Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiai – konkurso laureatai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2013-03-22

Mokyklos-darželio „Žibutė“ kvarteto, vadovaujamo Aloyzo Žilio, atliekamos dainos kuo puikiausiai suskambėjo Kaune įvykusiame VI respublikiniame jaunųjų atlikėjų harmonizuotų lietuvių liaudies dainų a‘cappella festivalyje-konkurse „Oi žiba žiburėlis“.

Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ kvartetas – konkurso „Oi žiba žiburėlis“ laureatas – su komisijos pirmininku profesoriumi Petru Bingeliu (kairėje) ir savo vadovu Aloyzu Žiliu

Jaunieji kretingiškiai – Akvilė Maciūtė, Karolina Staniūtė, Jokūbas Baltūsis ir Judita Jakavičiūtė – tapo šio konkurso laureatais – pelnė I v. ir buvo apdovanoti pirmo laipsnio diplomais. Vaikų pasirodymą vertino komisija, kuriai vadovavo profesorius Petras Bingelis – Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas.

„Žibutės“ kvartetas, dainavęs jaunučių amžiaus grupėje, patyrė nemažą konkurenciją, kurią sudarė šalies muzikos mokyklų, gimnazijų, vidurinių mokyklų dainininkai, atstovaujantys rimtiems kolektyvams. Beje, iš Žemaitijos regiono buvome vieninteliai“, - sakė kvartetą konkursui parengęs A.Žilys.

Jo ugdomi vaikai atliko privalomą M.K. Čiurlionio kūrinį – dvibalsę harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Vilkas šieną bepjaunąs“ – bei A.Žilio harmonizuotą „Oi tu strazde, strazdeli“, kurią kvartetas atliko keturiais balsais.

„Laimėti vaikams buvo didelis džiaugsmas, - teigė kvarteto vadovas. – Konkurse „Žibutės“ ugdytiniai dalyvavo trečią kartą, ir pirmąsyk užėmėme III v., antrą kartą – II v. ir dabar – I v. Tai rodo, jog rezultatas kyla nuosekliai“.

Anot vadovo, konkurse „Oi žiba žiburėlis“ keliami aukšti reikalavimai, ir tai yra didelis išbandymas ne tik vaikams, bet ir mokytojui.

Po šio renginio kretingiškiai sulaukė kvietimo dalyvauti Ukmergėje įvyksiančiame vokalinių ansamblių konkurse, o vasarą „Žibutės“ jaunučių chorui numatoma kelionė į Čekiją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas