Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 0 %
Naktį-14°C debesuotumas 29 %
Apklausa

Ar pritariate sostinės iniciatyvai atsisakyti šventinių fejerverkų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

Balsuokite už „Pajūrio naujienų“ 2021-ųjų Metų žmogų!

Edgaras ZABORAS
Arimantas MIKALOČIUS
Jūratė MAČERNIENĖ
Dalia ČINKIENĖ
Kazys MAKSVYTIS
Virginijus JAPERTAS
Ingrida TAUJANSKIENĖ
Alma JANKAUSKIENĖ
Nerijus ČAPAS
Ričardas JOVAIŠA
Komentarų topas

Kretingiškiai – konkurso laureatai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-03-22

Mokyklos-darželio „Žibutė“ kvarteto, vadovaujamo Aloyzo Žilio, atliekamos dainos kuo puikiausiai suskambėjo Kaune įvykusiame VI respublikiniame jaunųjų atlikėjų harmonizuotų lietuvių liaudies dainų a‘cappella festivalyje-konkurse „Oi žiba žiburėlis“.

Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ kvartetas – konkurso „Oi žiba žiburėlis“ laureatas – su komisijos pirmininku profesoriumi Petru Bingeliu (kairėje) ir savo vadovu Aloyzu Žiliu

Jaunieji kretingiškiai – Akvilė Maciūtė, Karolina Staniūtė, Jokūbas Baltūsis ir Judita Jakavičiūtė – tapo šio konkurso laureatais – pelnė I v. ir buvo apdovanoti pirmo laipsnio diplomais. Vaikų pasirodymą vertino komisija, kuriai vadovavo profesorius Petras Bingelis – Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas.

„Žibutės“ kvartetas, dainavęs jaunučių amžiaus grupėje, patyrė nemažą konkurenciją, kurią sudarė šalies muzikos mokyklų, gimnazijų, vidurinių mokyklų dainininkai, atstovaujantys rimtiems kolektyvams. Beje, iš Žemaitijos regiono buvome vieninteliai“, - sakė kvartetą konkursui parengęs A.Žilys.

Jo ugdomi vaikai atliko privalomą M.K. Čiurlionio kūrinį – dvibalsę harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Vilkas šieną bepjaunąs“ – bei A.Žilio harmonizuotą „Oi tu strazde, strazdeli“, kurią kvartetas atliko keturiais balsais.

„Laimėti vaikams buvo didelis džiaugsmas, - teigė kvarteto vadovas. – Konkurse „Žibutės“ ugdytiniai dalyvavo trečią kartą, ir pirmąsyk užėmėme III v., antrą kartą – II v. ir dabar – I v. Tai rodo, jog rezultatas kyla nuosekliai“.

Anot vadovo, konkurse „Oi žiba žiburėlis“ keliami aukšti reikalavimai, ir tai yra didelis išbandymas ne tik vaikams, bet ir mokytojui.

Po šio renginio kretingiškiai sulaukė kvietimo dalyvauti Ukmergėje įvyksiančiame vokalinių ansamblių konkurse, o vasarą „Žibutės“ jaunučių chorui numatoma kelionė į Čekiją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas