Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate naujų rajono Savivaldybės projektų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėniškiai tradiciškai vieną iš Gavėnios sekmadienių paskyrė senosioms giesmėms – Kalvarijos Kalnams. Giedodami Darbėnų gyventojai pagerbė tuos, kurie jau išėjo Anapilin ir užmarštin. Gavėnios metu giedoti Kalvarijos Kalnus – ilgametis Darbėnų paprotys. Šią tradiciją puoselėjantis Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vedėjas Artūras Juška sakė, kad žmonės susirenka giedoti turėdami ne vieną intenciją.

Gavėnios metas yra susikaupimo, rimties, susimąstymų laikotarpis. Tai laikas, kai derėtų apgalvoti savo poelgius, gyvenimą ir būtinai prisiminti tuos, kurių jau nebėra šalia. Šiemet visas giesmes skyrėme mirusiesiems ir ypatingai tiems, kurių jau niekas nebeprisimena, kurių ir artimųjų taip pat nebėra. Juk kažkas turi pasimelsti už jų sielas bei ramybę. Melsdami ir giedodami ramybės kitiems, tąją ramybę tarsi atnešame ir sau“, - kalbėjo A.Juška.

Anot jo, kasmetinis Gavėnios pasibuvimas kartu yra ir proga pabendrauti, susitikti su seniai matytais pažįstamais, aptarti naujus planus.

„Giedojome beveik tris valandas, po to bendravome, kalbėjomės. Susiplanavome ir ką veiksime artimiausiu metu. Verbų sekmadienį giedosime Darbėnų bažnyčioje. Šią gražią misiją – giedoti už mirusiuosius prieš šv.Velykas – visada palydi ir nauji planai, ir stiprėjantis bendruomeniškumas“, - teigė A.Juška.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas