Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Salantų žvejai sakė: “Rajone mes – vis tiek pirmi”. Iš kairės – Andrius Zajančiauskas, Virginijus Daržinskas, Rimantas Valinskis ir Salantų žvejų klubo pirmininkas Saulius Alonderis.

Ant Lazdininkų tvenkinio įvyko trečiosios poledinės žūklės varžybos. Jas suorganizavo tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas ir sportinės žūklės klubas “Kurėnas”. Žvejai varžėsi dėl pereinamosios Kretingos rajono savivaldybės mero taurės.

Taurė sugrįžo į nugalėtojų rankas

Šiemet ant ledo varžėsi 18 komandų (praėjusiais metais – 23). Į varžybas susirinkę žvejai teigė neišsigandę blogo oro, tik apgailestavo, kad žuvis prastai kibusi. Oras iš tiesų buvo nedėkingas: visą dieną snigo, pustė. Tačiau žvejai nebūtų žvejai – jiems blogo oro nebūna.

Daugiausia – 7 kg 620 g – žuvies pagavo Gargždų žvejai, susibūrę į komandą “Pyla-1”. Jie ir iškovojo pereinamąją mūsų rajono mero taurę, tiksliau – kaip pirmųjų poledinės žūklės varžybų nugalėtojai, jie ją susigrąžino. Tokių pat ketinimų gargždiškiai turėjo ir praėjusiais metais, tačiau fortūna buvo palankesnė jų kaimynams klaipėdiečiams, kurie, sugavę 5 kg 85 g žuvies, pernai ir buvo nugalėtojai.

Antrą vietą, sugavę 7 kg 500 g žuvies, užėmė “Fortūna” – žvejai iš Šiaulių, treti buvo gargždiškiai. Jų komanda “Pyla-2” sugavo 6 kg 590 g žuvies. Daugiausia – 3 kg 380 g – sugavo gargždiškis Mantas Riauka, jo kolega kraštietis Darius Beinoras sugavo 2 kg 700 g žuvies ir buvo antras, trečią vietą užėmė šiaulietis Gediminas Cironka, sugavęs 2 kg 515 g.

Didžiausią žuvį, 2 kg 70 g sveriantį ešerį, pagavo “Lanretos” komandos narys Mindaugas Monkus.

Atskirais prizais buvo apdovanotas jauniausias varžybų dalyvis, 1992 metų gruodį gimęs Justinas Mažonas iš apskrities komandos bei du Kazimierai – Kazys Galdikas ir Kazys Motijauskas.

Kretingos rajono savivaldybės padėkos raštu apdovanotas varžybų organizatorius Juozas Motijauskas, kuriam už iniciatyvą bei siekį propaguoti poledinę žūklę specialų prizą įteikė sportinės žūklės klubas “Kurėnas”.

Į trečiąsias poledinės žūklės varžybas žvejai suvažiavo iš Palangos, Šiaulių, Klaipėdos, Gargždų, Kretingos. Mūsų rajonui šių metų varžybose atstovavo Salantų žvejų klubo, laikraščio “Pajūrio naujienos” ir kūlupėniškių “Kūlupio” komandos.

Praėjusių metų prizininkai – trečios vietos laimėtojai – salantiškiai Andrius Zajančiauskas, Virginijus Daržinskas ir Rimantas Valinskis - šiemet sugavo 2 kg 805 g žuvies ir užėmė VI v. “Pajūrio naujienoms” salantiškiai sakė: “Rajone mes vis tiek – pirmi”.

“Pajūrio naujienų” laikraščio komanda (iš kairės) – Tadas Paulauskas, Ramūnas Nagys ir Aurimas Palionis – sakė džiaugęsi patirtu azartu, kurį suteikia poledinė žūklė.

Mūsų laikraščio komandai – Ramūnui Nagiui, Tadui Paulauskui ir Aurimui Palioniui – sekėsi kukliau: jie sugavo 1 kg 222 g žuvies ir buvo devinti. “Kūlupio” komanda, kurioje startavo ir rajono vicemeras Juozas Mažeika, sugavo 660 g žuvies ir užėmė XV v. Juozas Mažeika, asmeniškai sugavęs 200 g žuvies, sakė, kad žvejui visada “neateina” pati didžiausia žuvis. “Taip buvo ir šįsyk. Keturis kartus buvo priplaukusi nemaža žuvis, įtariu - lydekaitė, bet nepavyko jos ištraukti”, - pasakojo vicemeras, pasakojimus apie žvejų nuotykius iliustruodamas gyvenimiškais anekdotais.

Norint laimėti, reikia treniruotis

Kaip ir ankstesniais metais, šiemet žvejai iš po ledo traukė raudes, pūgžlius, ešerius. Vienam žvejui pasisekė ištraukti 6 – 7 cm vėžį. Laimikio savininkas sakė jį pasūdys, išdžiovins, nulakuos – bus suvenyras.

Poledinės žūklės organizatoriai kasmet tobulina varžybų nuostatus, siekia, kad žvejai laikytųsi tvarkos, paisytų saugumo technikos reikalavimų. Jei žvejas nepridengė grąžto antgalio, jis buvo baudžiamas. Žvejams taip pat buvo draudžiama bendrauti vienas su kitu, priartėti arčiau, negu numato nuostatai. Varžybų teisėjų brigada pasidžiaugė, kad žūklė vyko be incidentų, žvejai buvo kaip reta drausmingi. “Siekiame šias varžybas priartinti prie sportinės poledinės žūklės lygio. Mums atrodo, kad tai padaryti sekasi”, - kalbėjo vienas teisėjų.

Žvejai, kad ištrauktų pagautą žuvį, turėjo pragręžti pusės metro storio ledą.

Žuvys šiemet kibo gerokai prasčiau, negu per pirmąsias dvejas varžybas. Anot teisėjų, ir tokioms varžyboms, kad pajaustum, kur gali būti žuvies, kaip ji elgiasi vienomis ar kitomis oro sąlygomis, reikia įgūdžių. “Kad laimėtum varžybas, kad gerai pasirodytum ir respublikinio lygio varžybose, per savaitę reiktų kokius keturis kartus ant ledo pasėdėti”, - įsitikinęs varžybų vyriausiasis teisėjas ponas Viktoras. Jo nuomone, Lietuva – nedidelė šalis, tačiau sąlygos žvejoti – labai skirtingos, tad žemaičiai žuvį gaudo vienaip, aukštaičiai – kitaip.

Ar ant Lazdininkų tvenkinio vykstančios poledinės žūklės varžybos išaugs iki respublikinių, parodys laikas. Tačiau kad jos gali tapti tarptautinėmis – ženklų yra: varžybomis domėjosi latviai, lietuviškos poledinės žūklės ypatumus išbandė Bulgarijos pilietis, kuris varžybų nebaigė – jį “suviliojo” vaišingų žiūrovų pasiūlytas brendis.

Turi savo viziją

Lazdininkų tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas sakė, kad tvenkinio išlaikymas ir apsauga yra susiję su dideliais kaštais. “Leidimai žvejoti neatperka išlaidų”, - teigė tvenkinio nuomininkas.

Metams leidimas žvejoti kainuoja 20 Lt, vienkartinis – 2 Lt.

Praėjusių metų vasarą J.Motijauskas nebesirūpino įžuvinti tvenkinio, nors sezoną prieš į tvenkinį buvo įleidęs dvimečių karpių, amūro, lydekaičių, starkių. “Nebuvau suderinęs įžuvinimo planų, tad dar ir perspėjimų už savo iniciatyvą iš gamtosaugininkų susilaukiau. Mums, tvenkinių nuomininkams, labai nepatogu tai, jog tvenkinių priežiūra ir su ja susijusios funkcijos perduotos apskritims. Iš tokio biurokratinio sprendimo – jokios naudos: topografinių žemėlapių nėra, mes, savininkai, nežinome savo ribų. Aš manau, kad niekas kitas geriau nežino situacijos vietoje, kaip rajono Savivaldybė, kuri daug greičiau ir lanksčiau pasirūpintų tvenkiniais”, - įsitikinęs J.Motijauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas