas, kurį patys pagaminome iš drobės liekanų ir jo tris ketvirtadalius nudažėme oranžine spalva, simbolizuojančia šilumą, motinišką meilę, o vieną ketvirtadalį - mėlyna, perteikiančia šaltumo, vienišumo jausmą“,- pasakojo N.Gedminas ir R.Kumpytė.

Spektaklio „Upė ant asfalto“ scenografija išsiskyrė simbolika ir funkcionalumu.

Jie juokauja dekoracijas gaminę iš antrinių žaliavų – to, ką radę kultūros centro sandėliuose: sekcija pagaminta iš dėžių, kuriose seniau laikytos gaisrinės žarnos, išmoningai buvo panaudotos net žaliuzės ir garso juostelės, kurios jau buvo pakeliui į konteinerį. „Pats gaminimo procesas buvo labai įdomus ir tai man yra gera patirtis“,- teigė R.Kumpytė, kuri būdama Pranciškonų gimnazijos mokinė vaidino N.Gedmino vadovaujamoje „Teatrostudijoje“ bei E.Radžiaus teatre, o šiuo metu studijuoja teatro pedagogiką Lietuvos edukologijos universitete.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas